Stallone si môže vydýchnuť: Nebude čeliť obvineniam zo sexuálneho násilia, chýbajú dôkazy

31.10.2018Herci a herečkyAmerický oscarový herec Sylvester Stallone nebude pre nedostatok dôkazov a kvôli premlčaniu čeliť obvineniam zo sexuálneho násilia, ktoré proti nemu vlani vzniesla nemenovaná žena. Oznámila to prokuratúra v Los Angeles. Stallone v minulosti opakovane obvinenia odmietal a označoval ich za úplne vymyslené.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Žena, ktorej identita nie je známa, uviedla, že s predstaviteľom boxera Rockyho Balboa a univerzálneho akčného hrdinu Johna Ramba prežila v roku 1987 románik. Ešte v tom istom roku a potom znovu v roku 1990 ju herec sexuálne napadol.

Vyšetrovanie neukázalo, že by sa správal oplzlo

Žiadny zo svedkov, ktorý bol v prípade menovaný, však ženinu výpoveď nepotvrdil. Ani dodatočné vyšetrovanie neukázalo, že by sa Stallone k údajnej obeti správal oplzlo. Pre herca to nebolo prvýkrát, čo bolo jeho meno v súvislosti s prístupom k ženám očiernené. Vlani britský bulvárny denník Daily Mail zverejnil kópiu údajné policajnej správy z roku 1986, podľa ktorej Stallone v hoteli v Las Vegas zneužil 16-ročnú fanúšičku a ku zvrhlému činu si prizval svojho telesného strážcu.

Stallone obvinenia odmietol aj vtedy a prostredníctvom svojej hovorkyne odkázal, že kvôli tomu nikdy nebol úradmi kontaktovaný. Daily Mail však uviedol, že pravosť správy potvrdil niekdajší lasvegaský policajt John Samolovitch, ktorý už je v penzii, ale ktorý v tom čase viedol oddelenie vyšetrujúce sexuálne trestné činy.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Richard Shotwell/Invision

Tagy: Sylvester Stallone sexuálne násilie obvinenie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov