Zmeny hercov z Krok za krokom: Týmto herečkám z krásy neubudlo!

Krok za krokom
04.09.2014Herci a herečkyHoci sa vznik tohto seriálu datuje do 90. rokov, nadčasový humor, úžasné výkony hlavných postáv a ich jedinečné charaktery zaručujú jeho popularitu aj v súčasnosti. Spontánna svadba dvoch osamotených rodičov, ktorí sa stretli na dovolenke a následné spojenie dvoch rozdielnych rodín pod jednou strechu zaručuje nevyčerpateľné množstvo zaujímavých a často najmä vtipných situácií.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Od poslednej klapky uplynulo už vyše 15 rokov; herci zostarli, zmenili sa a dnes už máloktorý z nich pripomína postavu, ktorá ho v Kroku za krokom preslávila.

Patrick Duffy (Frank Lambert)

„Ako herec nerobím veľké vlny, ale vždy robím nejaké.“

Zahviezdil nielen v sitkome Krok za krokom, ale aj v populárnom seriáli Dallas, kde stvárnil jednu z hlavných postáv, Bobbyho Ewinga. Duffy sa v Krok za krokom zhostil role podnikateľa Franka Lamberta, hlavy obrovskej Fostero-Lambertovskej rodiny.

Duffyho účinkovanie v Kroku za krokom začalo v roku 1991, keď sa Dallas blížil ku koncu. Do roku 1998 sa na mnohých dieloch dokonca podieľal aj ako režisér. Po roku 1990 sa na televíznych obrazovkách opäť objavil ako Booby, a to vo filmoch J.R. Returns (1996) a War of the Ewings (1998). Živil sa aj ako dabér či hosť v niekoľkých seriáloch, medzi najznámejšie z nich patrí zrejme Family Guy. V roku 2008 počas niekoľkých mesiacov moderoval šou Bingo America, spolu s Crystal Wallasch. Dvojica  bol neskôr nahradená inými moderátormi.

V roku 1974 sa Patrick Duffy oženil s bývalou baletkou Carlyn Rosser. Spolu žijú v budhistickom zväzku a Duffyho súčasná rodina – manželka a dvaja synovia – patrí k dlhoročným aktívnym členom organizácie Amerických nichirenských budhistov SGI-USA.

Zaujímavosti:

 • Nikdy nehral zápornú postavu.
 • Počas svojej 22-ročnej kariéry mal najdlhšiu prestávku len 3 týždne.
 • Miluje golf, hrá ho aj súťažne.
 • Počas natáčania filmu Muž z Atlantídy (1977) dokázal zadržať dych až na tri minúty.
 • Zbiera starožitnosti a detské knihy.
 • Za každý diel Dallasu zinkasoval 75 tisíc dolárov. Milión len za to, že podpísal zmluvu.
 • Má fatálnu alergiu na penicilín.
 • Na strednej škole bol aj roztlieskávačom.
 • Na začiatku svojej kariéry sa zhruba rok živil ako donášač zeleniny a ovocia.

Pozrite si Krok za krokom na televízii Smíchov.


Suzanne Somers (Carol Foster Lambert)

„Mojím životným cieľom je stať sa človekom, akým si môj pes myslí, že som.“

Táto herečka nie je známa len ako neoblomná a starostlivá matka Carole z Krok za krokom, no prerazila aj vo svete literatúry. Na konte má dokonca aj niekoľko best-sellerov. Vo svojich dielach sa často venovala alternatívnej liečbe rakoviny, ktorou od roku 2001 aj sama trpela. Podstúpila lumpektómiu (amputáciu miesta zasiahnutého karcinómom) prsníka a liečbu ožarovaním, chemoterapiu však neskôr zavrhla v prospech alternatívnych spôsobov liečenia. V roku 2007, počas jedného z kalifornských lesných požiarov, herečke zhorel dom v Malibu.

Medzi jej prvé väčšie úlohy patrila rola v sitkome Three´s Company. Počas natáčania piatej sezóny sa Somers postarala o škandál, keď požiadala zvýšenie platu z 30 tisíc dolárov za každý epizódu na 150 tisíc, plus 10 percent z celkového zárobku seriálu. Keď televízia ABC zamietla jej požiadavku Somers sa rozhodla seriál bojkotovať, avšak napokon sezónu dokončila. Vďaka týmto excesom sa však v každej epizóde objavila len na 60 sekúnd. Keď ABC kontrakt s herečkou zrušila, Somers podala žalobu a požadovala odškodné 2 milióny dolárov za poškodenie jej hereckej povesti. Súd prehrala. Podľa jej slov ju zo seriálu vyhodili kvôli tomu, že chcela zarábať toľko, čo napríklad Alan Alda, známy ako Hawkeye z vojnového seriálu M*A*S*H*.

V roku 1980 a 1984 sa Suzanne Somers objavila aj na titulke magazínu Playboy.  Po skončení seriálu Krok za krokom v roku 1997, dva roky spolumoderovala americkú zábavnú šou založenú na skrytej kamere, Candid Camera. V roku 2012 si na sociálnej sieti CofeMom založila online talk show s názvom Suzanne Somers Breaking Through.

Zaujímavosti:

 • Ako 16-ročná udrela svojho opitého a násilného otca do hlavy tenisovou raketou. Upadol do bezvedomia a dva roky sa s dcérou nerozprával.
 • Trpí dyslexiou a nerozozná pravú stranu od ľavej.
 • V roku 1970 bola zadržaná políciou za vypisovanie neplatných šekov. Prepustili ju na kauciu.
 • Študovala pózy herečky Marilyn Monroe, aby ich pred fotografmi mohla odkopírovať.

Staci Keanan (Dana Foster)

Predstaviteľka Dany Foster začala svoju kariéru už ako päťročná účinkovaním v televíznych, rádiových a printových reklamách. Ako 12-ročná sa pridala ku kolegom v seriáli Krok za krokom.

Slávu, akú jej vyniesla rola v Kroku za krokom, po roku 1998 už nikdy nezažila. Objavila sa vo vedľajších úlohách vo filmoch Stolen Poem (2004), Hidden Secrets (2006), Death and Cremation (2010), Holyman Undercover (2009) a v roku 2010 si zahrala aj v snímke You Again, v ktorej sa objavili aj bývalí kolegovia z Kroku za krokom, Patrick Duffy a Christine Lakin. Je vydatá za Guya Birthwhistlea a pracuje ako právnička v Los Angeles.

Zaujímavosti:

 • Chcela byť čašníčkou.
 • Miluje tenis a skupinu Depeche Mode.
 • Je katolíčka.

Brandon Call (J.T. Lambert)

Nezabudnuteľný J.T. sa herectvu venoval len počas dospievania. Okrem Kroku za krokom sa objavil aj v prvej sezóne seriálu Baywatch, kde stvárnil Hobieho Buchannona. Po ukončení natáčania Kroku za krokom sa odmlčal a prestal hrať. V roku 1996 bol postrelený do oboch rúk, keď sa dostal do potýčky s Tommym Eugenom Lewisom. V súčasnosti je rozvedený a má jedno dieťa.

Zaujímavosti:

 • V roku 2005 pracoval na benzínovej čerpacej stanici, ktorá patrí jeho rodičom.

Angela Watson (Karen Foster)

„Dokonalosť je nedosiahnuteľná, jednoducho sa snažte robiť všetko najlepšie, ako sa dá.“

Rola namyslenej ašpirujúcej modelky Karen sadla Angele dokonale. Modelingu sa herečka aj reálne venovala, dokonca sa jej podarilo získať 60 koruniek krásy a 200 ocenení. Po ukončení natáčania Kroku za krokom herečka zistila, že jej desaťročný zárobok, ktorý predstavoval 2,5 milióna dolárov, rodičia minuli. V roku 2000 preto založila organizáciu CAST (Child Actors Supporting Themselves), ktorá pomáha detským hercom a atlétom manipulovať s financiami.

Christine Lakin (Alicia "Al" Lambert)

Podobne ako mnohí jej kolegovia, aj Christine začala svoju kariéru v reklamnej oblasti. Jej prvou väčšou úlohou bola rola mladej Rose vo filme The Rose and the Jackal (1990). Po ukončení natáčania Kroku za krokom s hereckou kariérou neprestala a objavila sa v snímkach Showtime´s Reefer Madness, Who´s Your Daddy? (2005) či The Hottie and the Nottie (2008), kde si zahrala po boku Paris Hilton. Jej postava krásou nevynikala, čo sa o Christine povedať nedalo, a preto bola potrebná značná dávka makeupu, aby oškaredela. V roku 2013 začala s nahrávaním audiokníh. V roku 2014 nadabovala postavu Jane vo videohre The Walking Dead Season 2.

Zaujímavosti:

 • V roku 2008 sa umiestnila na 78. priečke v rebríčku 100 najsexi žien magazínu FHM.
 • Jej spolužiačkou bola herečka Jennifer Love Hewitt.

Christopher Castile (Mark Foster)

Herec, ktorý stvárnil okuliarnatého mudrlanta Marka Fostera, sa svojej profesii v súčasnosti už nevenuje. Do diváckeho povedomia sa však zapísal aj ako Ted Newton vo filmoch Beethoven a Beethoven´s 2nd. Taktiež nadaboval postavu Eugena Horowitza v animovanom seriáli Hey Arnold! Podobne ako jeho kolega Brandon Call, aj Castile sa po ukončení Kroku za krokom prestal herectvu venovať. V súčasnosti pracuje ako profesor na univerzite Biola, kde učí politológiu.

Zaujímavosti:

 • Má pilotný preukaz.
 • Napísal autobiografiu „Being You is Most Definitely Cool“, v preklade byť tebou je jednoducho úžasné.
 • Miluje golf.

Josh Byrne (Brendan Lambert)

Krátkej kariére Brendana Lamberta najviac pomohol práve seriál Krok za krokom. V poslednej sérii jeho postava záhadne zmizla a tvorcovia seriálu verejnosti nikdy neponúkli vysvetlenie. Okrem Kroku za krokom si zahral aj vo filmoch Mr. Saturday Night (1992) a ABC TGIF (1990). Po roku 2000 úplne zmizol z verejnej scény.


Pozrite si Krok za krokom na televízii Smíchov.


Sasha Mitchell (Cody Lambert)

Zrejme najvýraznejšou postavou v celom seriáli bol nezabudnuteľný mladík Cody, v českom dabingu často „Kouďák“. Okrem herectva dosiahol Mitchell výrazný úspech aj na poli bojových umení; je držiteľom čierneho pásu v Tae Kwon Do a má skúsenosti tiež s Muay Thai. Má židovský pôvod a ruské korene. Neznámy nie je ani fanúšikom Dallasu, kde si vedľa Patricka Duffyho zahral postavu Jamesa Beaumonta. Na filmovej pôde prerazil najmä účinkovaním v sérii Kickboxer, konkrétne v druhom, treťom a štvrtom dieli. V prvom sa hlavnej úlohy chopil Jean-Claude Van Damme.

Zaujímavosti:

 • Pracoval aj ako model pre Calvina Kleina.
 • Má rád štipľavé čínske jedlá a zmrzlinu.
 • Na ľavom ramene má veľké tetovanie draka.
 • Je fanúšikom motoriek, zbiera a stavia modely Harley Davidsons.

Zdroj: telkac.sk  imdb.com 

Foto: internet, SITA, imdb/ABC, Twitter, Myspace, Facebook, Topky.sk

Tagy: krok za krokom Patrick Duffy Suzanne Somers Staci Keanan Brandon Call Angela Watson Christine Lakin Christopher Castile Josh Byrne Sasha Mitchell

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov