Jennifer Lawrence drží nový svetový rekord: V tomto je NAJ!

Jennifer Lawrence ako Katniss Everdeen vo filme Hry o život
05.09.2014Herci a herečkyAmerická herečka Jennifer Lawrence sa dostala do najnovšieho vydania Guinnessových svetových rekordov. Držiteľku Oscara zaradili do zoznamu rekordérov pre rok 2015 ako predstaviteľku najlepšie zarábajúcej akčnej hrdinky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zápis si vyslúžila stvárnením Katniss Everdeen, ktorá je hlavnou postavou štvordielnej filmovej série Hry o život (2012 - 2015). Tržby prvej časti s názvom Hry o život (2012) dosiahli celosvetovo viac ako 1,52 miliardy amerických dolárov a druhý diel Hry o život: Skúška ohňom (2013) si na konto pripísal 854 miliónov dolárov. Predposlednú časť Hier o život s podtitulom Drozdajka 1 by mali do slovenských kín uviesť 20. novembra. Záverečný diel plánujú divákom a diváčkam predstaviť o rok neskôr.


Takto sa zarába v televízii: Ktorí herci sú platení najlepšie?


Do očakávaného 60. ročníka známej publikácie, ktorá sa má na pulty kníhkupectiev dostať 11. septembra, zaradili aj seriál Hra o tróny (2011). Ten si zápis vyslúžil ako nelegálne najsťahovanejší televízny program. Ako najvyhľadávanejšia popová hviezda na internete sa do knihy dostala americká speváčka Miley Cyrus. Zápis získala aj jej kolumbijská kolegyňa Shakira za to, že má na sociálnej sieti Facebook viac ako 100 miliónov fanúšikov a fanúšičiek, čo sa jej podarilo ako vôbec prvej známej osobnosti. 


Kráľovné televíznych obrazoviek: Tieto zarábajú milióny dolárov!


V novej knihe sa objavia aj zaujímavé prvenstvá speváčok Katy Perry a Beyoncé, rappera Eminema, skupín Metallica a One Direction, hercov Toma Cruisa, Roberta Downeyho Jr. a Vina Diesela, animovanej rozprávky Ľadové kráľovstvo (2013) či drámy Vlk z Wall Street (2013). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Jennifer Lawrence Guinnesova kniha svetových rekordov Katniss Everdeen Hry o život

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov