Filmové osobnosti v problémoch: Za čo všetko sa dostali za mreže?

26.08.2016Herci a herečkyZákon platí pre všetkých rovnako. Svoje by o tom vedeli aj viaceré celebrity z Hollywoodu. Herecké úspechy spojené so slávou im priniesli aj mnoho problémov. Pozrite si, za aké činy museli vymeniť filmové plátno za temné múry väzenia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Mark Wahlberg

Hereckú kariéru odštartoval v roku 1993 v televíznom filme Nebezpečná učiteľka a následne sa ukázal napríklad v snímkach Lúpež po taliansky, Ostreľovač, Max Payne alebo Macík. Jeho kariére však predchádzalo ťažké detstvo. Nedokončil ani strednú školu, pretože mal veľké problémy so zákonom, drogami, alkoholom a krádežami. Keď mal 16 rokov, napadol palicou vietnamského muža, ktorý skončil v bezvedomí. V ten istý deň sa ďalšiemu Vietnamcovi snažil vypichnúť oko. Bol odsúdený za vraždu na dva roky, nakoniec však vo väzení strávil iba 45 dní. 

Jamie Waylett

Predstaviteľa Vincenta Crabba vo filmoch o Harrym Potterovi, odsúdili v roku 2012 na dva roky väzenia. Porota vtedy 22-ročného mladíka uznala vinným z násilníckeho správania sa počas nepokojov v Londýne. Wayletta identifikovali na záberoch z niekoľkých bezpečnostných kamier. Pri sebe mal zápalnú bombu a v istú chvíľu aj šampanské, ktoré niekto vzal pri rabovaní obchodu. Herec dostal dva roky za násilníctvo a 12 mesiacov za držbu kradnutého tovaru. Už v minulosti mal problémy so zákonom, najmä pre pestovanie marihuany. 

Tom Sizemore

Pre amerického herca nie je pobyt vo väzení ničím výnimočným. Až 16-mesačný trest odňatia slobody za porušenie podmienky v prípade spojenom s prechovávaním drog, súd dramaticky znížil. Sudkyňa v Los Angeles mu odrátala až 213 dní. Trest mu skrátila o čas, ktorý už medzitým strávil vo väzení a na dvoch protidrogových programoch, vďaka čomu v štátnej väznici strávil nakoniec iba deväť mesiacov. Len nedávno ho zadržala polícia pre podozrenie z domáceho násilia, ktorého sa mal dopúšťať na svojej priateľke.

Lane Garrison

Známeho herca zo seriálu Útek z väzenia dobehla nepríjemná minulosť a aj v reálnom živote sa ocitol vo väzení. V roku 2007 ho odsúdili na 40 mesiacov v nápravno-výchovnom zariadení. Rok predtým mal vážnu dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul študent vysokej školy a vážne sa zranila aj jeho 15-ročná priateľka. Čo však bolo ešte horšie, hercovi namerali v krvi alkohol. Garrison si vinu priznal a výčitky ho budú sprevádzať až do konca života. Rodine obete sa ospravedlnil a uviedol, že tú noc opakovane prežíva a myslí na nesprávne rozhodnutie, ktoré vykonal.

Sean Penn

Americký herec a režisér má na konte dva Oscary za herecké výkony v hlavných úlohách - z roku 2004 za film Tajomná rieka (2003) a z roku 2009 za životopisnú drámu Milk (2008). V skutočnom živote však zažil aj neslávnu popularitu. Nepríčetné výbuchy zlosti viedli veľakrát až k násiliu, no odsúdený na pobyt za mreže bol iba v jedinom prípade. Bývalý manžel Madonny v hotelovej izbe zavesil paparazziho za členky z deviateho poschodia. Za tento čin si odsedel 60 dní za mrežami.

Dustin Diamond 

Ďalší problémový muž z Hollywoodu. Herca minulý rok odsúdili pre incident, keď napadol nožom v bare vo Wisconsine po krátkej hádke istého muža. Konflikt sa začal po tom, ako hercova snúbenica Amanda Schutz odstrčila ženu, ktorá dvojicu obťažovala, načo sa strhla bitka a herec jedného muža bodol. Podľa policajných záznamov však zranenie nebolo vážne. Súd Diamonda poslal na 120 dní za mreže a dal mu tiež 15-mesačnú podmienku. Herca v apríli prepustili pre dobré správanie. 

Zdroj:  SITA mz 

Foto: SITA, livewellnetwork.com

Tagy: Mark Wahlberg Tom Sizemore Sean Penn Jamie Waylett Lane Garrison Dustin Diamond

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov