Hviezdy súčasnosti: Božské herečky nemali začiatky vôbec ľahké

Scarlett Johansson, Jennifer Aniston, Keira Knightley a Sandra Bullock
14.10.2014Herci a herečkySú známe, úspešné a na svete majú milióny fanúšikov. Kamkoľvek prídu, tam budia pozornosť. Aj oni však niekedy a pri niečom začínali. Aké boli prvé kroky pred kamerou v prípade známych hereckých hviezd?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Keira Knightley chcela mať svojho agenta už v troch rokoch

Podľa magazínu Forbes je dnes druhou najlepšie platenou herečkou, hneď za Cameron Diaz. Že to až takto dobre skončí, nemohol pred dvadsiatimi rokmi tušiť azda nikto. Ale nejaké náznaky tu boli. Keira sa narodila do rodiny ľudí, ktorí milovali divadlo, film a literatúru. Jej matka bola úspešnou dramatičkou (začínala však ako herečka) a otec filmovým i divadelným hercom.

Umelecké ambície sa u malého dievčatka prejavili už pomerne skoro – už v troch rokoch bola fascinovaná povolaním agenta a túžila mať vlastného, ktorý by jej zaistili prvých pár minút slávy. „Aj moji rodičia ho mali, tak prečo by som nemohla mať aj ja,“ hovorila si. Na prvý dotyk s obrazovkou si však musela počkať ešte štyri roky. Keď mala šesť rokov, rodičia jej našli vytúženého agenta. Ten nechcel sklamať dôveru do neho vloženú a aktívne sa pustil do hľadania vhodnej úlohy pre malú slečnu. Voľba napokon padla na televíznu sériu Royal Celebration. Keira úspešne prešla kastingom a získala bezmennú úlohu dievčaťa v epizóde venovanej životu Londýnčanov v čase svadby Princa Charlesa a Diany. Na pľaci sa stretla s ďalšími známymi hercami ako boli Minnie Driver (Dobrý Will Hunting, Fantóm Opery) alebo Rupert Graves (V ako Vendeta, Všetci moji blízki).


Mohlo by vás zaujať: Kráľovné televíznych obrazoviek: Tieto zarábajú milióny dolárov!


Kým však jej hereckí kolegovia boli profesionáli, ktorí sa mohli plne sústrediť na nakrúcanie, v prípade mladej Keiry to bolo inak. Pracovať mohla len vtedy, keď nemala školu a to, čo vymeškala musela dobiehať počas letných prázdnin. Práve taká bola jej dohoda s matkou, ktorá si želala, aby škola bola nadriadená jej hereckej kariére. A čo hovorí na svoje účinkovanie v televízií samotná herečka? „Nerada sa sledujem. Je to divné, cítim sa trápne. Ale vyzerám zábavne.“

Jennifer Aniston debutovala vo svojskej variácií na E.T.-ho

Kto by dnes nepoznal tú bláznivú Rachel z Priateľov? Práve táto postava ju zo všetkých doposiaľ najviac preslávila, no jej herecké začiatky zostanú už navždy späté s jedným z najdivnejších filmov všetkých čias, Mac a ja. Táto svojská adaptácia Spielbergovho E.T. Mimozemšťana, ktorá je v našich končinách takmer neznáma, si za morom získala veľa pozornosti. Nielenže obdržala zopár nelichotivých cien, ale slúži aj ako dokonalý vzor toho, ako sa nerobí filmový product placement.

Jennifer Aniston v tomto smere mala trochu šťastie, keďže sa na 90-minútovej pseudo-reklame v nejakej významnejšej miere nepodieľala a stvárnila len menšie cameo pri tanečnej scéne. To jej navyše ani nezaistilo to, že by bola spomenutá medzi účinkujúcimi hercami. Zaujímavé je to, že sendvičom z rýchleho občerstvenia herečka neholduje. „Vždy sa snažím stravovať sa zdravo a keď som raz ochutnala podobný sendvič, cítila som sa mizerne.“ Samotné cameo jej v hereckej kariére nijako zvlášť nepomohlo a môže byť vlastne teda aj rada, že jej meno v záverečných titulkoch nebolo ani len spomenuté. V porovnaní s inými hereckými kolegyňami však jej debut prišiel o niečo neskôr, až v osemnástich rokoch.


Mohlo by vás zaujať: Krásna Lída Baarová: Pletky s nacistami, becherovka a smutný koniec


Scarlett Johansson si zahrala s predstaviteľom Froda

Herectvo mala v krvi už od narodenia. Čoskoro 30-tnička Scarlett Johansson totiž vyrastala v prostredí, v ktorom film a divadlo boli témou číslo jedna – jej starý otec bol scenáristom a režisérom a matka producentkou. Niet sa čomu diviť, že už v ôsmich rokoch si vyskúšala aké je to hrať na divadelných doskách a to v inscenácií spoločne s Ethanom Hawkom. Ešte počas štúdií na prestížnej súkromnej hereckej škole na Manhattane získala aj svoju prvú hereckú skúsenosť za kamerou – ako deväťročná sa objavila vo filme North známeho režiséra Roba Reinera po boku hviezd ako Elijah Wood, Jason Alexander, Bruce Willis, Jon Lovitz, Dan Aykroyd či Kathy Bates.

Scarlett tu stvárnila roztomilé dievčatko menom Laura Nelson. Kamarátovi Northovi (Elijah Wood) pomáhala s hľadaním „perfektnej rodiny“ po tom, čo sa jeho rodičia rozvedú. V ich pomyselnom kastingu na nového otca bol aj Laurin otec, no napokon sa súrodencami nestali. Účinkovanie v kritikou „rozmetanom“ filme North predstavovalo pre mladú Scarlett cennú skúsenosť: „Z nejakých dôvodov som vždy vedela, čo robiť. Bol to, vlastne ani neviem, asi osud. Vtedy som sa zamilovala do všetkého okolo filmov.“ Napriek tomu, že dovtedy koketovala s myšlienku dať sa na dráhu muzikálovej speváčky, napokon, aj vďaka podpriemernému Northu, film prevážil. Skútočnú slávu jej však priniesla až hlavná úloha v oceňovanej dráme Manny a Lo o dva roky na to.


Mohlo by vás zaujať: Sophia Loren má 80: S kariérou aj manželom začala v súťaži krásy​


Sandra Bullock začínala v drsnom thrilleri

Sandru Bullock si dnes veľa divákov spája s jej účinkovaním v známych filmoch ako je Gravitácia, Splnený sen či Miss špeciálny agent, no keď ako 23-ročná debutovala na filmovom plátne, svoje herecké úlohy si ešte nemohla vyberať. Podobne ako iní začínajúci herci i ona chodila z kastingu na kasting a verila, že zaujme.

Až napokon zaujala dánskeho režiséra J. Christiana Ingvordsena, ktorý ju obsadil do svojho thrilleru s názvom Hangmen. Stvárnila tu priateľku syna veliteľa jednotky pre špeciálne operácie, ktorú unesú zlí príslušníci zo CIA. Film sám o sebe príliš nezaujal, no Bullock pomohol. O necelý rok totiž získala možnosť zahrať si v divadelnej hre No Time Flat, ktorá predstavovala prvý väčší prielom v jej kariére.


Mohlo by vás zaujať: Božská BB: Muži jej padali k nohám, aj tak sa chcela zabiť​


Akonáhle sa z nej stala herecká hviezda, tak narástol i kredit Hangmenov. Produkčná spoločnosť, ktorá vlastnila práva na tento thriller, sa rozhodla vydať nové DVD, v ktorom, ako inak, bola na obale dnes už hviezdna Sandra Bullock a po jej boku stál nemenej hviezdny boxer Jake LaMotta. Či to malo úspech, nevedno. Každopádne dnes na debut Sandry Bullock už len tak niekto nezabudne. 

Zdroj: Boris 

Foto: SITA

Tagy: Scarlett Johansson Sandra Bullock Keira Knightley Jennifer Aniston

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov