Nielen čarodejníci z Rokfortu: Kde všade zahviezdili herci z Harryho Pottera?

02.06.2016Herci a herečkyPreslávila ich séria snímok o Harry Potterovi a dodnes tak ostávajú v pamäti. Nie sú to však len čarodejníci z Rokfortu, väčšina z nich predviedla svoje herecké umenie aj v mnohých iných filmoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nálepky Harry Potter sa tak ľahko nezbaví

Predstaviteľ hlavného čarodejníckeho hrdinu Daniel Radcliffe sa už zrejme nálepky Harry Potter nikdy nezbaví. Táto postava však nebola jeho filmovým debutom, ako desaťročný sa predstavil vo filme David Copperfield. Počas natáčania, ale aj po natáčaní série z Rokfortu, si vyskúšal aj divadelné dosky. Všimnúť ste si ho mohli aj v dvoch častiach hororu Žena v čiernom, ako diabla v snímke Rohy či v úlohe Frankensteinovho mladého pomocníka, ale aj v mnohých ďalších filmoch. Zdá sa však, že aj napriek obrovskej snahe bude Daniel Radcliffe v očiach verejnosti stál tým mladým čarodejníkom, na ktorého sa lepil jeden problém za druhým.

Zaujme vás: Rowlingová odhalila tajomstvo: Rokfort nie je jediná čarodejnícka škola na svete!

Ron Weasley hviezdou videoklipu

V postave často nechápajúceho ryšavého čarodejníka s príznačným výrazom tváre sa predstavil Rupert Grint, ktorý až do natáčania Harryho Pottera nemal s filmom žiadne skúsenosti. Po úspechu v čarodejníckom filmovom svete si uvedomil, že ho škola nebaví, a tak dal prednosť herectvu. Okrem postavy Rona Weasleyho ste ho mohli vidieť napríklad v snímke Kríž cti, Neriadená strela, CBGB či v televíznom seriáli Poďte so mnou lietať. Nejde však o príliš známe filmy. Jeho fanúšikov ale určite potešil aj klip populárneho speváka Eda Sheerana, v ktorom sa Rupert taktiež objavil.

V Rokforte bifľoška, v reálnom živote úspešná a krásna žena

Emma Watson sa v slávnej ságe objavila ako deväťročná, kedy určite ani len netušila, akú slávu jej postava večnej bifľošky Hermiony prinesie. Jej prvou úlohou mimo Harryho Pottera bola adaptácia románu Baletné črievičky. Neskôr sa objavila v snímke Charlieho malé tajomstvá, v dobrodružnom filme Noe a úspech zaznamenala aj v historickej dráme Kolónia. Zahrala si aj v menej známych snímkach, no presadila sa aj vo svete modelingu, návrhárstva a pravidelne spolupracuje s neziskovými organizáciami. Najnovšie sa na Emmu môžeme tešiť v adaptácii rozprávky Kráska a zviera, kde stvárni, ako inak, Krásku.

Pozrite si aj: Z Emmy Watson je krehká princezná: Pozrite si prvé zábery rozprávky Kráska a zviera

Draco Malfoy vie spievať, a ešte ako!

Hoci ho mnohí za jeho postavu Draca Malfoya naznášali, kamera Toma Feltona jednoducho zbožňuje. Pred úlohou čarodejníka sa objavil vo viacerých reklamách i divadelných hrách. Zahral si aj v snímke Anna a kráľ, v horore Zmiznutý, v Zrodení planéty opíc alebo aj historickej dráme Belle. Tom Felton sa však pýši aj speváckym talentom, ktorým sa ja v súčasnosti živí.

Príliš dobrý herec na hviezdu!

Hlavným záporákom v čarodejníckej sérii sa stal Ralph Fiennes ako lord Voldemort. Toto však zďaleka nie je hercova jediná postava. Ralph totiž stvárnil mnoho postáv pred Harry Potterom ale aj po ňom. A veru kvalitných. Jeho herecký talent si môžete pozrieť napríklad v snímke Búrlivé výšiny, Anglický pacient, Schindlerov zoznam, Kráska z Manhattanu, Princ Egyptský, Onegin, Vojvodkyňa, Súboj Titanov, Grandhotel Budapešť a okrem iného aj vo viacerých bondovkách. Jeho genialitu ocenil aj Steven Spilberg, keď po natáčaní Schindlerovho zoznamu, kde Fiennes stvárnil nacistu Amona Goetha, povedal: „Ralph je príliš dobrý herec na to, aby sa stal hviezdou.“

Meno Alan Rickman značkou kvality

Síce spočiatku strpčoval študentom na Rokforte život, po niekoľkých častiach si však profesora Snapea kvôli jeho trefným poznámkam a nesmiernej oddanosti  všetci obľúbili. Jeho predstaviteľ Alan Rickman ho zahral absolútne dokonale, avšak Severus nebol jeho jedinou známou rolou. Smrtonosná pasca, Robin Hood, Rozum a cit, Dogma, Láska nebeská, Sweeney Todd, Komorník, Alica v krajine zázrakov či V kráľových záhradách – to je len malá hŕstka filmov, v ktorých ste ho mohli vidieť. A v každom bol skvelý. Škoda len, že si už si v žiadnom nezahrá...

Prečítajte si aj: Ruský šarlatán, terorista i zloduch: Alan Rickman nebol len čarodejníkom

Bláznivá čarodejnica aj manželka kráľa

Johnny Depp a Tim Burton sú veľmi častým spoločným menovateľom filmov, v ktorých sa predstaviteľka bláznivej Bellatrix Lestrange objavila. Sweeney Todd, Charlie a továreň na čokoládu, Osmaleý jazdec, Temné tiene a iné. Hoci v jej repertoári prevažujú trochu šialené postavy, Helena Bonham Carter s ľahkosťou zvláda aj tie serióznejšie ako napríklad manželku koktavého kráľa v snímke Kráľova reč.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Warner Bros, SITA

Tagy: Harry Potter Daniel Radcliffe Emma Watson Rupert Grint

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov