Úspešní aj v zahraničí: Títo Slováci si zahrali po boku veľkých hviezd

10.06.2016Herci a herečkyNiektorí slovenskí herci sa nesústredia len na slovenskú či českú filmovú produkciu, ich ambície siahajú ďaleko za hranice. Zahrali si po boku hollywoodskych hviezd ako je Jodie Foster, Owen Wilson či Jude Law. Všimli ste si ich niekedy?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jana Kolesárová

Jana Kolesárová bola od malička ambiciózna. Už ako 14-ročná sa na konzervatóriu venovala divadlu a neskôr ju prijali aj na Vysokú školu muzických umení, kde v divadle pokračovala. Účinkovala v mnohých televíznych filmoch a venovala sa aj dabingu v Európe. Diváci na Slovensku ju môžu poznať najmä zo seriálu Panelák, kde si zahrala nevestu Božidary Turzonovovej, no zahrala si aj v seriáli Dr. Ludsky. Istý čas žila aj v Spojených štátoch, kde v tejto kariére pokračovala. Najväčším úspechom bolo účinkovanie vo filme Tajomný let po boku Jodie Foster, no objavila sa aj v seriáli NCIS Los Angeles ako barová tanečnica.

Marko Igonda

Marko Igonda je momentálne známy zo seriálu ZOO, no diváci ho poznajú z mnohých projektov ako je Panelák, Pod povrchom či Keby bolo keby. Málokto však vie, že žilinský rodák sa objavil v úspešnom americkom filme Za nepriateľskou líniou po boku hollywoodskych hviezd ako je Gene Hackman a Owen Wilson. Vo filme si zahral významnú úlohu Colonela Bazdu, zástupcu poručíka Burnetta (Owen Wilson).


Mohlo by vás zaujímať: Krásne Slovenky prerazili za hranicami: Tieto herečky sa presadili v českých filmoch 


Silvia Šuvadová

Do povedomia divákov sa dostala úlohou violočenlistky v oscarovom filme Kolja. No jej ciele boli vždy vyššie. Už od roku 2002 sa snaží presadiť v Spojených štátoch. Účinkovala v mnohých reklamách a istý čas pôsobila aj ako moderátorka. Jej najznámejším filmom, v ktorom si zahrala za veľkou mlákou bola snímka Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda, kde stvárnila ruskú modelku. Na svoju veľkú rolu však ešte stále čaká a netají sa ani svojimi ambíciami na Oscara.

Gabriela Marcinková a Lucia Siposová

Gabriela Marcinková sa na Slovensku preslávila úlohou v Paneláku, tak ako väčšina hercov. Lucia Siposová nebola výnimkou, no objavila sa aj v českom seriáli Zdivočelá země. Obe herečky však spája účinkovanie v americkom filme 360, kde stvárnili sestry Annu a Mirku. Ich postavy patrili k jedným z hlavných úloh, a to po boku hviezdneho obsadenia ako Rachel Weisz, Jude Law či Anthony Hopkins.


Mohlo by vás zaujímať: Nový slovenský film zabojuje o prestížnu cenu: Empatická UČITEĽKA zmanipuluje aj vás! 


Juraj Kukura

Kukura sa narodil do rodiny úradníkov a študoval na strednej priemyselnej škole. Už ako mladý prispieval do časopisu Film a divadlo, čo ho k samotnému divadlu nakoniec aj priviedlo. Okrem slovenských divadiel často hosťoval aj v divadlách po celom Nemecku. Neskôr v polovici 80. rokov ho komunistický režim vyhlásil za emigranta. Prvú úlohu v Československu po páde režimu mu ponúkol Juraj Jakubisko vo filme Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý. V súčasnosti pôsobí v Hamburgu, Prahe a Bratislave, kde je riaditeľom Divadla Aréna. Málokto však vie, že účinkoval v desiatich dieloch úspešného nemeckého seriálu Kobra 11, v desaťdielnej sérii Frankie, kde si zahral zloducha, ktorého naháňal nezničiteľný Semir Gerkan.

Milan Kňažko

Známeho slovenského herca netreba slovenským divákom predstavovať, zahral si v mnohých slovenských aj českých filmoch a istý čas sa venoval aj politike. Stal sa generálnym riaditeľom TV Joj a prezidentom Medzinárodného filmového festivalu v Bratislave. Za herectvom sa mu zrejme zacnelo a objavil sa v inscenácii Kumšt s Milanom Lasicom a Mariánom Labudom a vo filmoch Goethe či Rana z milosti. No jednou z jeho kontroverznejších úloh bola postava elitného lovca Sashu v drsnom pokračovaní hororu Hostel.

Zdroj: AMaj 

Foto: mojevideo.sk, TV Markíza, TV Joj, SITA

Tagy: Marko Igonda Juraj Kukura Marián Mitaš Gabriela Marcinková Jana Kolesárová Silvia Šuvadová Lucia Siposová Milan Kňažko

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov