Depardieu lieta v problémoch: Francúzskeho komika obvinila žena zo znásilnenia

01.09.2018Herci a herečkyFrancúzsky herec Gérard Depardieu čelí obvineniam zo znásilnenia a sexuálneho napadnutia, ktoré je predmetom predbežného vyšetrovania. Šesťdesiatdeväťročný umelec obvinenia popiera.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Mladá francúzska herečka a tanečnica obvinila slávneho francúzskeho herca Gérarda Depardieua zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania. Podľa nemenovaného francúzskeho predstaviteľa z oblasti súdnictva podali na herca sťažnosť v pondelok neďaleko mesta Aix-en-Provence. Prípadu sa od stredy venuje parížska prokuratúra a v tejto veci začala predbežné vyšetrovanie.

Herec obvinenia popiera

Informoval o tom denník Le Parisien s odvolaním na svoje zdroje. Podľa denníka a televízie BFMTV na rodáka z Chateauroux podala trestné oznámenie 22-ročná komička a tanečnica. Žena sa obrátila na políciu v pondelok v obci Lambesc v južnom Francúzsku. Hercov právnik Hervé Temime sa pre BFMTV vyjadril, že Depardieu „úplne popiera akékoľvek znásilnenie, akékoľvek sexuálne napadnutie, akýkoľvek zločin“. Mladá žena pritom tvrdila, že herec ju dvakrát sexuálne zneužil. Tvrdá, že ju napadol 7. a 13. augusta v jeho dome v Paríži. 

Le Parisien píše, že Depardieu a mladá žena sa poznali. Šesťdesiatdeväťročná legenda francúzskej kinematografie bola podľa denníka patrónom tejto začínajúcich herečky. Žena uviedla, že ju Depardieu zneužil počas neoficiálnej skúšky jednej divadelnej hry. Depardieu, ktorý má tiež ruské občianstvo, hral v zhruba 170 filmoch a je držiteľom mnohých filmových ocenení.

Je jednou z najznámejších tvárí francúzskej kinematografie. Účinkoval vo viac ako 200 filmoch a seriáloch. Mimo Francúzska sa preslávil najmä vďaka snímke Cyrano z Bergeracu (1990), za výkon v ktorej ho nominovali na Oscara, a romantickej komédii Zelená karta (1990). Na konte má napríklad aj filmy 1492: Dobytie raja (1992), Môj otec hrdina (1994), Asterix a Obelix (1999), Vatel (2000), Asterix a Obelix: Misia Kleopatra (2002), Drž hubu! (2003), Žena môjho muža (2003), Edith Piaf (2007), Asterix a Olympijské hry (2008), Verejný nepriateľ č. 1 (2008), Profesionálna manželka (2010), Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva (2012), Rasputin (2013) či Vnútorné slnko (2017). V roku 2010 si na 18. ročníku Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach prevzal ocenenie Hercova misia.

Zdroj: SITA  ČTK 

Foto: SITA/AP/Thibault Camus

Tagy: Gérard Depardieu sexuálne obťažovanie Francúzsko

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov