Ben Stiller a Owen Wilson. Herecká dvojica, pri ktorej sa zaručene zasmejete!

Starsky & Hutch
10.11.2016Herci a herečkyNiektorí herci sa k sebe jednoducho hodia. Je medzi nimi akási zvláštna chémia. A ak sú vo filme spolu, je to omnoho väčšia zábava! To je aj prípad dvojice – Ben Stiller (50) a Owen Wilson (48). Už ste videli niektorý z ich spoločných vydarených filmov? Ako inšpiráciu vám prinášame zoznam tých najlepších.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Veselá kopa“ Ben Stiller

V úlohe komedianta sa zrejme cíti najlepšie. Práve takýmto filmom sa venuje od začiatku svojej hereckej kariéry. Pochádza z hereckej rodiny, a tak nikdy o inom povolaní ani neuvažoval. Začínal v osemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia na Broadwayi, odkiaľ putoval do slávnej americkej televíznej show Saturday Night Live. Ďalším krokom bola jeho vlastná The Ben Stiller Show, za ktorú získal cenu Emmy. Tu mohol ukázať svoj herecký talent, ale najmä komediálnu dušu. Parodoval totiž slávne osobnosti a filmy. No vždy s mierou a mimoriadne zábavne. Dnes je Ben Stiller úspešným scenáristom, režisérom a hercom. Jeho manželkou je herečka Christine Taylor, s ktorou má syna a dcéru.

Nočná mora Bena Stillera: V boji s rakovinou mu pomáhal Robert De Niro!

Charizmatický a zábavný Owen Wilson

Aj keď nie je typický krásavec a charakterizuje ho naozaj výrazný nos, charizma sa mu uprieť nedá! Owen síce z hereckej rodiny nepochádza, no herectvu sa venujú aj jeho dvaja bratia. Kto by o tomto zábavnom hercovi povedal, že v mladosti chcel byť vojakom? Študoval totiž na vojenskej akadémii a neskôr na univerzite v Texase, kde sa zoznámil s Wesom Andersenom (dnes režisér). Spolu natočili krátkometrážny film Bottle Rocket, kde Owen hral a Wes ho režíroval. Film zožal festivalový úspech a Owen sa tak stal plnohodnotným hercom. S Benom Stillerom sa spriatelili v roku 1996 pri práci na filme Cable Guy. Ich priateľstvo trvá dodnes a vzniklo z neho množstvo zábavných filmov. Owen nie je ženatý, no z predchádzajúcich vzťahov má dvoch synov. Napriek tomu, že na plátnach kín je vždy usmiaty, v súkromí sa liečil z depresií.

Filmy Bena a Owena, ktoré sa oplatí vidieť

Svokor je lotor (2000)

Prvé stretnutie s rodinou vašej vyvolenej nikdy nie je jednoduché. No ak je jej otec mrzutý a podozrievavý bývalý agent CIA, je to o to ťažšie. Presvedčí sa o tom aj Ben Stiller v úlohe Grega Yebala, ktorého budúci svokor Robert DeNiro mu život naozaj nemieni uľahčiť. V epizódnej úlohe sa samozrejme predstaví aj Owen Wilson. Zahrá si bývalého priateľa Gregovej milovanej Pamely.

Zoolander (2001)

Určite uznáte, že ani Ben Stiller a ani Owen Wilson nie sú typickí hollywoodski krásavci. A teraz si ich predstavte v úlohe tak trošku hlúpučkých supermodelov. Ben sa predstaví v úlohe Dereka Zoolandera, ktorý bol vyhlásený za modela roka. No Owen v úlohe Janíčka sa stáva jeho veľkým konkurentom, až ho nakoniec z prvej priečky neľútostne vyhodí. Derek nevie, čo so svojim životom... Túto bláznivú komédiu si iste pozrite. Výkon oboch hlavných hrdinov tu naozaj stojí za to.

Bez parťáka ani na krok: Tieto dvojice ste si určite zamilovali

Starsky & Hutch (2004)

Vynikajúca komédia, zasadená do sedemdesiatych rokov minulého storočia. Starsky (Stiller) a Hutch (Wilson) sú dvaja detektívi, ktorí na prvý pohľad nemajú nič spoločné. Bok po boku sa však budú musieť popasovať so zločinom v kalifornskom Bay City. Retro atmosféra a mnoho zábavných scén zaručujú, že sa iste dobre pobavíte.

Jeho foter, to je lotor! (2004)

Smoliar Greg Yebal je späť! Tentokrát mu život nebude strpčovať len jeho svokor Robert De Niro, ale aj vlastní rodičia (Dustin Hoffman a Barbra Streisand). Rodiny budúcich manželov sa totiž musia zoznámiť. A dá sa povedať, že Yebalovci sú naozaj nevšední manželský pár. Ak obľubujete tak trošku úchylne ladené vtipy, toto je komédia pre vás!

Noc v múzeu (2006), Noc v múzeu 2 (2009) a Noc v múzeu 3 (2014)

Fantastické dobrodružstvá v newyorskom Prírodovednom múzeu, v ktorom všetky exponáty ožívajú, si užije Ben Stiller v úlohe nočného strážnika naozaj naplno. V druhom dieli opäť zažije obdobné dobrodružstvo vo washingtonskom Smithsonian Institute. No a napokon v najnovšom počine – Noc v múzeu 3: Tajomstvo hrobky, sa hlavný hrdina a živé exponáty ocitnú v Britskom múzeu v Londýne. Vo všetkých filmoch sa objaví Owen Wilson v úlohe živého exponátu – kovboja Jedediaha. Odporúčame milovníkom histórie, ale aj deťom, ktoré živé múzejné exponáty určite ohúria.

Fotri sú lotri (2010)

Greg Yebal a jeho milovaná Pam sú konečne svoji a majú dve krásne deti. Rodiny sú zoznámené a zdá sa, že všetko je v najlepšom poriadku... Až kým si Greg nenájde novú prácu a jeho svokor nadobudne presvedčenie, že Greg svoju manželku podvádza. Opäť sa pripravte na súboj zaťa Bena Stillera so svokrom Robertom De Nirom. Kto nakoniec zvíťazí? Podarí sa Gregovi zachrániť svoje rodinné šťastie?

Ach, naše oči: 7 najlepších scén, ktoré kvôli trápnosti ani nedopozeráte

Zoolander 2 (2016)

Derek a Janíčko majú najlepšie modelingové roky za sebou. Avšak potom, čo sa Justin Bieber stane obeťou zločinu, sa z bývalí modeli zmenia na tajných agentov infiltrovaných do sveta celebrít. Podarí sa im nájsť vraha hviezd? Aj keď na pôvodný film sa asi druhý diel nechytá, fanúšikovia tejto hereckej dvojice sa určite opäť zabavia. Minimálne na „modelkovských“ výrazoch tváre hlavných hrdinov!  

Zdroj: LV 

Foto: 20th Century Fox, SITA, Paramount

Tagy: Ben Stiller Owen Wilson

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov