Robert Downey Jr. je v kurze: Opäť sa predstaví ako Sherlock Holmes

Robert Downey Jr. ako Sherlock Holmes
09.10.2014Herci a herečkyAmerický herec Robert Downey Jr. sa opäť predstaví v úlohe detektíva Sherlocka Holmesa.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Štyridsaťdeväťročný rodák z New Yorku to uviedol v online rozhovore s fanúšikmi a fanúšičkami na portáli Reddit. „Áno, pracujeme na treťom Sherlockovi. Chceme, aby bol najlepší z celej série, takže máme pred sebou poriadne ťažkú úlohu,“ napísal.

O tom, že by sa snímky Sherlock Holmes (2009) a Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011) mali dočkať pokračovania, informoval po prvý raz producent Dan Lin. Ten sa vlani v januári vyjadril, že Drew Pearce začal písať scenár. „Myslím, že na scenári sa už pracuje,“ prezradil neskôr pre portál Digital Spy aj herec Jude Law. Predstaviteľ Johna Watsona tiež uviedol, že čakajú už iba na súhlasné stanovisko spoločnosti Warner Bros, ktorá by mala celý projekt financovať. 


Aké problémy má Robert Downey Jr. so svojim synom?


Robert Downey Jr. je okrem stvárnenia Sherlocka Holmesa známy aj ako superhrdina Iron Man, respektíve miliardár Tony Stark, ktorého si zahral v troch samostatných snímkach z rokov 2008, 2010 a 2013 a taktiež vo filme Avengers: Pomstitelia (2012). Účinkoval aj v komediálnej dráme Skvelí chlapci (2000), mysterióznom trileri Gothika (2003), kriminálnej snímke Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej dráme Dobrú noc a veľa šťastia (2005), životopisnej romantickej dráme Príbeh jednej vášne (2006), mysterióznej krimi Zodiac (2007) či komédii Deadline (2010).

Po boku Jamieho Foxxa sa objavil v hudobnej životopisnej snímke Sólista (2009). Najbližšie ho diváci a diváčky uvidia v dráme Sudca, ktorú do slovenských kín uvedú 16. októbra. V roku 1993 ho nominovali na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992) a v roku 2009 za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008). Podľa magazínu Forbes je v súčasnosti najlepšie plateným hercom. 

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: Robert Downey Jr. Sherlock Holmes

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov