Pavel Kříž z kultových Básnikov: Úlohu Hitlera si vychutnal, bolo to však náročné

Veľkofilm Lída Baarová začali nakrúcať na Olšanských cintorínoch
17.05.2016Herci a herečkyČeský herec Pavel Kříž, známy z kultovej ságy filmov o Básnikoch, si vraj odniesol veľký zážitok i z nakrúcania snímky o Líde Baarovej, ktorú uviedli kiná začiatkom tohto roka. V historickom filme sa objavil po boku Táne Pauhofovej ako nemecký vodca Adolf Hitler.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Hrať Hitlera bolo pre mňa veľmi zaujímavé a náročné. Robil som, čo som mohol, snažil som sa zahrať ho tak, ako som si myslel, že by sa mohol správať v situáciách, ktoré boli preňho v skutku celkom netypické, keďže väčšinou je známy zo zhromaždení, kde rečnil a málokedy sa na nejakom zázname objavuje v situácii jeden na jedného. Tak ho skrátka nevidíte, takže som sa len domnieval, aký asi bol, a čerpal som z toho, čo kto o ňom povedal. Dopočul som sa napríklad, že sa necítil veľmi dobre v prítomnosti žien, tak som ho tak hral,“ povedal 55-ročný rodák z Brna v rozhovore pre agentúru SITA. 

Návrat kultových Básnikov: Známe tváre si tentokrát počkajú na zázrak

Najzaujímavejší bol preňho fakt, že hlavná hrdinka pripomínala Hitlerovi nevlastnú sestru, s ktorou mal mať milostnú aféru a ktorá preto následne spáchala samovraždu. "S Lídou však na rozdiel od Goebbbelsa Hitler v skutočnosti nič nemal, iba ho zaujala svojou podobnosťou s jeho nevlastnou sestrou. Videl som dokonca dobové fotky a naozaj vyzerali takmer rovnako. To bolo fascinujúce, to ma zaujalo asi najviac,“ dodal Kříž, ktorý sa dnes z úspechu snímky úprimne teší. "Prednedávnom mala Lída premiéru vo Viedni, teraz ide do rakúskych kín a kúpili ju aj Američania, to je pre český film obrovský úspech,“ poznamenal herec, ktorý sa v súčasnosti pripravuje už na ďalšie nakrúcanie. "V lete budeme točiť v Beskydách rockový muzikál Muzika. Pôjde o česko-slovensko-poľskú koprodukciu a hudbu by mal robiť Jarek Nohavica. Bude to krásne,“ dodal.

Zdroj: SITA 

Foto: Nogup Agency

Tagy: Lída Baarová Básnici Pavel Kříž

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov