Známy producent čelí novým obvineniam: Mal obťažovať Angelinu Jolie i Gwyneth Paltrow!

Harvey Weinstein
11.10.2017Herci a herečkyK obvineniam voči známemu americkému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi, ktorý mal sexuálne obťažovať a nútiť k sexu viaceré herečky, sa pridávajú postupne ďalšie a ďalšie filmové celebrity. O traumatiuzujúcich skúsenostiach s Weinsteinom v utorok prehovorili napríklad aj Angelina Jolie či Gwyneth Paltrow. Reagovali tak na článok magazínu The New Yorker, v ktorom zazneli na adresu Weinsteina veľmi vážne obvinenia zo strany Asie Argento, Miry Sorvino, Rosanny Arquette a ďalších herečiek.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Asia Argento magazínu povedala, že ju Weinstein v minulosti, keď bola ešte začínajúcou herečkou, prinútil k sexu, a dodala, že vie o tom, že nebola vonkoncom jediná. Argento pre The New Yorker povedala, že o tejto ťažkej skúsenosti doteraz neprehovorila preto, lebo sa obávala, že by to mohlo mať na jej kariéru negatívny dopad.

Rosanna Arquette popisuje príhodu z roku 1990, keď ju Weinstein nútil, aby mu v hoteli poskytla masáž a pokúšal sa jej ruku dostať k svojmu penisu. Herečka v masáži pokračovať odmietla, a dnes je presvedčená, že tým do značnej miery utrpela jej herecká kariéra. "Dlhé roky mi to potom vo všetkom sťažoval," obviňuje Arquette Weinsteina.


Mohlo by vás zaujímať: Oscarový režisér obvinený zo sexuálneho zneužitia: A nie je to prvýkrát!


Pokus o masáž na hotelovej izbe spomína aj Gwyneth Paltrow. Mala v tom čase 22 rokov, masáž odmietla a prípad mal aj dohru na následnej filmovej premiére, kde si túto záležitosť prišiel s producentom veľmi rázne vysvetliť vtedajší herečkin priateľ Brad Pitt.

Aj Angelina Jolie v utorok vyhlásila, že mala "s Harveym Weinsteinom v mladosti zlú skúsenosť". Odvtedy sa mu podľa vlastných slov vyhýba, odmieta s ním pracovať a varuje pred ním aj ostatných ľudí.

Weinsteinova hovorkyňa Sallie Hofmeister v utorok vydala stanovisko, podľa ktorého producent "odmieta akékoľvek obvinenia zo sexu bez súhlasu oboch strán". "Pán Weinstein okrem toho potvrdil, že že za odmietnutie jeho pokusov nikdy voči žiadnej žene neuskutočnil žiadne akty odplaty," napísala Weinsteinova hovorkyňa.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Angelina Jolie Gwyneth Paltrow Harvey Weinstein

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov