Hrdinovia nielen pred kamerami: Ktoré hviezdy zachraňujú svoje okolie aj v súkromí?

12.08.2016Herci a herečkyOkrem toho, že ich poznáme z televíznych obrazoviek a filmového plátna, majú aj svoj súkromný život. Máloktorý fanúšik si však uvedomuje, že aj herci sú len ľudia. A ak vidia človeka v núdzi, dokážu mu aj pomôcť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ryan Gosling

Tento kanadský herec začínal svoju kariéru s malými televíznymi šou, až kým neprišla jeho prelomová úloha v romantickej dráme Zápisník jednej lásky (2004). Zahral si Noaha Calhouna a získal si srdcia mnohých fanúšikov, najmä ženského pohlavia. Málokto však vie, že zachránil život muža. Na ulici videl tvrdú bitku dvoch chlapov a ešte predtým, ako napätie a bitka eskalovala do ešte väčších rozmerov, stihol ju zaraziť. Skočil medzi dvoch mlátiacich sa mužov a bitku zastavil.

Mila Kunis

Mila Kunis začínala ako mladučká Jackie v populárnom seriáli Tie roky sedemdesiate. V súčasnosti je vydatá za Ashtona Kutchera, s ktorým tvorila pár aj v spomínanom seriáli. Počas prác na dome, kde bolo mnoho robotníkov, dostal jeden z nich záchvat. Mila reagovala pohotovo a hneď zavolala záchranku. Zostala s ním až do príchodu lekárov a 50-ročný muž mal veľké šťastie, že bola pani domu blízko. 

Patrick Dempsey

Sexi doktor Derek Sheperd z Kliniky Grace. Takto ho najlepšie spoznajú všetci fanúšikovia. Zahral  si aj v niekoľkým filmoch, ale táto úloha ho naozaj preslávila. Životy však nezachraňoval len na televíznych obrazovkách. Do jeho auta, ktoré parkovalo pred domom, nabúral tínedžer. Dempsey vybehol von, aby sa uistil, že je v poriadku. Zavolal políciu a ostal s mladíkom až do jej príchodu.


Mohlo by vás zaujímať: To je ale úlovok! Neuveríte, čo získal Boris Pršo od hviezd filmu Suicide Squad! 


Demi Moore

Demi poznáme najmä vďaka jej slávnym manželstvám s Bruceom Willisom a Ashtonom Kutcherom. Je však aj skvelou herečkou, ako sme mohli vidieť v snímkach Duch (1990), Zopár správnych chlapov (1992), Škandalózne odhalenie (1994) ši Striptíz (1996). Koná však nielen pred kamerou. Jedna z jej fanúšičiek jej totiž na sociálnej sieti Twitter napísala, že rozmýšľa nad samovraždou a chce sa zabiť. Herečka neváhala a zalarmovala políciu. Tá našla adresu dievčaťa a odviedli ju na psychologické vyštrenie predtým, než sa stihla naozaj zabiť.

Kate Winslet

Oskarová herečka a najlepšia priateľka Leonarda DiCapria, nezabudnuteľná Rose z Titanicu a asistentka Stevea Jobsa. Tieto všetky a veľa ďalších úloh zohráva Kate Winslet v živote mnohých ľudí. Neváha zasiahnuť ani do životov cudzích. V roku 2011 bola herečka na dovolenke na karibských ostrovoch. Presne vtedy ostrovy zasiahla búrka a jeden z bleskov zasiahol usadlosť, na ktorej bývala staršia žena. Dom začal horieť a Kate sa vrhla do ohňa a spolu so svojimi priateľmi starenku zachránili.

Jamie Foxx

Herec, spevák, komik. Za stvárnenie legendárneho speváka Raya Charlesa si vyslúžil Oscara. V januári tohto roku sa aj tento herec podieľaľ na záchrane života. Auto narazilo, padlo do priekopy pred hercovým domov a začalo horieť. Jamie Foxx reagoval veľmi rýchlo, pribehol k autu a vytiahol muža z horiacej trosky. Síce bol neskôr tento muž zatknutý za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a mal vážne poranenia, ale smrť mu vďaka hercovi trestom nebola. 


Mohlo by vás zaujímať: Mila Kunis o vzťahu s Ashtonom Kutcherom: Spočiatku to bolo len o sexe, no potom...


Clint Eastwood

Eastwood patrí medzi herecké, ale aj režisérske legendy. Zahral si v mnohých slávnych snímkach ako Drsný Harry (1971), Madisonské mosty (1995), Gran Turismo (2008) a režíroval aj oskarový film Tajomná rieka (2003). Počas návštevy PGA Tour si všimol, že iný účastník sa dusil kusom syra. Neváhal a zapojil sa do jeho záchrany, použil Heimlichov chvat a zachránil mužovi život. 

Mark Harmon

Nekompromisný agent Gibbs zachraňuje životy v seriáli NCIS: Námorný vyšetrovací úrad už roky. Takto si ho zafixovali aj televízni diváci. Skutočnosť sa veľmi nelíši od seriálovej reality. V roku 1996 sa Mark Harmon zachoval ako hrdina. Zasiahol pri nehode, počas ktorej vnútri auta uviazli dvaja chlapci. Auto začalo horieť, no ani to nezastavilo herca pred zásahom. Musel použiť kladivo, ktorým rozbil okno a tak mohol chlapcov vytiahnuť von.

Zdroj: AMaj 

Foto: SITA

Tagy: Clint Eastwood Ryan Gosling Mila Kunis Demi Moore Patrick Dempsey

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov