Priatelia nie sú len Priatelia: Kde všade ste mohli obľúbených hercov vidieť?

Priatelia
25.07.2017Herci a herečkyKultový seriál Priatelia si obľúbili diváci po celom svete a spolu so šiestimi hlavnými hrdinami prežívali každý ich životný krok, omyl i úspech. Od pilotnej časti ubehlo viac ako dvadsať rokov a predstaviteľom seriálových Priateľov rozbehla sľubnú kariéru. Kde všade ste ich odvtedy mohli vidieť?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rachel Green – Jennifer Aniston

Talentovaná predstaviteľka Rachel Green sa zaslúžene zaradila k najvyťaženejším hollywoodskym herečkám. Za úlohu Rachel získala cenu Emmy. Od začiatku Priateľov sa jej neprestali hrnúť ponuky a objavuje sa najmä v romantických komédiách. Určite ste ju videli v snímkach ako Marley a ja, Riskni to s Polly, Skús ma rozosmiať, Šéfovia na zabitie, My sme Millerovci, Deň Matiek či v bláznivej vianočnej komédii Vianočná party.


Mohlo by vás zaujímať: Klub ničiteľov vzťahov: Tieto celebrity rozbili manželstvá!


Monica Geller – Courteney Cox

Hoci sa aj Courteney Cox uchytila vo filmovej a televíznej brandži, nežne taký úspech ako jej najlepšia priateľka v seriáli i realite Jennifer Aniston. Od fenomenálnych Priateľov sa objavila aj v ďalších seriáloch – Cougar Town, Dirt, Private Practice. Seriálová Monica zahviezdila ako novinárka vo Vreskote a objavila sa aj v snímke Ace Ventura: Zvierací detektív.


Mohlo by vás zaujímať: Známe hollywoodske priateľky: Ktoré herečky sú nerozlučné kamarátky?


Ross Geller – David Schwimmer

Hoci na konkurz na úlohu v Priateľoch išiel s nechuťou, postava Rossa Gellera je jeho najväčšou rolou vôbec. Viac ako herectvu sa však v súčasnosti venuje réžii a dabingu. Prepožičal hlas napríklad aj Melmanovi z obľúbeného animáku Madagaskar. Ak chcete vidieť Rossa vo filme, pozrite si napríklad Z ničoho len nič, Duane Hopwood, Nothing but the truth, Kissing a fool alebo Nadaný žiak.

Joey Tribbiani – Matt LeBlanc

Postavu zvodcu a trochu natvrdlého herca si Matt LeBlanc preniesol aj do rovnomenného seriálu Joey, ktorá sa točila predovšetkým okolo tejto roly. Na rozdiel od iných kolegov si svoj veľký filmový úspech nezažil, objavil sa len v niekoľkých snímkach, a to vo vedľajších postavách. Ukázal sa vo filme Charlieho anjeli, Stratení vo vesmíre či Komando v sukniach. V súčasnosti patrí k moderátorom programu Top Gear.


Mohlo by vás zaujímať: Dojímavé stretnutie Joeyho a Chandlera po rokoch: Tomu sa povie priateľstvo!


Chandler Bing – Matthew Perry

Z vtipkára Chandlera sa vďaka Priateľom stala pomerne veľká televízna hviezda a po začiatku seriálu sa mu ponuky začali priam sypať. Hoci mal počas seriálu problémy s alkoholom, zvládol ich a rozbehol sľubnú kariéru. Objavil sa napríklad v snímkach Traja do tanca, Zmätená duša, Vyletieť z hniezda alebo Môj sused zabijak.

Phoebe Bufet – Lisa Kudrow

Z predstaviteľky bláznivej Phoebe „vyrástla“ herečka, ktorú s obľubou obsadzujú do rôznych filmov. Objavila sa v snímke P. S.: Milujem ťa, Dr, Dolittle 2, Susedia na odstrel, Ľahko ju zbaliť, Dievča vo vlaku a v mnohých ďalších.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Youtube, SITA

Tagy: Priatelia Matt LeBlanc Matthew Perry Courteney Cox Lisa Kudrow David Schwimmer Jennifer Aniston

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov