Dva filmy a koniec: Oscarový Tarantino už nechce režírovať!

06.11.2016Herci a herečkyAmerický režisér a scenárista Quentin Tarantino vyhlásil, že po nakrútení ďalších dvoch snímok hodlá skončiť s režírovaním. Päťdesiattriročný filmár sa tak vyjadril vo štvrtok na tlačovej konferencii v rámci podujatia Adobe Max v kalifornskom San Diegu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako tiež uviedol, dúfa, že si ho bude verejnosť navždy pamätať ako jedného z najvýznamnejších režisérov. „Dúfam, že keď ukončím kariéru, budú ma považovať za jedného z najväčších filmárov, akí kedy žili. A neskôr za umelca, nie iba filmára,“ povedal v rámci odpovede na otázku, čo pre neho znamená úspech. 

Majú svojich obľúbencov: Ktorí herci sú miláčikovia režisérov?

Rodák z mesta Knoxville v štáte Tennessee naznačuje, že mieni opustiť filmový priemysel už od roku 2012, no štvrtkové vyhlásenie je dosiaľ najzreteľnejším potvrdením jeho plánu ukončiť kariéru filmového režiséra. Dvojnásobný držiteľ Oscara sa zvykol tiež v minulosti vyjadrovať, že by sa chcel stať spisovateľom a popritom sa venovať divadelnej tvorbe. 

Quentin Jerome Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Okrem toho má na konte i filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003, 2004), Grindhouse: Auto zabijak (2007) a Osem hrozných (2015), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City - mesto hriechu (2005).

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Quentin Tarantino

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov