Slávne herečky odhaľujú temnú stránku Hollywoodu: Dobrá rola za sexuálne služby!

21.10.2017Herci a herečkyNeslávne známa praktika "obsadzovania rolí cez posteľ" nie je v Hollywoode iba mýtus. V posledných rokoch o svojich skúsenostiach so zvykom mocných filmových osobností, vrátane režisérov a producentov, ktorí ponúkajú mladým hviezdičkám pomoc v kariére výmenou za sexuálne služby, prehovorilo mnoho celebrít. Spravodajský server Sunday Times pripravil prehľad niekoľkých z nich.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Charlize Theronová

Herečka, ktorá sa preslávila rolou v Šialenom Maxovi, prehovorila o "gaučovej" kultúre obsadzovania rolí, s ktorou sa stretla v počiatkoch svojej kariéry. V rozhovore v roku 2005 uviedla: "Pripadalo mi trochu divné, že sa koná konkurz v sobotu večer v dome režiséra v Los Angeles, ale hovorila som si, že je to normálne. Bol v pyžame a lá Hugh Hefner. Išla som ďalej, on mi ponúkol drink a ja som si pomyslela: Páni, to herectvo je vážne pohodová vec. Čoskoro sa ukázalo, o čo mu vlastne ide. Ale dala som mu najavo, že to sa nestane, že si na to vybral zlú babu."

Gwyneth Paltrow

V roku 2010 si zaspomínala, ako v čase, keď bola začínajúcou mladou herečkou, jej ktosi ponúkol stretnutie v posteli. "Odišla som. Bola som úplne v šoku. Ale chápem, že to u niektorých herečiek môže vyvolať obavy: Ak tomu človeku nedám to, čo chce, potom mi zničí kariéru."

Ďalšia herečka otvorene o obťažovaní: Mala vtedy len šestnásť rokov!

Thandie Newtonová

Newtonová odhalila temnú stránku Hollywoodu v minulom roku, keď sa zverila s konkurzom zo začiatku svojej kariéry. "Bol tam režisér, ktorý nakrúcal kamerou zábery pod moju sukňu. Povedal mi, nech sa začnem sama seba dotýkať a myslieť pritom na muža, ktorý sa so mnou v tej scéne bude milovať. Pripadalo mi to trochu divné, ale v miestnosti bola aj žena, ktorá viedla kastingy a tiež už som predtým robila na konkurzoch dosť divné veci, tak som to urobila. Neskôr som sa dozvedela, že dotyčný púšťa nahrávku z konkurzu svojim priateľom pre pobavenie."

Glenn Close

Hviezda Osudovej príťažlivosti nedávno prehovorila o konkurze spoločne s hercom, ktorý bol vtedy veľmi slávny a dodala: "Vošla som dnu a tam bola posteľ. Mala som so sebou scenár, ale on nepoznal svoje repliky, ani sa neobťažoval si ich doniesť so sebou. Bolo to príšerné. Neskôr som si uvedomila, že to bolo niečo ako priviesť fenku k psíkovi, aby videli, či na ňu bude chcieť skočiť. "

Trela biedu, no jej život dokázal stvoriť kultový seriál: Takto vznikol legendárny Sex v meste!

Megan Fox

Hviezda Transformers sa v roku 2009 zverila časopisu GQ, že pokladá praktiky mužov, využívajúcich herečky v Hollywoode, za srdcervúce. "Niektorí z týchto ľudí sú hollywoodske legendy," vyhlásila. "Máte sa s nimi stretnúť a hovoríte si: Nemôžem uveriť, že sa so mnou tento človek chce porozprávať! A potom zistíte, že mu rozhodne nejde o rozprávanie."

Goldie Hawnová

Začiatkom tohto roka povedala Hawnová divákom, že keď mala 19 rokov, odmietla návrhy slávneho novinového ilustrátora. Ten jej následne odporučil, aby sa vydala za nejakého zubára, pretože z nej nikdy v živote nič nebude. Po tom, čo získala Oscara, mu Hawnová poslala list s poznámkou, že sobáš so zubárom nepotrebovala.

Zdroj: ČTK 

Foto: Koláž Telkáč

Tagy: Megan Fox Glenn Close Gwyneth Paltrow Charlize Theronová Goldie Hawnová Thandie Newtonová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov