Skvelý hudobník a ešte lepší herec: Životná cesta Jareda Leta, ktorý nič nenecháva na náhodu

Jared Leto
03.10.2018Herci a herečkyŤažké detstvo, prebíjanie sa osudom i vysnívaný vrchol. V živote Jareda Leta nájdete skutočne všetko, čo by mal obsahovať každý kvalitný príbeh. Spojiť herectvo v Hollywoode spolu s hraním v jednej z najpopulárnejších kapiel sveta hraničí takmer so šialenstvom, no on to zvláda bravúrne.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jared sa narodil 26. decembra 1971 v meste Bossier v americkom štáte Louisiana. Spolu so starším bratom Shannonom ich starostlivo vychovávala ich mladá matka. Jeho detstvo bolo poriadne búrlivé. Niekoľkokrát dokonca stál na hrane zákona a nakoniec to celé zavŕšil tým, že nedokončil ani len strednú školu. On však stále cítil, že chce niečo v živote dosiahnuť. Začal študovať na University of the Arts vo Philadelphii, no príliš dlho sa tu neohrial. Z tohto mesta prešiel na Školu vizuálnych umení na Manhattane. Práve v New Yorku začal študovať maľbu a fotografiu, čo ho pomaly viedlo k filmu. 

Hollywoodsky sen

Postupne začínal snívať o živote veľkého hollywoodskeho režiséra, na ktorého kinematografia nezabudne. Najprv chcel získať dostatok skúseností v hereckom obore, a tak sa v treťom ročníku školy zbalil a vybral sa do Los Angeles. Začínal tak, ako mnohí umelci. Cestoval od konkurzu ku konkurzu a dúfal, že si ho tvorcovia vyberú. Jeho prvá malá-veľká úloha prišla v tínedžerskom seriáli My So-Called Life. Žial, televízny projekt ledva prežil prvú sériu na obrazovkách. Jaredovi to však na zviditeľnenie stačilo. 

Jon Snow odhalil desivé detaily zo svojho detstva: Takmer som zomrel!

Po kritikou veľmi zle prijatých snímkach ako boli Switchback, Basil či Prefontaine sa postupne dopracoval síce k malým úlohám, no za to vo veľkých filmoch. Išlo o známe projekty ako Tenká červená čiara, psychotický Klub bitkárov, Narušenie a známe Americké psycho. Veľký prelom prišiel v snímke Requiem za sen, pre ktorú podstúpil drastickú zmenu postavy a rapídne schudol. Opak zase prišiel v projekte Chapter 27, kde pre postavu vraha Johna Lennona pribral takmer 30 kilogramov.

Oscarový úspech

Najväčší filmový úspech prišiel v roku 2014, kedy do kín dorazila snímka Klub poslednej nádeje. Pre úlohu homosexuála nakazeného AIDS zhodil 13 kilogramov a dokonca si oholil všetky chlpy na tele, vrátane obočia. Film sa dočkal nadpriemernych recenzií, čo nakoniec vyústilo do získania Zlatého glóbu a sošky Oscara za vedľajšiu úlohu.

Ryan Reynolds sa teší stále väčšej popularite: Predstaví sa v nadupanej akčnej komédii

Medzi jeho najznámejšie posledné úlohy rozhodne patrí stvárnenie psychotického Jokera z dielne DC Comics a štúdia Warner Bros. Aj napriek tomu, že sa nedočkal príliš veľkého priestoru na plátne, fanúšikovia nemusia zúfať. Už čoskoro by ho mali vidieť v ďalšom komiksovom filme, kde rozhodne dostane viac priestoru. 

30 Seconds To Mars

Keď sa k nemu nasťahoval v roku 1998 brat Shannon, založili rockovú skupinu 30 Seconds to Mars. Inšpiráciu pri tvorbe piesní hľadal v idoloch z detstva, akými boli kapely Led Zeppelin či Pink Floyd. Jared sa postavil pred mikrofón a Shannon zasadol za bubny. Debutovali albumom 30 Seconds to Mars, ale skutočný úspech prišiel v roku 2005 s druhým štúdiovým albumom A Beautiful Lie. Ich najúspešnejším albumom bol This is War. V rámci turné dokonca nedávno zavítali aj na Slovensko. Niekedy je až neuveriteľné, ako dokáže zvládať hudbu aj herectvo. 

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA/AP Photo, Video: YouTube/THIRTY SECONDS TO MARS

Tagy: Jared Leto

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov