Veľké priznanie s nečakanými následkami: Efekt Charlieho Sheena spôsobil malú revolúciu!

Charlie Sheen
06.06.2017Herci a herečkyZdá sa to neuveriteľné, ale je to tak. Charlie Sheen prispel oveľa efektívnejšie k akcii na predaj HIV testu ako programy spojené so Svetovým dňom boja proti AIDS.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Americký herec koncom roku 2015 oznámil, že je HIV pozitívny. Päťdesiatročný rodák z New Yorku tak urobil v televíznom programe Today Show. “Som tu, aby som priznal, že som skutočne HIV pozitívny,” vyhlásil.

Práve po tomto priznaní stúpol v nasledujúcom týždni predaj HIV testu v USA až o rekordných 95 percent. Ako konštatoval John Ayers, autor výskumu z univerzity v San Diegu, jav známy pod názvom "efekt Charlieho Sheena", skutočne výrazným spôsobom začal zvyšovať povedomie ľudí o HIV. Po jeho vystúpení okrem iného zaznamenal prudký nárast aj Google, na ktorom ľudia začali masovo vyhľadávať kľúčové slová ako HIV test alebo kondóm.

“Začal som mať bolesti hlavy a migrény a budil som sa spotený. Myslel som si, že mám nádor na mozgu. Po vyšetrení miechy, mi povedali, že toto sa deje… Tie tri písmenká sa ťažko absorbujú,” povedal vtedy Sheen. Herec, ktorý mal v minulosti problémy s alkoholom a drogami, zároveň priznal, že musel mnohým ľuďom zaplatiť, aby o jeho zdravotnom stave mlčali. Okrem toho vyhlásil, že všetky jeho partnerky o jeho zdravotnom stave vedeli.

Mohlo by vás zaujímať: Obrovská hanba a fiasko na festivale v Cannes: Slovenskí filmári skončili v cele!

Charlie Sheen, vlastným menom Carlos Irwin Estévez, je známy predovšetkým zo seriálu Dva a pol chlapa (2003 - 2015), v ktorom v rokoch 2003 až 2011 hral sukničkára a starého mládenca Charlieho Harpera. V čase nakrúcania bol najlepšie plateným televíznym hercom na svete a za svoj výkon získal štyri nominácie na cenu Emmy a dve na Zlatý Glóbus. Sheen si okrem toho zahral aj v snímkach ako Čata (1986), Wall Street (1987), Mladé pušky (1988), Prvá liga (1989), Horúce strely (1991), Horúce strely 2 (1993), Traja mušketieri (1993), V koži Johna Malkovicha (1999), Scary Movie 3 (2003) či Scary Movie 5 (2013). Známy je aj zo seriálu Kurz sebaovládania (2012 - 2014). 

Zdroj: telkáč  SITA 

Foto: SITA

Tagy: Charlie Sheen

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov