Veľa si nezarobili: Ford, Clooney, či Travolta za svoje životné úlohy dostali almužnu

Pulp Fiction: Historky z podsvetia
22.06.2016Herci a herečkySlávni filmoví herci dostávajú veľmi vysoké honoráre – teda väčšinou. Občas sa niektorá z hviezd objaví vo filmu za peniaze hlboko pod tým, na čo je zvyknutá. Môže to byť preto, že dotyčného projekt úplne nadchol, režisér je jeho kamarát – alebo jednoducho potrebuje znovu naštartovať stagnujúcu kariéru. Spravodajský server news.com.au pripravil prehľad niekoľko z tých, ktorí boli ochotní hrať doslova za drobné.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jonah Hill (32)

Zatiaľ čo Leonardo DiCaprio za svoju rolu vo filme Vlk z Wall Street dostal 25 miliónov dolárov, Jonah Hill si na účet pripísal len 60 000 dolárov. „Dali mi najnižšiu možnú sumu, to bola ich jediná ponuka,“ povedal Hill v roku 2014 Howardovi Sternovi. Ale ani na sekundu nezaváhal a zmluvu podpísal.

„Pre mňa to nebolo o peniazoch, to ani náhodou,“ dodal. „Predal by som aj vlastný dom a dal by som im všetky svoje peniaze, len aby som mohol pracovať s režisérom Martinom Scorsesem. Dal by som za to všetko na svete. A kedykoľvek by som to bez váhania urobil znovu.“ Hill za svoju rolu v tejto snímke získal nomináciu na Oscara.

Harrison Ford (73)

Harrison Ford bol relatívne neznámy, keď súhlasil s tým, že bude nahadzovať repliky hercom na konkurze na roli princeznej Leiy a Luka Skywalkera v prvom filme zo série Star Wars. „Ja som si myslel, že tam len vypomáham,“ povedal Ford v minuloročnej relácii Good Morning America. Ale na režiséra Georga Lucasa urobila jeho nahrávanie taký dojem, že Fordovi ponúkol rolu Hana Sola, samozrejme za minimálny honorár.

„Spýtal som sa: „Za koľko?“ A oni na to: „Za 1000 dolárov týždenne.“ Ja som odpovedal: „Nie.“ Ale urobil som to, točil som za 1000 dolárov týždenne.“ Ako všetci vedia, toto rozhodnutie sa Fordovi vyplatilo a za to, že sa do tejto kultovej úlohy vrátil v zatiaľ poslednej snímke Star Wars: Sila sa prebúdza, už dostal zhruba 33,5 miliónov dolárov.


Mohlo by vás zaujímať: 10 najväčších výplat v histórii filmu: Z hollywoodskych platov sa vám zatočí hlava


George Clooney (55)

Striebrovlasý elegán v roku 2005 nielen režíroval historickú drámu Dobrú noc a veľa šťastia, ale ako spoluautor sa podieľal i na scenári a vo filme si dokonca aj zahral. Film zarobil celosvetovo 54 miliónov dolárov, ale Clooney dostal vyplatené len 120 000 dolárov.

John Travolta (62)

Kariéra Johna Travoltu bola v podstate mŕtva v dobe, keď sa Quentin Tarantino snažil nájsť vhodných hercov do svojho filmu Pulp Fiction: Historky z podsvetia, ktorý mal premiéru v roku 1994. Keď Michael Madsen oznámil, že nemôže hrať postavu Vincenta Vegu, Tarantino ponúkol Travoltovi šancu na oživenie jeho kariéry. Presne to sa mu touto snímkou splnilo, i keď bankovému kontu tým príliš nepomohol.

„Myslím, že Travolta pracoval sedem týždňov a zarobil 140 000 dolárov,“ povedal pre Vanity Fair producent Lawrence Bender. Za svoju rolu však získal nomináciu na Oscara a film mal celkom sedem nominácií.


Mohlo by vás zaujímať: Ostali im len oči pre plač: Títo herci odmietli úlohy v top filmových hitoch


Bill Murray (65)

Legendárny herec súhlasil, že bude hrať vo filme režiséra Wesa Andersona z roku 1994 Ako som balil učiteľku za 9000 dolárov. Ale to nie je všetko. Výkonný predstavitelia štúdia Disney údajne Wesovi Andersonovi povedali, že sa musí vzdať scény, ktorá si vyžadovala vrtuľník, pretože by bola príliš drahá. Keď sa o tom dozvedel Murray, dal režisérovi šek na 25 000 dolárov, aby pokryl nájom za vrtuľník. Táto scéna bola nakoniec aj tak vystrihnutá a Anderson si nepreplatený šek schoval na pamiatku.

Zdroj: ČTK  lu 

Foto: internet

Tagy: Harrison Ford George Clooney John Travolta Jonah Hill Bill Murray

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov