Známa komička dostala ráznu stopku: Za rasistické poznámky jej zrušili seriál

Roseanne Barrová
01.06.2018Herci a herečkyPopulárny americký sictom Roseanne vysielaný televíznou stanicou ABC skončí kvôli rasistickej poznámke jeho hlavnej predstaviteľky. Komička Roseanne Barrová sa na twitteri urážlivo vyjadrila o bývalej černošskej poradkyni exprezidenta Baracka Obamu, ktorú nepriamo prirovnala k opici. Vedenie stanice v utorok tweet odsúdilo a ukončilo s Barrovou spoluprácu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Koniec jednej z najsledovanejších komediálnych sérií televízie vlastnenej spoločnosťou Walt Disney spôsobilo niekoľko slov, ktoré Barrová v pondelok na twitteri adresovala poradkyni predchodcu Donalda Trumpa v prezidentskom úrade Valerii Jarrettovej. Označila ju za spoločného potomka Moslimského bratstva a Planéty opíc.

ABC o deň neskôr zareagovala na rozruch, ktoré slová spôsobili na sociálnych sieťach. Televízia poznámku označila za "odpudivú, zavrhnutiahodnú a nezlučiteľnú s našimi hodnotami" a oznámila, že so sitcomom končí. Barrovej nepomohlo, že sa ospravedlnila, tweet zmazala a vyhlásila, že išlo o zlý vtip.

Seriál o žene z chudobnej pracujúcej rodiny vysielala ABC v 80. a 90. rokoch a vlani sa k nemu rozhodla vrátiť, čo jej prinieslo až nečakane vysoký divácky úspech. Postava Barrovej v novej sérii vyhlásila, že volila Trumpa, čo podľa prezidenta, ktorý si rád prisvojuje rozmanité zásluhy, prispelo k vysokej sledovanosti sitcomu. Prezidenta ostatne verejne podporila sama komička.

Barrová sa podľa agentúry AP často negatívne vyjadruje o ľuďoch spojených s americkou ľavicou a má sklon veriť konšpiračným teóriám. Nedávno sa napríklad oprela do miliardára zastávajúceho liberálne hodnoty Georga Sorosa či dcéry exprezidenta Billa Clintona, Chelsea. Osudný tweet s Jarrettovou napísala po tom, čo sa zapojila do diskusie vyvolanej konšpiračnou teóriou o Obamovom pôvode, ktorú v minulosti verejne šíril napríklad aj Trump.

ABC zaujala k Barrovej rázny postoj až po tom, čo ju verejne odsúdili niektorí spolupracovníci zo seriálu. Napríklad jedna z autoriek scenára Wanda Sykesová uviedla, že už na ďalších dieloch nebude s Barrovou spolupracovať. Predstaviteľka jednej z rolí Sara Gilbertová zase označila tweet za odpudivý.

Zdroj: ČTK 

Foto: Photo by Richard Shotwell/Invision/AP, Video: Youtube

Tagy: Roseanne Barrová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov