Fantastické filmové premeny: Angelina Jolie je ženou mnohých tvárí!

koláž - Angelina Jolie
08.09.2017Herci a herečkyAngelina Jolie bezpochyby patrí k najtalentovanejším herečkám súčasnosti. Úplne prvú rolu dostala v roku 1993 v nízkorozpočtovom filme. Tým sa však nepreslávila, no tie ďalšie ju postupne dostali na výslnie. Oprávnene. Pozrite si jej najlepšie filmové premeny.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Narušenie

Zaujímavým triumfom bola pre herečku účasť v snímke Narušenie z roku 1999, kde stvárnila psychicky labilnú mladú ženu. Ako silná a odvážna sociopatka si zahrala po boku Winony Rider. Narušenie sa pre Angelinu stalo akousi priepustkou do sveta hollywoodskej elity. Mimochodom, za túto úlohu získala niekoľko prestížnych cien i sošku Oscara.


Mohlo by vás zaujímať: Potupená Angelina Jolie: Chcela sa súdiť, magazín dokázal, že klame!


Cudzinec

Dokonalý tandem Angelina Jolie a Johnny Depp priniesol vzrušujúci a živý film. Angelina sa v snímke predstavila ako tajomná, krásna a nebezpečná žena, pri ktorej nie je nič náhodou. Ani stretnutie s Johnnym Deppom.

Salt

V akčnej snímke Salt sa predstavila v úlohe odvážnej a asertívnej špiónky, pracovníčky CIA, kde sú zamestnanci obvinení zo spolupráce pre ruskú inteligenciu. Evelyn Salt, ktorú herečka stvárnila, sa však dokáže dostať z každej situácie.


Mohlo by vás zaujímať: Klub ničiteľov vzťahov: Tieto celebrity rozbili manželstvá!


Pán a pani Smithovci

Angelina Jolie nemá asi problém so žiadnou rolou a hravo si poradila aj s úlohou profesionálneho zabijaka, pracujúceho v utajení. A to aj vtedy, keď mala zabiť svojho filmového a neskôr aj reálneho manžela – Brada Pitta.

Lara Croft: Tomb Raider

V akčných filmoch sa jej očividne hrá výborne, o čom svedčí aj snímka natočená na motívy obľúbenej videohry. Herečka dokonca všetky kaskadérske kúsky vykonávala sama bez dabléra. Ako hľadačka pokladov sa vyberá po stopách svojho otca, no rovnaké ciele má aj nebezpečné a prísne tajné spoločenstvo.

Hackeri

Pre krásnu herečku je typická dlhá hriva, no stačí si pozrieť film Hackeri z roku 1995 a uvidíte ju aj inak. V úlohe hackerky s nezbednými krátkymi vlasmi sa usiluje potrestať darebákov pomocou kybernetických útokov.


Mohlo by vás zaujímať: Keď animáky nestačia: Top Disney rozprávky prerobené do hraných verzií


Alexander Veľký

Dôstojná a elegantná. Tak sa Jolie predstavila v historickom filme v postave matky Alexandra Veľkého. Išlo síce o menšiu, ale za to veľmi zaujímavú úlohu. Jej syna si zahral Colin Farrell, pričom skutočný vekový rozdiel medzi nimi je len jeden rok.

Vládkyňa zla

Ak ide o vizuálne zmeny, azda tú najväčšiu zažila pri natáčaní snímky Vládkyňa zla. Netradičné spracovanie obľúbeného príbehu o Ruženke si fanúšikovia okamžite obľúbili. Niet sa čomu čudovať, veď Jolie tu zohrala jednu zo svojich najpamätnejších postáv.  

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Disney, Sony Pictures, 20th Century Fox, Paramount, United Artists

Tagy: Angelina Jolie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov