Nežijú, no stále zarábajú: Týmto hercom chodia na účet milióny aj po smrti

koláž - zarobili majetok po smrti, Marilyn Monroe, Paul Walker, Elizabeth Taylor, Bruce Lee
11.04.2018Herci a herečkyPeniaze patria k životu celebrít. Ich zárobky často dosahujú závratné výšky a mnohokrát ich tok nekončí ani smrťou. Niektoré hviezdy dokonca po nej zarobili ešte viac, ako sa iným podarí počas života a v časoch najväčšej slávy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Paul Walker

Neočakávaná smrť miláčika žien Paula Walkera počas natáčania Fast and Furious 7 bola obrovským úderom pre fanúšikov po celom svete. Poctu zosnulému hercovi vzdali aj účasťou na neskôr dokončenom filme. Snímka celosvetovo zarobila neuveriteľných 1,5 miliárd dolárov. Vďaka tomu sa navýšil aj majetok zosnulého herca.


Mohlo by vás zaujímať: Pokrvní príbuzní namiesto dablérov: Za týchto hercov na pľaci riskovali rodinní príslušníci!


Elizabeth Taylor

Herecká kráľovná Elizabeth Taylor bola na výslní počas života a nestráca sa z neho ani po smrti. Zomrela v marci 2011 a nasledujúci rok prinieslo jej meno obrovskú sumu. Podľa magazínu Forbes v roku 2012 zarobila takmer 210 miliónov dolárov. Veľká časť z toho sa získala vďaka aukcii jej šperkov, kostýmov a umeleckých diel. Dokonca vydražená suma láme rekordy. Zarobila však aj na značke vlastného parfumu, predaji majetku i platby z uvedenia filmov či predaja albumov.


Mohlo by vás zaujímať: Svetoznámi herci majú blízko k Slovensku: V žilách im prúdi krv spod Tatier


Bruce Lee

Hoci majster bojových umení Bruce Lee zomrel v 70. rokoch, objavuje sa vo filmoch doteraz. Vďaka katalógu svojich filmov a licenciám si každoročne bežne na účet pripíše 5 až 10 miliónov dolárov. Napriek tomu, že je už desiatky rokov mŕtvy, objavil sa v mnohých reklamách či videohrách. Jednoducho, legendu nemôžete držať pri zemi.


Mohlo by vás zaujímať: Tragické úmrtia v Hollywoode: Pre týchto hercov si zubatá prišla priskoro


Marilyn Monroe

Hviezda 20. storočia zomrela v roku 1962 vo veku 36 rokov. Tragická smrť z nej spravila legendu a v srdciach jej obdivovateľov očividne žije stále. Stačí sa pozrieť na sumu, ktorú zarobila v roku 2015, a to je 14 miliónov eur. Od roku 2011 je jej meno doslova značkou, a to nielen odevnou. Marilyn Monroe tak zarába aj desiatky rokov po smrti.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, SITA/AP Photo/Matty Zimmerman, SITA/AP Photo/Andrew Medichini, SITA/AP Photo/Reed Saxon, SITA/AP Photo/Vincent Yu

Tagy: Marilyn Monroe Bruce Lee Paul Walker Elizabeth Taylor

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov