Jennifer Lawrence chce pauzu od herectva: Má už toho talentovaná hviezda dosť?

Jennifer Lawrence
21.02.2018Herci a herečkyJennifer Lawrence si dá ročnú pauzu od herectva. Rodáčka z Kentucky sa bude venovať aktivizmu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Americká herečka Jennifer Lawrence si plánuje dať ročnú prestávku od herectva. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Kentucky to prezradila v relácii Entertainment Tonight, kde uviedla, že sa bude venovať aktivizmu.

"Dám si rok pauzu. Budem robiť s organizáciou, ktorá je súčasťou Represent.Us (nezisková organizácia presadzujúca protikorupčné zákony v USA, pozn. SITA.). Pokúsim sa o to, aby sa mladí ľudia zapájali do politiky na miestnej úrovni. Nemá to nič so straníctvom. Je to o protikorupčných a ďalších záležitostiach, pri ktorých sa snažíme o prijatie v štátnych legislatívach a ktoré pomôžu zabrániť korupcii, napraviť našu demokraciu," uviedla Lawrence, ktorá je aktivistkou aj v oblasti ženských práv či rovnoprávnosti pohlaví.


Mohlo by vás zaujímať: Stačilo pár klapiek a šli domov: Aj tieto veľké hviezdy museli opustiť nakrúcanie


Jennifer Shrader Lawrence začínala kariéru v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Celosvetovo známou sa však stala až v roku 2012 ako Katniss Everdeen z adaptácie dobrodružnej trilógie Hry o život. Postapokalyptickú hrdinku si zahrala aj v pokračovaniach s názvami Hry o život: Skúška ohňom (2013), Hry o život: Drozdajka 1 (2014) a Hry o život: Drozdajka 2 (2015).

Za účinkovanie v dramédii Terapia láskou (2012) získala Oscara a Zlatý glóbus, ktorý si odniesla aj za snímky Špinavý trik (2013) a Joy (2015). Lawrence je známa aj ako mutantka Raven Darkhölme s prezývkou Mystique z komiksoviek X-Men: Prvá trieda (2011), X-Men: Budúca minulosť (2014) a X-Men: Apokalypsa (2016). Zahrala si aj vo filmoch Spálené životy (2008), Šialene zamilovaní (2011), Bobor (2011), Serena (2014), Pasažieri (2016) či matka! (2017).

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/Joel C Ryan/Invision/AP

Tagy: Jennifer Lawrence

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov