Obrovská pocta pre Clooneyho a Gerea: Neuveríte, čím ich odmenili za pomoc iným!

George Clooney a Richard Gere
31.05.2016Herci a herečkyV nedeľu sa vo Vatikáne stretli hollywoodski herci George Clooney (55), Richard Gere (66) a Salma Hayek (49) s pápežom Františkom. Na konferencii zorganizovanej vatikánskou charitou pre vzdelávanie mládeže boli zárovej Georgovi Clooneymi a Richardovi Gereovi udelené medaily s názvom Olivovník mieru od nadácie Scholas Occurrentes. V publiku počas odovzdávania vyznamení sedeli okrem pápeža aj manželka Georga Clooneyho Amal (38) a tiež herečka Salma Hayek.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Podľa agentúry Reuters sa všetci traja herci stali veľvyslancami jedného z umeleckých projektov nadácie Scholas Occurrentes. Ambasádormi toho istého projektu však budú i Richard Gere a Salma Hayek.  Projekt má podporiť vzdelávanie mládeže.


Mohlo by vás zaujímať: Núdzou netrpia a sami sa aj podelia: Tieto hviezdy pomáhajú, kde sa dá


Práve George Clooney je už roky známy svojimi aktivitami v oblasti ľudských práv, kde podporuje najmä utláčané skupiny obyvateľstva v rôznych oblastiach sveta a zároveň často finančne i materiálne podporuje bezdomovcov. Richard Gere sa už dlhé roky angažuje v boji za ľudské práva a tiež propaguje osvetu v oblasti ekológie a ochorenia AIDS. Charitatívna činnosť Salmy Hayek zasa zahŕňa snahu o zvýšenie povedomia o násilí na ženách a diskriminácie prisťahovalcov.

Zdroj:  wikipedia yahoo 

Foto: SITA

Tagy: Richard Gere George Clooney pápež František Salma Hayek Amal Alamuddin charita

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov