Drogy, lieky a alkohol: Týchto slávnych hercov zabila chémia!

Zľava: Philip Seymour Hoffman, Heath Ledger a Marilyn Monroe
28.08.2014Herci a herečkyTemná stránka zábavného priemyslu je často prehliadaná až do chvíle, kedy vyhasne niektorá z hviezd filmového či hudobného neba. Stres z obrovskej popularity, neustály tlak verejnosti a paparazzi na každom kroku; mnoho celebrít tento nápor nezvládlo a útekom z reality pre nich boli práve drogy alebo lieky. Prinášame vám zoznam desiatich slávnych hercov a herečiek, ktorým závislosť, návykové a rizikové látky alebo predávkovanie sa spečatili tragický koniec kariéry – a najmä života.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Bruce Lee († 20. júla 1973)

Občianskym menom Lee Jun-fan sa stal v Amerike filmovou hviezdou a doslova ikonou bojového umenia prerazila. Podľa kritikov bol Lee jedným z najvplyvnejších bojovníkov strieborného plátna a značne pomohol k pozitívnej prezentácii Ázijčanov v amerických filmoch. Zomrel na akútny opuch mozgu, ktorý spôsobila alergická reakcia na látky prítomné v toxickom lieku proti bolesti známom ako Equagesic. V súčasnosti je tento liek v USA zakázaný.

Cory Monteith († 13. júla 2013)

Kanadský herec a hudobník Cory Monteith sa preslávil predovšetkým ako Finn Hudson v seriáli Glee, vysielanom televíziou Fox. Počas nakrúcania sa zoznámil s herečkou Leou Michele, ktorá v Glee stvárnila Rachel Berry. Vzťah im vydržal až do hercovej smrti v roku 2013. Problémy s drogami mal Monteith už ako 19-ročný tínedžer a po nátlaku rodiny podstúpil liečenie. To sa zopakovalo aj v roku 2013. Smrteľnou pre neho bola kombinácia heroínu a alkoholu v jednej z vancouverských hotelových izieb.

Heath Ledger († 22. januára 2008)

Austrálsky herec emigroval do Spojených štátov v roku 1998 kvôli filmovej kariére. Dovedna sa podieľal na tvorbe 19 filmov, medzi najznámejšie z nich patria Patriot (2000), Casanova (2005), Príbeh rytiera (2001), Imaginárium Dr. Parnassa (2009) a Temný rytier (2008). Najmä stvárnenie superzloducha Jokera v Nolanovom Temnom rytierovi dožičilo Ledgerovi viaceré prestížne ocenenia – všetky, bohužiaľ, posmrtne. Približne o 14:45, 22. januára 2008, našli bezvedomého Ledgera jeho upratovačka Teresa Solomon a jeho osobná masérka Diana Wolozin. Tá z Ledgerovho bytu na Manhattane zavolala hercovej dobrej priateľke Mary-Kate Olsenovej, aby pomohla.

Masérka sa filmovú hviezdu pokúsila resuscitovať, no neúspešne. O sedem minút neskôr dorazila záchranka, no ani tej sa nepodarilo Ledgera oživiť. O 15:36 bol herec vyhlásený za mŕtveho. Autopsia preukázala prítomnosť viacerých toxických látok v Ledgerovom tele, ktoré spolu vytvorili smrteľnú kombináciu. Podľa polície bola smrť náhodná, spôsobená predákovaním sa liekmi. Podniknuté bolo aj vyšetrovanie, keďže žiadny doktor by jednému pacientovi nemohol predpísať takú kombináciu liekov, akú Ledger požil v osudný deň. Hercovi lekári boli napokon zbavení obvinení a to, ako sa Ledger dostal k ďalším liekom, ktoré neboli súčasťou jeho predpisu, zostáva dodnes záhadou.

Marilyn Monroe († 5. augusta 1962)

Jeden z najväčších sexsymbolov, aký kedy existoval – herečka, modelka a speváčka Marilyn Monroe patrila k najvplyvnejším hviezdam 50. a 60. rokov. Preslávila sa aj vďaka údajným aféram s Johnom a Robertom Kennedyovcami, ale napríklad aj s Marlonom Brandom. Jej osobný život patril k obľúbeným mediálnym témam. Podľa autora Anthony Summersa Monroe milovala prezidenta Kennedyho a chcela sa za neho vydať. V roku 1962 často telefonovala do Bieleho domu a keď ženatý Kennedy aféru ukončil, Monroe sa v depresiách uchýlila k jeho bratovi Robertovi. Ako príčinu herečkinej smrti vyšetrovatelia určili predávkovanie sa barbiturátmi (lieky proti depresii), no stále nie je jasné, či išlo o náhodnú smrť alebo samovraždu.

Brittany Murphy († 20. decembra 2009)

Americká filmová a divadelná herečka, ktorá sa taktiež venovala spevu, sa narodila ako Brittany Anne Bertolotti. Divácku priazeň si získala účinkovaním vo filmoch 8. míľa (2002), kde si zahrala po boku rappera Eminema, Sin City (2005) a Happy Feet (2006). V roku 2002 krátko randila s hercom Ashtonom Kutcherom, vtedy kolegom vo filme Just Married (2003). V roku 2000 Murphy prudko schudla a médiá si začali pošuškávať o údajnej kokaínovej závislosti. V roku 2005 herečka tieto obvinenia odmietla tvrdením, že kokaín nikdy nebrala.

V roku 2009 bol Hasičský zbor Los Angeles privolaný do herečkinho bytu, keďže Murphy zjavne odpadla v kúpeľni. Hasiči sa ju pokúsili resuscitovať, po príchode záchranárov bola filmová hviezda prevezená do nemocnice. Tam, po vyše dvoch hodinách od žiadosti o pomoc, Murphy zomrela na infarkt. Pitva preukázala, že príčinou smrti bola kombinácia pneumónie, nedostatku železa v krvi (anémie) a intoxikácie viacerými látkami prítomnými v liekoch na predpis proti nádche a respiračným problémom.

Trevor Goddard († 7. júna 2003)

Britský herec sa vo svete kinematografie preslávil rolami Kana v prvom filme zo série Mortal Kombat  a nadporučíka Mica Bumbyho v televíznom seriáli JAG. Poslednýkrát sa fanúšikom predstavil v snímke Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly – stvárnil jedného z prekliatych pirátov posádky kapitána Barbossu, ktorá napadla Port Royale. V roku 2003 bolo Goddardove telo nájdené v jeho hollywoodskom dome. Spočiatku nebola vylúčená samovražda, nakoľko sa herec v čase úmrtia práve rozvádzal, no výsledky pitvy odhalili predávkovanie sa heroínom, kokaínom a látkami temazepam a vikodín. Vyšetrovatelia prípad uzavreli ako nešťastnú náhodu.

Philip Seymour Hoffman († 2. februára 2014)

„Zrejme najuznávanejší a najambicióznejší herec svojej generácie,“ napísali o Hoffmanovi noviny The New York Times. Okrem herectva sa venoval aj produkcii a režisérstvu. Aktívny bol nielen vo filmovom, ale i divadelnom odvetví. Zahral si v množstve známych filmov, medzi ktoré patria napríklad Twister (1996), Big Lebowski (1998), Cold Mountain (2003) a Hry o život: Skúška ohňom (2013). Už v novembri tohto roku uvidíme Hoffmana v pokračovaní Hier o život, tentoraz s podtitulom Drozdajka. Posledný diel série bude rozdelený na dva filmy, pričom sa s hercom stretneme aj v druhej časti, keďže pred svojou smrťou stihol natočiť väčšinu plánovaných scén. Vo zvyšku ho filmári vytvoria digitálne. Hoffman zomrel na predávkovanie sa heroínom, kokaínom a amfetamínmi, čomu, okrem pitvy, nasvedčoval aj fakt, že herca našli mŕtveho v kúpeľni s injekciou v ruke.

Whitney Houston (11. februára 2012)

Populárna speváčka a herečka sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov ako najoceňovaješia žena všetkých čias. Hoci do verejného povedomia sa vošla najmä ako talentovaná interpretka, jej kariéra zahŕňala aj herectvo či modeling. Dovedna sa celosvetovo predalo vyše 200 miliónov Houstonovej nahrávok. Pieseň „I will always love you“ z filmu Osobný strážca (1992), v ktorom si aj zahrala, sa stala historicky najpredávanejším singlom naspievaným ženou. Jej závratnú kariéru ukončila až smrť utopením sa vo vani v roku 2012. Podľa pitevnej správy bol v jej krvi nájdený kokaín.

Lisa Robin Kelly († 14. augusta 2013)

Túto americkú herečku poznáme najmä ako Laurie zo seriálu Tie roky sedemdesiate. Jej profesionálnu dráhu poznačili viaceré potýčky so zákonom – opakovaná jazda pod vplyvom, ublíženie na zdraví či rušenie susedov. Kelly zomrela v spánku minulý rok, pričom prípad bol uzavretý ako náhodná smrť spôsobená orálnym požitím viacerých liekov. 

Chris Penn (24. januára 2006)

Brata herca Seana Penna diváci zrejme najviac poznajú z filmov Križovatka smrti, kde si zahral po boku Jackieho Chana a Chrisa Tuckera, a Starsky & Hutch. Svoj hlas vo videohre Grand Theft Auto: San Andreas prepožičal policajtovi Eddiemu Pulaskimu. Príčinou jeho smrti bolo srdcové ochorenie, ktorému výrazne napomohlo užívanie liekov v kombinácii s nadmernou hladinou kodeínu v krvi.

Zdroj: telkac.sk  internet 

Foto: SITA, internet

Tagy: Whitney Houston Cory Monteith Marilyn Monroe Brittany Murphy Trevor Goddard Lisa Robin Kelly Bruce Lee Heath Ledger Philip Seymour Hoffman Chris Penn

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov