Nádherná Monica Bellucci oslávi 50-ku: Na štúdium si zarábala krásou

Monica Bellucci
29.09.2014Herci a herečkyTalianska kráska Monica Bellucci uspela tam, kde mnohé jej kolegyne - modelky pohoreli. Ako úspešná modelka sa presadila pri filme a stala sa hviezdou celosvetového formátu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hviezda amerického hitu Matrix a napríklad tiež Mária Magdaléna v snímke Umučenie Krista od Mela Gibsona oslávi 30. septembra päťdesiatku. Bellucci sa narodila v malej obci Città di Castello v talianskej Umbrii. Modelingu sa údajne začala venovať preto, aby si zarobila na štúdium práv. Stala sa z nej však hviezda módnych mól a predovšetkým radu reklám. Odtiaľ už viedla priama cesta k filmu.

Najprv natočila niekoľko snímok v Taliansku, objavila sa aj v Coppolovom Draculovi (1992). Potom sa presunula do Paríža, kde zaujala napríklad vo filmoch Byt a Doberman - vojna gangov. Vo Francúzsku sa tiež zoznámila so svojím budúcim manželom a častým filmovým partnerom Vincentom Casselom. Spoločne hrali napríklad v snímkach Bratstvo vlkov - Hon na beštiu, Tajní agenti či Zvrátený.


Sophia Loren má 80: S kariérou aj manželom začala v súťaži krásy


Veľkým úspechom pre ňu bola snímka Malena z roku 2000. Táto vojnová dráma talianskeho režiséra Giuseppeho Tornatorea, ktorá sa odohráva na talianskom vidieku v roku 1941, býva označovaná za herecký koncert Bellucci.Postupne sa presadila aj v Hollywoode, kde okrem dvoch dielov trilógie Matrix a Umučenie Krista hrala napríklad aj v Česku natočenej snímke Kliatba bratov Grimmovcov a v akčnej komédii Sejmi ich všetkých. Medzi jej ďalšie známe filmy patria napríklad Asterix a Obelix: Misia Kleopatra a Príručka lásky.

Vlani Bellucci oznámila, že sa jej manželstvo s francúzskym hercom Casselom rozpadlo. Slávna dvojica sa vzala v roku 1999 a má dve dcéry, Devu a Leonie.

Zdroj: ČTK 

Foto: internet, SITA

Tagy: Monica Bellucci Asterix a Obelix: Misia Kleopatra Matrix Kliatba bratov Grimmovcov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj