Cez šatník vošli do nového sveta, dnes čelia realite: Aha, ako vyrástli deti z Narnie!

Narnia
08.11.2017Herci a herečkyZ obyčajného šatníka do fantazijného sveta. Štyria súrodenci sa z nie veľmi príjemnej reality prenesú do kúzelnej Narnie plnej čarovných tvorov, kde čas ubieha úplne inak ako u nás. Od premiéry prvej časti ubehlo dvanásť rokov, ktoré sa podpísali aj na hlavných predstaviteľoch. Herci už dávno nie sú deti a rovnako vyrástli aj ich filmové či seriálové úlohy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

William Moseley (Peter Pevensie)

Predstaviteľ najstaršieho z filmových súrodencov William Moseley tento rok oslávil tridsiate narodeniny. Úlohu Petra Pevensieho si zopakoval aj v ďalších dvoch častiach, no veľmi výraznej filmovej roly sa odvtedy nedočkal. Srdcia fanúšikov si získal aj vďaka seriálu The Royals, kde si zahral jednu z hlavných úloh - princa Liama. Očividne mu tieto kráľovské postavy sedia.

Anna Popplewell (Susan Pevensie)

Mladá herečka si v úlohe Susan veľmi dobre rozumela s lukom a šípmi. Lukostrelectvu sa pritom mohla priučiť už aj v svojich skorších filmových vystúpeniach. Pred fantastickou Narniou sa totiž objavila v historických filmoch Francúzova zátoka, Mansfieldske sídlo, Daniel Deronda i Dievča s perlou. Od Narnie rovnako nezaznamenala väčší filmový úspech, ale zažiarila v úlohe jednej z dám škótskej kráľovnej Marry v seriáli Reign (Kráľovstvo).


Mohlo by vás zaujímať: Máte radi históriu? Tieto seriály by ste rozhodne nemali minúť!


Georgie Henley (Lucy Pevensie)

Objavenie Narnie mala na svedomí práve malá Lucy a jej viera vo fantastické veci a dobro. Od roztomilého dievčatka sa posunula k výrazne dramatickým úlohám. Napríklad v snímke Perfect Sisters sa spolu s filmovou sestrou pokúsi zabiť matku alkoholičku. Aj táto herečka sa prejavila v seriálovom svete, keď si zahrala v štvordielnom príbehu o Jane Eyrovej.


Mohlo by vás zaujímať: Detské hviezdy si podmanili Hollywood: Nemali ani 15 rokov a už siahali na Oscara


Skandar Keynes (Edmund Pevensie)

Skandar Keynes sa zatiaľ vo filmovom svete zapísal len ako tvrdohlavý Edmund. Mladý Brit sa totiž predovšetkým venuje divadlu. Po Narnii sa pokúšal získať úlohu v ďalšom rozprávkovom príbehu Kúzelná opatrovateľka, kde však neuspel. Pred rokom oznámil, že už ani filmovú či televíznu kariéru neplánuje.

Ben Barnes (Princ Kaspian)

Ben Barnes sa v úlohe princa Kaspiana pridal k štvorici súrodencov až v druhej časti, no zahliadnuť sme ho mohli už v prvej. Oproti nim si však doteraz vyslúžil viac zaujímavých filmových úloh. Zahral si v snímke Hviezdny prach, Lekcie neslušného správania, Locked In, The Words, Siedmy syn, Jackie a Ryan alebo Veľká svadba a získal hlavnú úlohu vo filme Dorian Grey. Úspech zožal aj vďaka seriálom Doktori, Sons of Liberty, Westworld či The Punisher.


Mohlo by vás zaujímať: Šarmantní, úspešní, s neodolateľným prízvukom: Týchto britských fešákov zbožňujeme!


James McAvoy (Pán Tumnus)

V úlohe najlepšieho priateľa malej Lucy sme si v Narnii užili britského fešáka Jamesa McAvoya. Hoci mal nejaké roly aj pred touto rozprávkou, odvtedy sa veľmi jednoducho zaradil medzi najobľúbenejších hercov súčasnosti. Zahral si vo filme Posledný škótsky kráľ, Penelope, Vášeň a cit, Pokánie, Špina, viacerých X-Menoch a mnohých ďalších snímkach.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Walt Disney, Marvel, CW, E!

Tagy: Narnia

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov