Jedna postava, veľa hercov: Kto bol najlepší Batman, Superman či Agent 007?

Sám doma, Batman, Superman, James Bond
08.11.2016Herci a herečkyÚspešné a notoricky známe filmové postavy si za roky objavovania sa na televíznych obrazovkách a plátnach kín zahralo viacerí herci. Niektorí si vyslúžili väčšiu slávu a úspech ako tí druhí. Takto sa menili herci v známych postavách v priebehu rokov. Ktorý Superman, Batman, James Bond či Sám doma sa vám pozdával najviac?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Superman

Známeho komiksového hrdinu z dielne DC stvárnili viacerí kvalitní herci. Najznámejším Kryptoňanom s vlajúcim červeným plášťom sa v roku 1978 stal vtedy ešte neznámy Christopher Reeve, ktorý si ho zahral až v štyroch filmoch. V úspešnom seriáli Clarka Kenta zase stvárnil sympatický Dean Cain, ktorému sekundovala „zúfalka“ Teri Hatcher. Rok 2006 priniesol snímku Superman sa vracia s hlavným hrdinom v podobe Brandona Routha. Ten sa v súčasnosti objavuje predovšetkým v seriáloch. Na plátna kín sa Superman opäť vrátil v roku 2013 ako Muž z ocele a v hlavnej úlohe sa predstavil Henry Cavill. Ten sa neskôr objavil aj vo vojne s Batmanom. Nesmieme však zabudnúť ani na seriál Smallville, kde si rolu superhrdinu strihol Tom Welling. Mimochodom, on a dokonca ani Chirstopher Reeve neboli spočiatku fanúšikmi Supermana.

Predstaviteľ najnovšieho Supermana chce byť ďalším hrdinom: Zuby si brúsi na túto rolu

Batman

Aj Gotham City potrebovalo svojho ochrancu, preto sa na pomoc mestu pred Jokerom a inými zločincami podujal maskovaný Batman. A vo filmovom prevedení vďaka niekoľkým hercom. Úplne prvým bol Michael Keaton a túto úlohu si zopakoval aj v sequeli Tima Burtona Batman sa vracia. Hoci sa dokázal prevteliť do boháča Brucea Waynea, oveľa viac zaujal Jack Nicholson v úlohe šialeného Jokera. To v podstate platilo do príchodu Christiana Balea vo všetkých batmanovkách. V nich sa v roli hlavného hrdinu predviedol aj Val Kilmer či George Clooney. Milovníkov batmanoviek si bez väčších debát podmanil spomínaný Christian Bale, no úspech v tejto úlohe zaznamenal aj Ben Affleck a to vďaka snímke Batman vs Superman.

Mohlo by vás zaujať: 5 hollywoodskych filmov, o ktorých ste nevedeli, že ich režíroval Slovák

James Bond

Jeden agent, viac ako päťdesiat rokov a šesť hercov. Ako prvý prepožičal kráľovi bitiek a spální tvár Sean Connery, ktorý agenta 007 stvárnil šesťkrát. Kvôli jednému filmu ho vystriedal George Lazenby. Po ňom prišiel na rad najdlhšie slúžiaci Roger Moore. Ten sa v roli Jamesa Bonda predviedol až sedemkrát. V dvoch filmoch bol Bondom Timothy Dalton, ktorý u divákov príliš neuspel, Pierce Brosnan si ho zahral štyrikrát. Zatiaľ posledným agentom sa stal Daniel Craig, ktorý necháva divákov stále na pochybách, či Spectre nebola jeho poslednou bondovkou.

Obľúbená i nenávidená komédia: Sám doma priviedol Culkina do dôchodku

Sám doma

Nezabudnuteľným Kevinom z filmovej série Sám doma je bezpochyby Macaulay Culkin, ktorého s postavou odvážneho malého výmyselníka spájajú aj v dospelosti. No zahral si ho len v troch častiach: Sám doma, Sám doma: Stratený v New Yorku a nakoniec Sám doma a bohatý. V menej známych a zároveň oveľa menej úspešných častiach Kevina stvárnili iní detskí herci. Jedným z nich bol aj Alex D. Linz, ktorý ako najmladší člen McCallisterovcov ostal doma kvôli chorobe. Ďalším Kevinom sa stal Mike Weinberg, po ňom aj Christian Martyn. Avšak ani jeden z nich si divákov príliš nezískal. Darmo, Kevinom už navždy ostane len Culkin.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Tagy: Batman Superman Sám doma James Bond

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov