Slovenka zažila unikátne stretnutie: Benedict Cumberbatch je milý, vtipný a obrovský fešák!

26.05.2018Herci a herečkyZdenke zo Slovenska sa prihodilo niečo, o čom zrejme sníva každý filmový fanúšik. Vďaka Erazmu sa dostala do Londýna, kde sa stretla s idolom mnohých dievčat i žien. Herec Benedict Cumberbatch sa totiž stal jedným z jej zákazníkov. Zdenka pre Telkáč opísala svoj príbeh, na ktorý bude určite spomínať.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Volám sa Zdenka a obsluhovala som anglického kráľa. Okej, anglického kráľa hral len v seriáli Hollow Crown, konkrétne Richarda III," začala svoj príbeh Zdenka, ktorá mala to šťastie a prehodila zopár slov s Benedictom Cumberbatchom. "Do Londýna som prišla v októbri v rámci Erasmus stáže. Pracovala som na zámku Kenwood House," napísala nám Zdenka.

Budem obsluhovať Benedicta Cumberbatcha!

Keďže mesačné ubytovanie stojí v Londýne ako nový iPhone, nájsť si prácu bolo nevyhnutnosťou. "Prišla som k nej ako slepé kura k zrnu. Na Facebooku som videla inzerát s ponukou práce. Reku, nedbám, peniaze treba. Tak som sa dostala k práci v oblasti hospitality," opisuje Zdenka, ktorá nikdy predtým ako časníčka nepracovala.

"Samozrejme, vďaka filmu Pretty Woman som sa naučila ako vyzerá dezertná vidlička, ktorý pohár je na červené víno a ako správna Slovenka som to už dávno vedela. Avšak Silver service som nikdy predtým nerobila. Po čase som začala pracovať vo vianočnom období v jednom malom súkromnom podniku, v ktorom sa organizujú svadby, večierky, konferencie." Koncom apríla šéf Zdenke povedal, aby si na 9. mája nerobila žiadne plány. Mali tam totiž mať akciu pri príležitosti premiéry nového seriálu Benedicta Cumberbatcha Patrick Melrose.

Deň D!

Zdenku to okamžite nadchlo. "Bolo to, ako keď máš keď máš 8 rokov a na Vianoce dostaneš niečo iné ako ponožky. Deň D prišiel a manažér mi oznámil, že budem team leader. V tom momente som videla tú nenávisť v očiach kolegov. Byť v takej pozícii znamená, že budeš každého komandovať a k tomu všetkému máš na starosti najdôležitejší stôl a obsluhuješ najdôležitejšie osobnosti. Jasné, že som bola rada. Znamenalo to, že budem mať na starosti JEHO," napísal nám s nadšením Zdenka. 

Na začiatku povedali Zdenke aj personálu, nech si nepýtajú autogramy, fotky a ani selfie. "A nech sa s nimi nesnažíme rozprávať o ničom inom ako o našej práci. Vraj majú lepších právnikov ako my. No, ja nemám žiadneho, tak nepokúšam osud," zavtipkovala Zdenka. "Práca to bola rovnaká, ako keď máme iné udalosti. Úplne to isté, si v strese, všetko leží na tebe, a keď sa niečo pokazí, si vinný ty, lebo vedieš celý personál."

Vtipný a milý vegán

Zdenka o ňom dobre vedela, že je vegán. "Samozrejme, že mu neponúkne roast beef. Ako jeden z mála ľudí sa reálne pýtal, čo konzumuje. Mali päťchodové menu a vždy sa opýtal, čo to je. Z tejto svojej skromnej skúsenosti musím povedať, že bol veľmi milý, normálny chlap, naživo ešte krajší ako v TV," prezradila.

Prostredie bolo nádherne vyzdobené, v knižnici bola vaňa, rovnaká, ako tá, v ktorej boli robené plagáty k seriálu. "Kvety boli nádherné. Všetci mali na stole fľaštičky od liekov so svojími menami a každý chod, mal niečo spoločné so seriálom. Rovnako, ako drinky. Počuť od neho, že si "so cute a really very nice" bolo pre mňa veľmi radostné a aj otázka odkiaľ som, a že vie, kde je Bratislava. Keby že ho nepoznám z TV, vôbec by som si nevšimla, že je niečim špeciálny. Správanie džentlmena," opísala stretnutie s Cumberbatchom Zdenka.

Okrem neho sa na akcii k seriálu zúčastnili aj Indira Varma zo seriálu Game of Thrones, režisér seriálu Edward Berger, spisovateľ, ktorý napísal pôvodnú novelu, Edward St. Aubyn, scenárista, produkčný, ľudia z novín, televízie či iní kamaráti. "Popravde, správali sa ešte slušnejšie, ako pri iných príležitostiach, keď obsluhujem lordov. Páčila sa mi situácia, keď som mu ponúkla chlieb, a on odpovedal, že nechce. Na moju reakciu, že je vegánsky, hneď zmenil názor a okamžite po ňom siahol. Alebo napríklad, keď som miesto chickpea mousse povedala mouse, jedno písmeno, a zrazu mu ponúkam myš. Na tom sa pobavil. Ale ako hovorím, úplne obyčajný, normálny chlap. Do tohto podniku prišli hlavne preto, že v ňom natáčali niekoľko scén seriálu." Zdenka ukončila svoje rozprávanie zopár vtipnými príhodami. Snáď sa niekedy pošťastí aj nám ostatným.

Autor: © Zoznam/Adriána Majerčínová

Foto: SITA/AP/Richard Shotwell/Invision

Tagy: Benedict Cumberbatch Sherlock Holmes

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov