Len herectvo nestačí: Týmto slovenským celebritám to aj krásne spieva

Nela Pocisková zmenila účes
09.09.2016Herci a herečkyV americkom filmovom priemysle je takmer nutnosťou zvládať okrem hereckého remesla aj dokonalý spev. Anne Hathaway, Hugh Jackaman, Amanda Seyfried či Kristen Bell sú toho živým dôkazom. Inak tomu nie je ani na Slovensku. Aj v našom šoubiznise sa totiž nájdu hviezdy, ktorým to okrem herectva aj výborne spieva.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nela Pocisková (25)

Na prvom mieste je jednoznačne talentovaná herečka, speváčka, tanečníčka a najnovšie aj mama malého Hektora. Nela sa spevu venuje o niečo dlhšie než samotnému herectvu. Spievať totiž začala už ako osemročná, kým svoju prvú hereckú úlohu získala ako štrnásťročná. Išlo však zároveň aj o zlom v jej kariére, keďže sa predstavila na divadelných doskách v muzikáli Neberte nám princeznú. Jej umeleckým „objaviteľom“ bol režisér a choreograf Ján Ďurovčík. Od toho momentu sa Nela objavovala v hlavných úlohách popredných muzikálov nielen na Slovensku, ale i v Českej republike. Neskôr prerazila aj v televízii, Slovensko reprezentovala na speváckej súťaži Eurovision Song Contest. Kým doma  ju mnohí označujú za mimoriadne talentovanú, sama Nela sa o sebe vyjadruje veľmi skromne. Podľa nej nie je kombinácia herectvo, spev a tanec ničím výnimočným, veď, ako sama tvrdí,  za veľkou mlákou ide medzi hviezdami v podstate o samozrejmosť.


Mohlo by vás zaujímať: Pocisková a Tůma sú rodičmi: Prvé slová po pôrode!


Soňa Norisová (43)

Charizmatická Slovenka Soňa Norisová, ktorá sa presadila i u našich českých susedov, sa venuje nielen herectvu, ale veľmi úspešne aj spievaniu. Okrem toho, že sa v súčasnosti nakrúcan seriály na českej scéne, ju slovenskí diváci môžu poznať zo slovenskej verzie Orginácie v ružovej záhrade, či seriálu Mesto tieňov. Svoj krásny hlas prepožičala detektívke so sluchovým postihnutím v seriáli FBI: Prípady Sue Thomasovej. Milovníci divadla ju môžu poznať aj z divadelných inscenácií Radošinského naivného divadla. Svoje spevácke umenie zasa predvádza vo vokálnej hudobnej skupine Fragile, v ktorej účinkuje od jej založenia v roku 2004.

Helena Krajčiová (41)

Obľúbenú slovenskú herečku mohli diváci naposledy vidieť v úspešnej televíznej šou Tvoja tvár znie povedome. Tam si síce víťazstvo nevyspievala, napriek tomu úspechy žne so skupinou Fragile, je teda kolegyňou Soni Norisovej. Helena Krajčiová však v porovnaní s ňou na Slovensku účinkovala už vo viacerých divácky úspešných seriáloch. Hlavnú postavu získala v komediálnom sitkome Zita na krku (2011), kde si zahrala s Dušanom Cinkotom. Fanúšikovia Búrlivého vína (od 2013) ju poznajú ako Dorotku a svoje komediálne schopnosti prejavila v seriáli Profesionáli (2008) ako hovorkyňa Skarlet Balážiková. Krajčiová účinkovala aj vo filme Pokoj v duši (2009).


Mohlo by vás zaujímať: Krajčiová po pôrode výrazne schudla: V Jojke ju takú nechcú!


Kamil Mikulčík (38)

Kamil Mikulčík je speváckym kolegom Soni Norisovej aj Heleny Krajčiovej, keďže je rovnako členom skupiny Fragile. V roku 2009 vyhral slovenské kolo súťaže Eurovision Song Contest spolu s Nelou Pociskovou, vďaka čomu mohol reprezentovať Slovensko v moskovskom semifinále. Okrem toho, že účinkuje v rôznych divadlách doma i v Česku, predstavil sa aj v niekoľkých seriáloch, konkrétne napríklad Druhý dych (2012), Chlapi neplačú (2013-2015) či Kolonáda (2013). Kamil Mikulčík je multitalent, aspoň pokiaľ ide o hudobné nástroje. Ovláda totiž hru na klavíri, gitare, kontrabase, flaute, akordeóne a bicích.

Filip Tůma (37)

Filip Tůma je nielen slovenský herec či moderátor, ale tiež operný spevák. Slovenskí diváci si ho môžu pamätať ako arogantného násilníka Andrého zo seriálu Búrlivé víno (od 2013) ale aj zo seiálu Panelák (2008-2015). Je hosťujúcim sólistom opery SND a účinkoval aj v Košickom či Olomouckom divadle vo svetoznámych operných predstaveniach (Carmen, Ariedna na Naxe, Eugen Onegin, Lucrézia Borgia, Bohéma či Veselá vdova). Okrem toho sa venuje i činohre, moderovaniu a svoj výnimočný hlas prepožičal už mnohým filmovým či seriálovým postavám.

Zdroj: internet  lu 

Foto: TV Markíza

Tagy: Helena Krajčiová Soňa Norisová Nela Pocisková Kamil Mikulčík Filip Tůma

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov