Humor ho neopúšťal ani v najhoršom: Posledné zábery Geišberga z televízie pred smrťou!

Marián Geišberg
14.11.2018Herci a herečkySlovensko v nedeľu zasiahla veľmi smutná správa. Vo veku 64 rokov zomrel slovenský herec a spevák Marián Geišberg.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Geišberg bojoval s vážnymi ochoreniami, vlani ho hospitalizovali v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb. Ešte nedávno sa však objavil aj v populárnej relácii Sedem, ktorú vysiela televízia JOJ. Na týchto záberoch je jasne vidieť, že jeho zdravie bolo silno podlomené. Obľúbený herec sa ale humoru a dobrej nálady napriek tomu nevzdával.

Narodil sa v Piešťanoch a vyrastal na Myjave. Vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave. Najskôr pôsobil v Divadle Jonáša Záborského Prešov v rokoch 1979 až 1984, neskôr v Divadle SNP v Martine a Divadle pre deti a mládež v Trnave. Od roku 1992 bol členom činohry Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. 

Účinkoval v niekoľkých filmoch a viacerých televíznych inscenáciách a okrem toho bol známy aj ako folkový pesničkár a autor. Okrem albumu Nápoky a Neladí, nevadí mu vyšli aj zbierky poviedok Ono ma to poje a Prejsť prahom a zavrieť dvere.

Zdroj: telkáč  SITA 

Foto: TASR - Branislav Račko, repro foto TV JOJ

Tagy: Marián Geišberg

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov