Navždy v pamäti kvôli jedinému filmu: Cesta do Kameňáku viedla aj cez metro!

21.07.2017Herci a herečkyKameňák uzrel svetlo sveta už pred 14 rokmi. Od tohto momentu sa natočili ďalšie štyri pokračovania, no prvá časť zostáva navždy jedinečná. Zahrali si tu známe herecké esá ako Josef Vydra, Marek Vašut či Josef Laufer. Legendárna komédia však preslávila aj ďalších hercov, ktorí pôvodne vystupovali ako vedľajšie postavy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tomáš Lipský (27) ako Pepíček Novák

Prvýkrát sa objavil vo filme Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo v roku 2001. O dva roky neskôr už hral nie príliš nadaného člena rodiny Novákovcov, ktorí boli ústrednými postavami Kameňáku. Je vnukom známeho režiséra Oldřicha Lipského. Zahral si aj v ďalších pokračovaniach úspešného filmu. Študuje odbor kamera na vysokej škole v Prahe. Venuje sa aj scenáru a réžii. Počas štúdia sa venoval aj modelingu.

Anna Vejvodová (†88) ako Kropáčková

Legendárna postava, na ktorú diváci nikdy nezabudnú. Prvýkrát si vo filme zahrala ešte v roku 1963, no potom nastalo nekonečné čakanie. Pôvodne pracovala ako učiteľka. Režisér Zdeněk Troška sa s ňou náhodne stretol v metre, pričom ho žiadala o autogram. On jej neváhal ponúknuť hereckú rolu, ktorá ju preslávila ako nepolapiteľnú znásilňovačku mladých mužov. Posledné roky života strávila v domove dôchodcov. Zomrela v roku 2014 vo veku 88 rokov.

Vysielali sa aj na Slovensku: Na kultové nemecké seriály sa nedá zabudnúť!

Pavel Sankot ako Hlaváč   

Sexuchtivý Hlaváč bavil divákov svojou neustálou snahou po partnerke. Až tak, že sa mu do cesty pritrafila aj kačica. Pavel Sankot je v skutočnosti dlhoročný divadelný ochotník, ktorého taktiež objavil režisér Troška. Pracuje ako strojár v Pelhřimove. Postava vo filme mu priniesla aj popularitu, veď kto by si nepamätal jeho jedinečnú postavu miestneho štamgasta.

FOTO Milovali ich všetky ženy: Sexsymboly z telenoviel vyzerajú úžasne aj po rokoch!

Eva Tauchenová (†79) ako Kohnova svokra

Svojmu zaťovi Leovi robila zo života peklo a pripravila mu aj životnú prehru vo futbalovom zápase. Pred kamerou sa objavila už v roku 1962 a zahrala si vo viacerých filmoch a seriáloch, ako napríklad Vrať se do hrobu!, Slunce, seno a pár facek alebo Divoké včely. Najviac ju však zviditeľnila rola Ester Consteinovej v Kameňáku. Zomrela v roku 2008 na zlyhanie srdca.

Zdroj: telkáč 

Foto: koláž Telkáč

Tagy: Anna Vejvodová Tomáš Lipský Eva Tauchenová Pavel Sankot

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov