Takmer sa o ne pobili: Tieto filmové úlohy chcel každý!

Koláž - postavy, ktoré chceli všetci
18.07.2017Herci a herečkyNie je rola ako rola a všetci herci o tom dobre vedia. Na niektoré úlohy túžobne čakajú, iné len pretrpia a tie ďalšie vezmú pomaly z donútenia. Tieto filmové postavy si však chceli zahrať azda všetci.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Wonder Woman

Hollywood sa dlhé roky pokúšal priniesť Wonder Woman na plátna kín a dlhé roky zlyhával. Úspešne sa to podarilo až nedávno. Počas tejto dlhej cesty však záujem o úlohu prejavili mnohé známe hollywoodske hviezdy. Okrem iných po nej túžila aj Sandra Bullock, Christina Hendricks, Olga Kurylenko či Katie Holmes. Keď sa spoločnosť Warner Bros. rozhodla zapojiť Wonder Woman do snímky Batman vs. Superman, popis znel takto: vysoká, atletická a exotická brunetka. Tomu zjavne najviac zodpovedala izraelská herečka Gal Gadot.


Mohlo by vás zaujímať: Celebritní humusáci: Neumyté zuby, špinavé oblečenie a všade odpadky!


Scarlett O´Hara – Odviate vetrom

Casting na úlohu zvodnej Scarlett patrí medzi asi tie najznámejšie. Zatiaľ čo sa producent snímky Odviate vetrom David O. Selznick usiloval nájsť tú správnu herečku, pobláznení fanúšikovia mu posielali v mene svojich obľúbenkýň listy. Trvalo to dva roky a na konkurze otestovali až 1400 herečiek. Medzi nimi sa objavili aj Katharine Hepburn, Tallulah Bankhead, Bette Davis, Paulette Goddard a Joan Crawford. Víťazkou sa stala dovtedy pomerne neznáma Vivien Leigh a ostatné mohli len ticho závidieť.

James Bond

Stávky o to, kto sa stane ďalším Jamesom Bondom, sa vo Veľkej Británii stali pomerne obľúbenou kratochvíľou. Zakaždým, keď sa táto rola uvoľnila, sa našla kopa príťažlivých hercov, ktorí ju chceli. Michael Caine, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Colin Firth a Clive Owen sú len hŕstkou tých, ktorí sa o rolu agenta 007 snažili. Dokonca aj v čase, keď Daniel Craig váhal s potvrdením účasti v ďalšom filme, sa viacerí herci objavili ako jeho možní nástupcovia. Idris Elba, Tom Hiddleston, Tom Hardy, Damien Lewis a dokonca aj Gillian Anderson. Veď kto by nechcel byť ďalším agentom s povolením zabíjať?


Mohlo by vás zaujímať: Boli úspešní a slávni: Týmto hercom stačila chvíľka, aby si zruinovali kariéru!


Clarice Starling – Mlčanie Jahniat

Jodie Foster, ktorá za úlohu Clarice získala Oscara, sa veľmi snažila získať túto úlohu, no nikdy ani nebola v užšom zozname spoločnosti Demme. Úplne prvou voľbou bola Michelle Pfeiffer, pretože v tom čase so spoločnosťou spolupracovala. Tá ale nebola s úlohou stotožnená, tak nakoniec odmietla. V užšom zozname sa nachádzala aj Meg Ryan či Laura Dern, ktorá sa na konkurze poriadne predviedla. Štúdiá ale nechceli neznámu herečku, takže nakoniec sa role Clarice Starling zhostila snaživá Jodie Foster.

Harry Potter

Vďaka chlapcovi, ktorý prežil, pozná Daniela Radcliffa celý svet. Harry Potter úspešne rozbehol jeho kariéru, no nemuselo tomu tak byť. Veď až 40 000 detí poslalo svoje materiály na konkurz s nádejou, že si ich vyberú. O úlohu prejavilo záujem aj viacero amerických detských hercov, medzi inými aj Jonathan Lipnicki, Haley Joel Osment zo Šiesteho zmyslu a dokonca aj Tom Felton, ktorému sa neskôr ušla rola Draca Malfoya.


Mohlo by vás zaujímať: Šokujúce odhalenie Rowlingovej: Harry Potter nebol len jeden!


Vivian Ward – Pretty Woman

O ikonickú rolu prostitútky so šťastným koncom sa v istej chvíli snažila azda každá herečka v Hollywoode. K známym menám túžiacim po tejto úlohe sa pridala aj Meg Ryan, Michelle Pfeiffer a Daryl Hannah. Vysnívanú rolu získala nakoniec Julia Roberts, ktorú Vivian vyniesla na herecké výslnie.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Touchstone Pictures, Warner Bros., DC, Sony Pictures

Tagy: Harry Potter Daniel Radcliffe Julia Roberts Pretty Woman Daniel Craig James Bond Wonder Woman Jodie Foster Odviate vetrom Gal Gadot Vivien Leigh Mlčanie Jahniat

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov