Muži zo seriálu AHS: VIDEO Z neznámych hercov provokatívne a prekvapivé postavy

02.11.2018Herci a herečkySeriál American Horror Story sa teší obrovskej popularite a premiéru má ôsma séria. Síce tu dominuje ženská časť hlavných herečiek, no dal priestor aj mnohým mužom, ktorí prejavili svoj talent. Niektorých ste predtým ani nepoznali, iných možno áno. Všetci sa však preslávili najmä vďaka tomuto seriálu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Evan Peters

Tento charizmatický mladý muž sa stal pre seriál obrovským prínosom. Stvárnil niekoľko postáv a vo väčšine sérií patril k hlavným postavám. Zrejme najväčšou výzvou pre neho bola úloha Kaia Andersona v siedmej sérii. Ako líder kultu mal najväčší priestor a okrem Kaia stvárnil aj najznámejších masových a sériových vrahov. S herectvom začal ako dieťa. Keď mal 14 rokov, presťahoval sa s rodičmi do Michiganu, kde si ho všimol fotograf a doporučil ho talentovému agentovi z Los Angeles Craigovi Wargovi. 

Nasledovala návšteva, ktorá sa nakoniec natiahla tak, že Peters tam žije dodnes. Ostal tam s matkou, pričom sa s otcom dohodli, že ak sa nepresadí do roka, vráti sa domov. Ako vieme, Evanovi sa to podarilo a od roku 2008 žije v LA sám. Nasledovala séria konkurzov a menších úloh v seriáloch a filmoch. Skutočný prielom prišiel v roku 2011, keď ho tvorcovia obsadili ako 23-ročného do seriálu AHS ako Tatea Langdona. V súčasnosti tvorí pár s jeho hereckou kolegyňou Emmou Roberts, s ktorou má už šesť rokov naozaj búrlivý vzťah.

Denis O'Hare

Denis O'Hare sa síce neobjavil v každej sérii, no patrí určite k výrazným hercom. Jeho najväčšou výzvou a zrejme aj najväčšou úlohou v rámci seriálu bola rola transvestitu, ktorý si hovoril Liz Taylor v piatej sérii s podnázvom Hotel. O'Hare prežil svoje detstvo v Michigane a vďaka svojej matke bol vedený k hudbe. Ako 18-ročný sa rozhodol pre štúdium herectva v Chicagu, kde strávil ako divadelný herec 12 rokov. 

Po tomto období sa rozhodol skúsiť šťastie v New Yorku. Na Broadwayi debutoval v roku 1995 v hre Racing Demon. Ako divadelný a muzikálový herec sa dočkal mnohých ocenení, okrem iného aj cenu Tony za úlohu v hre Take Me Out. Úlohy v televízii ho skôr míňali, až do roku 2003, kedy nastal zlom. Dostal úlohu vo filme 21 gramov a odvtedy sa začal objavovať aj v iných filmoch. V AHS sa objavil hneď v prvej sérii a jedným z hercov, ktorí sa objavujú takmer v každej sérii. Poslednýkrát sa objavil v šiestej sérii. Je ženatý s hercom Hugom Redwoodom a adoptovali si chlapčeka. 

Finn Wittrock

Peter „Finn“ Wittrock sa narodil v štáte Massachusetts a vyrastal neďaleko divadla Shakespeare & Company, kde pracoval jeho otec. Vo voľnom čase mu pomáhal so všetkým, čo bolo treba. Po otcovi zdedil nielen meno, ale aj herecký talent. Napriek jeho pozitívnemu vzťahu k divadlu, túžil po niečom viac a začal navštevovať umeleckú strednú školu v Los Angeles, po nej ho prijali na prestížnu univerzitu Juilliard, no chcel si nájsť prácu v LA, preto na ňu nenastúpil. Ako všetci začínajúci herci získal niekoľko menších úloh v seriáloch ako Odložené prípady, Pohotovosť či Kriminálka Miami.

Častejšie však čelil odmietnutiu a preto sa opäť hlásil na Juilliard a znovu ho prijali. Tentokrát nastúpil a počas štúdia účinkoval v niekoľkých divadelných hrách. Zlom nastal až vo chvíli, keď si ho všimol scenárista a režisér Ryan Murphy a obsadil ho do filmu Rovnaké srdcia, potom ho obsadil aj do AHS, kde si zahral v dvoch sériách niekoľko postáv a preslávil sa. Neskôr sa objavil v La La Lande či v Stávke na neistotu. V roku 2014 sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou a bývalou spolužiačkou Sarah Roberts, čím zastavil špekulácie o tom, že je homosexuál. 


Mohlo by vás zaujímať: Šarmantné, talentované a krásne: VIDEO Ženy v AHS, z ich výkonu vám padne sánka!


Cheyenne Jackson

Cheyenne Jackson sa narodil vo Washingtone a presadil sa najmä ako muzikálový herec na Broadwayi. Okrem herectva sa venuje aj spevu. Ako herec začínal v Seattli a neskôr sa presťahoval do New Yorku. V roku 2005 sa objavil v hlavnej úlohe v hre All Shook Up, za čo získal divadelnú cenu za skvelý výkon. Objavil sa vo filme nominovanom na Oscara Let číslo 93 či v seriáloch 30 Rock a Glee. Vo filme American Horror Story sa objavuje pravidelne od roku 2015 v každej sérii.

Ako spevák vypredal dvakrát Carnegie Hall a vystupuje aj v kabaretoch. Dnes je vyliečeným alkoholikom. Abstinuje od roku 2013. Jackson je ženatý s hercom Jasonom Landauom. Spoločne vychovávaj dvojičky – chlapčeka a dievčatko. Podporuje komunitu LGBTI.

Wes Bentley

V seriáli sa Wes Bentley objavil trikrát. V štvrtej sérii ako Edwards Mordrake, v piatej ako hlavná postava a v šiestej vo vedľajšej úlohe. Vyrastal vo veľkej rodine s troma bratmi. Až po desiatu triedu nevystrčil päty z rodných hôr Arkansasu. V detstve sníval o tom, že sa stane hip-hopovou hviezdou. No na strednej škole sa všetko zmenilo. Začal navštevovať dramatický krúžok a na hudbu rýchlo zabudol. Ako herec je známy z nezávislých a blockbusterových filmov.

Jeho najznámejšou úlohou je rola Rickyho Fittsa v kultovej Americkej kráse z roku 1999, kde mal len 20 rokov. Za túto úohu získal cenu Americkej filmovej národnej rady za herecký objav roka. Ďalej sa objavil vo filme Hry o život či Interstellar. Už v dramatickom krúžku prejavil svoj prirodzený herecký talent. Rodičia ho od začiatku podporovali a donútili ho, aby sa prihlásil na prestížnu školu Juilliard v New Yorku. Na jeho veľké prekvapenie ho prijali a dostal tak možnosť objaviť sa v mnohých inscenáciách už počas školy. V dokumente My Big Brake je zachytený jeho emocionálny boj so slávou a obrovským prelomom spojeným s úlohou v Americkej kráse. Prekonal aj závislosť na drogách a alkohole. Je ženatý a má dve deti.

Billy Eichner

Eichner sa narodil v New Yorku a je známy ako komik, herec, spisovateľ a televízna osobnosť. Je hviezdou, producentom a tvorcom šou Billy on the Street. Narodil sa do židovskej rodiny a otvorene sa priznáva k homosexualite. Objavil sa v seriáli Difficult People, no ako herec sa preslávil v AHS v siedmej sérii v podnázvom Kult, kde stvárnil Harrisona Wiltona.

Cody Fern

Najnovším prírastkom do hereckej rodiny AHS je Cody Fern, ktorý sa objavil v ôsmej sérii v hlavnej úlohe Michaela Langdona. Tá je vyústením prvej a tretej série. Tento 30-ročný herec sa narodil v Austrálii a venuje sa aj výrobe filmov. Okrem AHS sa objavil v ďalšom seriáli Ryana Murphyho American Crime Story. V minulosti ho učili herci ako Ellen Burstyn, Larry Moss a Susan Batson. V roku 2014 získal štipendium Heatha Ledgera. Zdá sa, že ide o veľmi potenciálneho herca, ktorý má skvelo našliapnuté na svoju kariéru.

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Evan Agostini, Chris Pizzello, Richard Shotwell/Invision, Video: Youtube

Tagy: American Horror Story Evan Peters Finn Wittrock Cheyenne Jackson Cody Fern Wes Bentley Denis O'Hare

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov