Najťažší boj ich života: Známe herecké osobnosti trpia zákernou chorobou

02.12.2016Herci a herečkyV živote ich stretli úspech, sláva aj peniaze. Všetko by však v okamihu vymenili za jedno jediné - zdravie. Populárnym osobnostiam ničí život zákerná choroba, no oni svoj boj v žiadnom prípade nevzdávajú.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Shannen Doherty

Americká herečka, známa najmä ako Brenda Walsh zo seriálu Beverly Hills 90210 (1990 - 2000), sa v marci 2015 dozvedela hroznú správu. Lekári jej diagnostikovali rakovinu prsníka. Lekár jej vtedy povedal, že rakovina sa jej v tele rozšírila v roku 2014, keď nebola poistená, pričom ak by poistená bola a mohla by navštíviť lekára, tak by ochorenie zachytili a pravdepodobne aj vyliečili skôr. Na začiatku augusta Doherty oznámila, že sa jej choroba rozšírila do lymfatických uzlín a podstupuje chemoterapiu, po ktorej bude nasledovať rádioterapia. Známa herečka sa nevzdala a so zákernou chorobou vytrvalo bojuje.

Ken Watanabe

Japonský herec trpí rakovinou žalúdka. Päťdesiatšesťročný herec sa o diagnóze dozvedel počas bežnej lekárskej prehliadky. Tesne po zistení diagnózy podstúpil endoskopickú operáciu. Hercovi v roku 1989 diagnostikovali akútnu myeloidnú leukémiu. Watanabe je medzinárodne známy napríklad z filmov Posledný samuraj (2003), Gejša (2005), Batman začína (2005), Listy z Iwo Jimy (2006), Upírov pomocník (2009), Shanghai (2010), Počiatok (2010) alebo Godzilla (2014). Na konte má nominácie na Oscara, Critics Choice Award, Screen Actors Guild Award i Zlatý glóbus. 

Mohlo by vás zaujať: 5 hollywoodskych filmov, o ktorých ste nevedeli, že ich režíroval Slovák

Michael York 

Britský herec zaujal napríklad v snímkach Nehoda, Rómeo a Júlia, Alfréd Veľký, Vzali nohy na ramená, Kabaret, Ostrov doktora Moreaua. Účinkoval tiež v seriáli Sága rodu Forsytovcov. V súčasnosti ho však zriedkavá choroba zmenila na nepoznanie. Zlomila ho svalová porucha v oblasti očí, v dôsledku ktorej je dnes takmer slepý. Jeho najslávnejšou úlohou bol odvážny d’Artagnan v Troch mušketieroch z roku 1973. 

Hana Maciuchová

Herečke diagnostikovali rakovinu začiatkom roka, pričom v polovici februára podstúpila prvú fázu chemoterapie. Druhý cyklus liečby však podľa dostupných informácií odmietla. Samotná umelkyňa pritom potvrdila zdravotné problémy, pre ktoré musela prerušiť aj divadelnú sezónu. Bližšie informácie o jej zdravotnom stave však zatiaľ nie sú známe.

Mohlo by vás zaujať: Drogy, alkohol a sexuálne závislosti. Takto žijú obdivované celebrity!

Amanda Bynes

Herečka, známa napríklad z filmov Nenapraviteľný klamár, Po čom dievča túži či Stroskotaná láska sa už dlhšie sa dostávala do povedomia predovšetkým problémami so zákonmi. Nakoniec vysvitlo, že trpí bipolárnou afektívnou poruchou a v roku 2014 skončila na psychiatrickej liečebni po sérii incidentov. Kvôli závažnému duševnému ochoreniu sa dokonca vyhrážala zabitím vlastným rodičom.

Charlie Sheen

Americký herec sa koncom roku 2015 priznal, že je HIV pozitívny. V boji s chorobou vyskúšal aj alternatívnu medicínu v Mexiku, no nakoniec sa vrátil k bežnej liečbe. Charlie Sheen, vlastným menom Carlos Irwin Estévez, je známy predovšetkým ako predstaviteľ sukničkára a starého mládenca Charlieho Harpera zo seriálu Dva a pol chlapa, v ktorom účinkoval v rokoch 2003 až 2011. V čase nakrúcania bol najlepšie plateným televíznym hercom na svete a za svoj výkon získal štyri nominácie na ceny Primetime Emmy a dve na Zlatý glóbus.

Zdroj: SITA  telkac 

Foto: SITA

Tagy: Charlie Sheen Amanda Bynes Shannen Doherty Hana Maciuchová Ken Watanabe Michael York

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov