Slávne hviezdy z Hry o tróny: Čo robili pred megaúspešným seriálom?

04.12.2018Herci a herečkyVďaka neuveriteľnému úspechu populárneho seriálu Hra o tróny sa preslávili aj herci, ktorí stvárňovali jednotlivé postavy bojujúce o moc. Čo však robili predtým, ako sa stali súčasťou geniálneho seriálu, ktorého finále sa dočkáme už budúci rok?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jason Momoa (Khal Drogo)

Asi nikoho neprekvapí, že Jason Momoa začal svoju kariéru ako model. V devätnástich pracoval na čiastočný úväzok v surferskom obchode, kým nezískal úlohu v seriáli Baywatch Hawaii. Vďaka tomu stvárnil aj postavu Ronona Dexa v televíznom seriáli Stargate Atlantis. Na plátnach kín sa objavil ako komiksová postava Aquaman vo filme Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti a túto rolu si zopakoval aj v ďalších filmoch.


Mohlo by vás zaujímať: Láska je láska: Týchto hercov a herečky chce každý, no ich priťahuje rovnaké pohlavie


Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

Skôr, ako sa stal Tyrionom, si Peter Dinklage už čo-to odhral. Dokonca hrá už od piateho ročníka v škole. Stihol si tak strihnúť viacero zaujímavých úloh, napríklad v komédii Elf, kriminálke Find Me Guilty, komédii Underdog, vo fantasy filme Kroniky Narnie: Princ Kaspián, ale aj v marvelovských X-Menoch. Až úloha Tyriona Lannistera mu však priniesla dve ceny Emmy aj Zlatý Glóbus a v súčasnosti patrí k najlepšie plateným hercom v televízii.

Kit Harrington (Jon Snow)

Pre každého seriálového maniaka je zrejme dosť ťažké predstaviť si Kita Harringtona v inej úlohe ako je Jon Snow. Pred Hrou o tróny si však zahral v romantickom historickom filme Pompeje a prepožičal svoj hlas aj postavičke v animáku Ako si vycvičiť draka 2.


Mohlo by vás zaujímať: V Hollywoode hviezdia aj s nadváhou... A kilá navyše ich absolútne netrápia!


Natalie Dormer (Margaery Tyrell)

Hoci v knihách má postava Margaery Tyrell skôr len vedľajšiu či podpornú povahu, Natalie Dormer ju v seriáli zobrazuje oveľa výraznejšie. Pred seriálom z dielne HBO sa objavila vo viacerých známych filmoch ako je napríklad Captain America: The First Avenger, Rush aj v obidvoch častiach The Hunger Games: Mockingjay.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryan)

Emilia Clarke tak fantasticky stvárnila Daenerys Targaryan, že za túto úlohu pozbierala mnoho nominácií aj ocenení. Tento úspech využila na to, aby sa dostala do filmov ako Terminator Genysis či romantickej snímky Me Before You. Začiatok jej kariéry však nebol taký slávny. Začínala v školských divadelných hrách či reklamách. Objavila sa tiež v jednej časti seriálu Doctors. Zlom prišiel až s Hrou o tróny.


Mohlo by vás zaujímať: Dobyli Hollywood aj napriek veľkej nevýhode: FOTO Hviezdni cudzinci za veľkou mlákou


Sean Bean (Ned Stark)

Sean Bean je dobre známym hercom nielen kvôli postave Neda Starka z Hry o tróny, ale aj kvôli nespočetnému množstvu výkonov v televízii, filmoch či videohrách. Od hrania hlavného hlavného zloducha v GoldenEye či historickej osobnosti v Tróji až po Boromira v Pánovi prsteňov.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: SITA/AP/HBO, SITA/AP Photo/Ng Han Guan, SITA/Chris Pizzello/Invision/AP, SITA/Joel Ryan/Invision/AP, SITA/Jordan Strauss/Invision/AP, SITA/Evan Agostini/InvisionAP

Tagy: Emilia Clarke Sean Bean Jason Momoa Kit Harrington Peter Dinklage Natalie Dormer

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov