Deti zo známych hororov: Vtedy poriadne desivé a teraz? Takýto majú život

koláž - deti z hororov
08.12.2018Herci a herečkyByť detským hercom je vo všeobecnosti náročné, keďže si ich potom fanúšikovia i filmári len ťažko vedia predstaviť v dospeláckej úlohe. Nevraviac o deťoch, ktoré sa preslávili úlohou v niektorom zo známych hororov. Čo sa s nimi odvtedy stalo a ako vyzerajú dnes?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Daveigh Chase (Kruh)

Herečka Daveigh Chase mala už dosť hereckých skúseností za sebou, keď sa v roku 2002 zhostila úlohy mimoriadne desivej Samary. Práve táto rola ju však dostala na výslnie. Chase bola odvtedy veľmi aktívna vo filme aj televízii a dokonca rozbehla aj spevácku kariéru. Dnes by ste v nej už len márne hľadali Samaru plaziacu sa z televízora.


Mohlo by vás zaujímať: Na svoj vek rozhodne nevyzerajú: Týmto hercom a herečkám by ste ho hádali márne


Lisa a Louise Burns (Osvietenie)

Predtým, ako sa Lisa a Louise Burns ocitli ako dokonale strašidelné dievčatá v Kubrickovom horore Osvietenie, si zahrali v televíznom seriáli zo sedemdesiatych rokov - Kids. Po vypustení hororu do sveta sa dámy stiahli z očí verejnosti.

Alex Vincent (Detská hra)

Horor Detská hra z roku 1988 priniesol so sebou aj herca Alexa Vincenta, ktorý stvárnil malého chlapca Andyho. Vďaka úspechu sa následne objavil aj v druhej časti. V treťom pokračovaní ho nahradil Justin Whalin. Na istý čas opustil herecký svet, no do brandže sa vrátil v roku 2008. Horory má zrejme v krvi, pretože od návratu ich urobil hneď niekoľko.


Mohlo by vás zaujímať: Ukradli si film pre seba: Títo herci zatienili aj hlavné postavy


Harvey Stephens (The Omen)

Hrať prevtelenie samotného satana určite nie je jednoduché a ešte náročnejšie, keď ide o detského herca. Napriek tomu si Harvey Stephens počínal v horore z roku 1976 skutočne dobre. Potom sa až na pár výnimiek v televízii z filmového sveta vytratil. Nebolo o ňom počuť až do roku 2006, kedy si v remakeu The Omen zahral televízneho reportéra.

Kyle Richards (Halloween)

Kyle Richards sa objavila vo viacerých hororoch, a to ešte skôr ako mohla získať vodičský preukaz. Bola Angie v horore Eaten Alive, Debbie v The Car a samozrejme v slávnom Carpenterovom hororovom kúsku z roku 1978 Halloween stvárnila malú Lindsey Wallace. Odvtedy sa celkom pravidelne objavovala v televízii a hosťovala v mnohých seriáloch, napríklad Pohotovosť, Loď lásky či Kriminálka Las Vegas.


Mohlo by vás zaujímať: Vraždy, krv a smrť: Násilie na nás číha takmer v každom filme či seriáli, na toto si dajte pozor!


Linda Blair (Exorcista)

V skorých tínedžerských rokoch bola Linda obsadená do úlohy Reagan v Exorcistovi a v podstate je to rola, s ktorou je spájaná doteraz. A to pritom hrala v mnohých filmoch a seriáloch. V osemdesiatych rokoch sa objavila v sérii hororových filmoch, vďaka čomu si vyslúžila pomenovanie Scream Queen. Hoci ešte príležitostne zoberie nejakú rolu, oveľa viac sa venuje charite.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, SITA/AP Photo/Chris Pizzello, ranker.com, SITA/Willy Sanjuan/Invision/AP, SITA/AP Photo/Damian Dovarganes

Tagy: Daveigh Chase Linda Blair Lisa Burns Louise Burns Alex Vincent Harvey Stephens Kyle Richards

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov