Princov z našich rozprávok zbožňujeme: Od natáčania však ubehli už roky!

Koláž - princovia
03.08.2017Herci a herečkyZachraňovali krásne princezné a my sme ich za to milovali. Česko-slovenskí princovia nás jednoducho vždy vedeli očariť a robia to v podstate dodnes. Veď televízie stále s nadšením siahajú po našich obľúbených rozprávkach. A my sa tak môžeme tešiť aj na šarmantných princov, ktorí od natáčania čarokrásnych domácich snímok zostarli o niekoľko rokov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Princ Radovan – Josef Zíma

Melodická rozprávka Princezná so zlatou hviezdou na tvári nám priniesla nielen zlostného Kazisveta, ale predovšetkým sympatického a dobrého princa Radovana. Toho stvárnil fantastický Josef Zíma, vďaka ktorému túto rozprávku nikdy nevynechávame – pravidelne nás očarí svojím šarmom. Pri natáčaní obľúbenej rozprávky, podobne ako viacerí protagonisti, prišiel aj Josef Zíma k úrazu. Po rozprávke sa v televízii objavil v niekoľkých seriáloch i filmoch. Postupne ale prešiel k spevu a hoci má dnes 85 rokov, ešte príležitostne koncertuje.


Mohlo by vás zaujímať: Kedysi s korunkou, dnes babičky: Ako dopadli naše obľúbené princezné?


Princ – Pavel Trávniček

Za princom, ktorého meno v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku nikdy nezaznelo, sa skrýva herec so známym menom – Pavel Trávniček. Najznámejší rozprávkový princ sa k tejto úlohe dostal vraj preto, že sa v tom čase trochu podobal na Alaina Delona. Zvíťazil tak nad stovkou uchádzačov. Kvôli silnému moravskému prízvuku ho však musel nadabovať Petr Svojka. Najznámejší český princ a niekdajší lámač ženských sŕdc má za sebou desiatky filmov a dokonca sa chopil už aj režisérskeho žezla.


Mohlo by vás zaujímať: Sú krásne, čarovné a najmä naše: Tie naj česko-slovenské rozprávky


Princ Bajaja – Ivan Palúch

Princ, ktorý v rozprávke zachránil Magdu Vašáryovú, sa aj práve vďaka postave princa Bajaju stal slovenskou hereckou legendou. Rozprávka získala ocenenie na medzinárodnom festivale. Ivan Palúch si za svoju kariéru zahral v množstve televíznych filmov a okrem toho účinkoval aj na divadelných doskách. Objavil sa v snímkach ako ako Tam za lesem, Luk královny Dorotky, Princ Bajaja, Javol a Juliana, Vlak do stanice Nebe, Pacho, hybský zbojník, Krátky život, Smrť šitá na mieru, Ja milujem, ty miluješ, O sláve a tráve, Perinbaba, Vlakári, Krajinka a jeho posledným filmom bol Legenda o lietajúcom Cypriánovi. V roku 2015 však herec nečakane zomrel.

Kráľ Miroslav – Vladimír Ráž

Pravidelne, najčastejšie cez vianočné sviatky, sa na televízne obrazovky dostáva čiernobiela rozprávka Pyšná princezná. Spolu s ňou aj kráľ Miroslav, ktorý pomocou svojho dôvtipu dokázal očariť namyslenú Krasomilu. A to dokonca dvakrát – v rozprávke aj skutočnom živote. S kolegyňou Alenou Vránovou tvorili pár. Ich vzťah však dlho nevydržal a herec odišiel za mladšou. Pyšná princezná nebola jeho jedinou rozprávkou, objavil sa aj v Byl jednou jeden král či Hrátky s čertem. Okrem toho mal na svojom hereckom konte viacero televíznych filmov. Vladimír Ráž zomrel v roku 2000 vo veku 77 rokov.


Mohlo by vás zaujímať: ROZHOVOR s Alice Nellis: Rozprávky sú prekrásne, ale náročné


Kráľ Ján – Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík lámal srdcia už v rozprávke Kráľ Drozdia brada, kde si sebavedomým vystupovaním a nežným pohľadom získal lásku svojhlavej princeznej Anny. A to bolo len v začiatkoch jeho kariéry! Odvtedy sa objavil v desiatkach filmov i seriálov. Úspešným kariérnym životom azda vyvažuje to, čo mu v tom súkromnom chýba. Niekdajšiemu českému playboyovi to neklapalo ani v manželstve a pred pár rokmi sa rozviedol.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: SITA, Youtube

Tagy: Ivan Palúch Lukáš Vaculík Vladimír Ráž Pavel Trávniček Josef Zíma

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov