FOTO Ubehlo už 18 rokov: Čo robia a ako vyzerajú detskí herci z Pelíškov?

17.05.2017Herci a herečkyOd uvedenia kultového filmu Pelíšky ubehlo začiatkom apríla už 18 rokov. Trpká komédia sa nezmazateľne zapísala do pamäte česko-slovenských divákov, ktorí ju môžu pozerať donekonečna. Ako však dopadli herci, ktorí boli v čase natáčania tínedžermi?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Marek Morvai-Javorský (30) ako Péťa

Nesmierne vzdelaný filmový syn Evy Holubovej sa narodil v Bratislave. Začínal v magazíne pre deti Od Kuka do Kuka. Po úlohe Péťu sa s režisérom Janom Hřebejkom stretol aj v televíznom seriáli Bakaláří. Neskôr hral ešte v niekoľkých rozprávkach. V kariére herca sa rozhodol ďalej nepokračovať. Momentálne sa venuje fotografovaniu.

Mohlo by vás zaujímať: Nezabudnuteľný Plný dom: Takto dnes vyzerajú hviezdy seriálu po 30 rokoch!

Sylvie Koblížková (32) ako Uzlinka

Po úlohe roztomilej Uzlinky sa v herectve výraznejšie nepresadila. Vyštudovala manažérsku školu, popri tom pracovala aj ako barmanka. Občasným ponukám na natáčanie sa nevyhýbala. Zahrala si v seriáloch Rodinné putá a Veľmi krehké vzťahy. Popri tom sa párkrát objavila aj v divadelných hrách. Dnes už o herečke nie je príliš počuť.

Michael Beran (36) ako Michal

Pred kamerou sa prvýkrát objavil v konkurze prvej série seriálu Četnické humoresky. K filmovej kariére sa dostal cez Mestské divadlo v Brne. Najviac ho však preslávili práve Pelíšky. Okrem iného si zahral aj v Snowborďákoch. Herectvu sa venuje aj v súčasnosti. Je členom exhibičného hokejového týmu HC OLYMP, v ktorom hrajú rôzne celebrity.

Mohlo by vás zaujímať: 8 celebrít, ktorých život navždy zmenili nevydarené plastiky: Uf, veď sa na seba ani nepodobajú

Ondřej Brousek (36) ako Elien

Vo filme sa mu podarilo odísť do Ameriky. V reálnom živote pôsobí stále v Česku ako člen kapely Monkey Business a Divadla na Vinohradech. Narodil sa v hereckej rodine. Je synom Otakara Brouska ml. a Zuzany Mixové. V roku 2010 sa po ôsmich rokoch rozviedol s Adelou Gondíkovou, s ktorou má dcéru Nelu. O rok neskôr sa oženil s Annou, s ktorou vychováva syna Františka. Jej otcom je Vladimír Remek - bývalý československý kozmonaut.

Mohlo by vás zaujímať: Legendárna partia z Beverly Hills: Pozrite sa, ako dopadli!

 Kristýna Nováková-Fuitová (33) ako Jindřiška 

Vo filme randila s veľkým fešákom Elienom. V skutočnosti sa vydala za režiséra Jaroslava Fuitu. Ich vzťah je však momentálne v troskách, dvojica spolu už dlhšie nežije pod jednou strechou. Dvojica má spolu dve dcéry - Rozárku a Marianku. Jej prvou väčšou úlohou bol film Výchova dívek v Čechách, kde na seba upozornila v úlohe školáčky Agáty. Tam si ju všimol režisér Jan Hřebejk, ktorý ju pozval na konkurz do roli Jindřišky. V hereckej kariére pokračuje aj naďalej. Momentálne účinkuje v krimiseriáli Temný Kraj.

Zdroj: telkáč 

Foto: csfd.cz, koláž Telkáč, tvnoviny.sk, ct.cz

Tagy: Pelíšky Marek Morvai-Javorský

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov