Alkohol, drogy, depresie, bulímia, šikana: Sláva im doslova ničí život

Miley Cyrus
17.08.2016Herci a herečkyObrovská sláva, pozornosť médií, peniaze a ilúzia dôležitosti dokážu s človekom občas poriadne zamávať. Ak sa však tieto veci spoja s nízkym vekom a nevyzretou osobnosťou, výsledkom asi nemôže byť nič iné, ako pád na dno. Tieto hviezdy s prácou v šoubiznise začali ešte ako deti, dnes nevedia, čo so sebou.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Miley Cyrus

Hviezdička Miley Cyrus (23), vlastným menom Destiny Hope Cyrus, odštartovala kariéru ako deväťročná. Venuje sa nielen herectvu, ale aj spevu a prelom v jej kariére znamenalo účinkovanie v seriáli Hannah Montana, ktorý bol natočený pre Disney Channel. Práve táto úloha bola pre Miley osudovou, aspoň čo sa súčasného imidžu týka. Mladá hviezdička sa dnes úpenlivo snaží zbaviť sa nálepky uhladeného poslušného amerického dievčatka. Sama sa prezentuje ako cieľavedomá, sebavedomá a najmä samostatná umelkyňa. K dnešnej fyzickej podobe, škandálom a svojskému štýlu jej však dopomohli aj problémy v súkromí. S jej priateľom, austrálskym hercom Liamom Hemsworthom, totiž boli už aj zasnúbení, no potom prišli informácie o dramatickom rozchode. Údajne za ním mala byť ďalšia žena, no dohady sa nikdy nepotvrdili. Dnes by však dvojica znovu mala tvoriť pár, nasvedčujú tomu čoraz častejšie spoločné fotografie.


Mohlo by vás zaujímať: Obľúbené tínedžerské hviezdy: Už to nie sú deti - pozrite, čo z nich vyrástlo!


Demi Lovato

Ďalšiu disneyho hviezdičku, dvadsaťtriročnú Demi Lovato, zničila sláva a prílišný tlak vo veľmi mladom veku. Trpela depresiami, z ktorých sa istý čas aj liečila. K tomuto stavu sa pridružila aj porucha príjmu potravy (bulímia) a sklony k sebapoškodzovaniu. Dôvodom mala byť šikana, ktorú zažívala. Hoci sa mladučkej herečke a speváčke v súčasnosti v pracovnej oblasti mimoriadne darí, sú to práve jej najbližší, rodina a priatelia, ktorí ju chránia pred psychickými problémami. Rovnako to bolo aj v roku 2011, kedy bola na ich pokyn hospitalizovaná v liečebni. Tam jej bola diagnostikovaná bipolárna porucha. V období pred liečením herečka pila veľké množstvo alkoholu a užívala kokaín. V dôsledku závislosti a psychických problémov mala údajne fyzicky napadnúť tanečníčku.

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin je typickým príkladom šoubiznisom zničeného detstva. Dnes už 35-ročný muž pred kamerami zahviezdil v kultovom filme o Kevinovi, ktorý na Vianoce zostal vďaka zhode náhod doma celkom sám. Začiatok jeho hereckého konca majú na svedomí paradoxne Culkinovi rodičia. Po veľkom úspechu totiž došlo v ich manželstve k nezhodám, ktoré vyústili do rozvodu. V tom období sa, samozrejme, začal aj boj o majetok, čo maličký Macaulay nie veľmi dobre znášal. Údajne v tom období odmietal prijímať akékoľvek filmové ponuky. Enormný tlak verejnosti a problémy v rodine napokon herec nezvládol. Zrazu si vyberal pracovné ponuky temnejšieho charakteru. Čoraz častejšie sa však snažil problémy riešiť heroínom a alkoholom. Známe sú fotografie, na ktorých sa ulicami prechádza s neprítomným pohľadom, prepadnutými lícami a mŕtvolne bledou pokožkou. Médiá prichádzali so správami o Culkinovom úmrtí. Tie sa, našťastie, nepotvrdili a naopak sa zdá, že sa herec z problémov pomaly dostáva.


Mohlo by vás zaujímať: Keď herci hercov kritizujú: Urážkami na adresu kolegov nešetria


Britney Spears

Speváčka a herečka (34) začínala kariéru ako osemročná v Mickey Mouse Clube, v ktorom, mimochodom, začínali aj Christina Aguilera, Justin Timberlake, či Ryan Gosling. Zdá sa, že z budúcich hviezd tlak verejnosti a povinností doľahla najmä na Britney. Iba nedávno sa (snáď) definitívne dostala z psychických problémov a drogovo-alkoholických eskapád. Ich príčinou mala byť kombinácia rôznych faktorov. Najväčší bol, samozrejme, život pod drobnohľadom médií a fanúšikov, no pridali sa aj rodinné problémy a ťažkosti v partnerskom živote. Hviezdu deväťdesiatych rokov navyše mátala akási rivalita so speváckou kolegyňou Christinou Aguilerou. Médiá ich neustále porovnávali, a tak sa Britney musela snažiť naplniť očakávania verejnosti a potvrdiť svoju dominanciu. Majetok Britney Spears mali v rukách jej rodičia a kariéru manažéri, ktorým ani zďaleka nešlo o jej talent či osobnosť. Nasledovalo manželstvo s tanečníkom, ktorému zasa šlo o zviditeľnenie sa po boku slávnej speváčky, dva pôrody, neschopnosť postarať sa o deti, ich odobratie sociálkou, alkohol a drogy. To všetko napokon vyústilo k psychickému kolapsu, keď si pred fotoobjektívmi škodoradostných paparazzi zjavne neprítomná speváčka ostrihala vlasy celkom sama. Palcové titulky informovali o ďalšom škandále a mädlili si ruky nad tým, kam až sláva mladú hviezdu dohnala. Zdá sa však, že dnes má Britney život opäť vo vlastných rukách, koncertuje a je znovu plná života a sily.

Mischa Barton

Pod kariérny pád britskej herečky Mischy Barton (30) sa podpísalo niekoľko zlých rozhodnutí. Keď ako sedemnásť ročná hviezdila v teenagerskom seriáli O.C. California, zdalo sa, že ju čaká mimoriadne sľubná kariéra. Veľmi skoro, len po troch sériách, si však po náročnom pracovnom nasadení a povinnostiach dopriala oddych. Mischa sa nakoniec rozhodla definitívne sa k natáčaniu nevrátiť, a tak sa tvorcovia rozhodli jej postavu v seriáli nechať zomrieť. Nasledujúcimi pracovnými aktivitami si už podobné pozitívne reakcie nevyslúžila, a tak sa frustráciu snažila riešiť užívaním drog. Aby však toho nebolo málo, o dcérin majetok mala mimoriadny záujem aj chamtivá matka, s ktorou sa dokonca súdila. Podľa obvinení Mischy ju okrádala od začiatku kariéry. K stresu sa pridali aj ťažkosti s váhou a neustálym striedavým priberaním a chudnutím, čo sa celkovo podpísalo pod herečkin vzhľad. Začiatkom tohto roka sa zúčastnila aj mimoriadne obľúbenej americkej tanečnej šou Dancing With The Stars, kde mala byť jednou z najväčších hviezd. Jej chabý výkon a apatia však sklamal nielen fanúšikov, ale zjavne i samotnú Mischu. Herečka totiž vypadla ako druhá v poradí.

Zdroj: lu 

Tagy: Macaulay Culkin Miley Cyrus Britney Spears Mischa Barton Demi Lovato

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov