Najkrajší muž sveta a jeho cesta za slávou: FOTO Aquaman bol miláčik žien už v dvadsiatke!

27.02.2019Herci a herečkyPri mene dnes už slávneho herca Jasona Momou zaplesá nejedno ženské srdce. A niet sa čo čudovať. Stvárniteľ vodného hrdinu Aquamana je nie náhodou najkrajším mužom planéty roku 2018. Vlasatý a zarastený herec so zmyselným pohľadom je chodiaca mužnosť, čo naplno využil pri hraní svojich postáv vo filmoch a seriáloch. Aká bola ale jeho cesta za slávou?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Herec Joseph Jason Namakaeha Momoa sa narodil 1. augusta 1979 v Honolulu, v hlavnom meste Havaja. Vyrastal však v Norwalk v štáte Iowa so svojou matkou, ktorá je írsko-nemeckého pôvodu a má aj niektoré domorodé americké korene. Jeho otec má rodný havajský pôvod. Po ukončení strednej školy Momoa pokračoval štúdiom na vysokej škole, kde sa najprv špecializoval na morskú biológiu, no neskôr prešiel na štúdium biológie voľne žijúcich živočíchov. Ani jednu školu pre odsťahovanie sa na Havajské ostrovy nedokončil.

Predtým, než začal hrať superhrdinu epického Aquamana, predtým, ako sa vytratil ako Khal Drogo z Game of Thrones, predtým, ako hral Ronona Dexa v televíznom seriáli Stargate Atlantis, bol 20-ročný Jason Momoa nazvaný Havajským modelom roku 1999. Tieto informácie boli (sú) šírené po rôznych stránkach či magazínoch. Podľa Momou je to ale úplný výmysel - vynájdený mladým hercom, ktorý mu pomohol získať účasť na Baywatch Hawaii.

"Keď som bol na Havaji, išiel som na kasting na Baywatch: Hawaii," kde čakalo ďalších 1300 ľudí. "Na rad som sa dostal asi o sedem hodín neskôr. Povedali mi: ´Musíš mať životopis.´ A ja že ´Oh, áno, no, ja ho nemám.´" Na otázku "ste model?" odpovedal: "Áno, áno, som veľký model. Robím pre Gucci a Louis Vuitton." "Proste to bol taký výstrelok," prezradil herec v rozhovore pre magazín Square Mile. Jason tiež  pripustil, že si svoje falošné modelingové skúsenosti nechal vo svojom životopise.

V tom čase mal iba 20 rokov, jeho vzhľad bol poriadne odlišný od toho dnešného a možno len ťažko by ste ho spoznali. Napriek tomu je ale potrebné povedať, že už vtedy prekypoval sexepílom a nejednej žene sa pred ním podlamovali kolená. Veď posúďte sami. 

Herecké skúsenosti

Okrem roly plavčíka v Pobrežnej hliadke si Momoa zahral vo filmoch Rodinka na výlete, Bez súcitu so Sylvestrom Stalloneom, či v snímke Cesta do Palomy, kde hral hlavnú postavu a rovnako film aj režíroval. Vedľajšiu rolu Aquamana stvárnil vo filmoch Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivost a v Lige spravodlivosti. Až v roku 2018 uzrel svetlo sveta jeho sólový film Aquaman. A tu bez servítky môžeme povedať, že sa oplatilo počkať. 

V seriáloch sa predstavil v postave Ronona Dexa v Stargate Atlantis a hviezdil aj ako Khal Drogo v Game of Thrones. Neskôr si zahral v The Red Road a aktuálne hviezdi v dobrodružnom seriáli na Netflixe Frontier. 

Život pred slávou

Pre lifestylový magazín Square Mile Jason prezradil, čo najhoršie robil pred tým, ako sa mu začalo dariť v herectve. "Najhoršia práca, ktorú som mal, bola práca pre bezpečnosť. V tom čase som žil v Airstreame (pozn. obytný príves), a bolo to naozaj ťažké a už som tak nemohol žiť. Nakoniec som býval na gauči môjho priateľa, Airstream dal do skladu a požičal si peniaze. Musel som si nájsť prácu, ale nemohol som dostať dokonca ani miesto barmana. Začal som pracovať pre bezpečnosť v klube, kde som musel sedieť vonku na parkovisku, hovoriac ľuďom, aby boli pokojní, pretože to bolo v rezidenčnej oblasti," prezradil herec.

Väčšinu svojho dňa strávil písaním filmu, ktorý chcel urobiť. Bol skoro na skalnom dne, keď dostal ponuku hrať v americkom televíznom seriáli North Shore. Po ňom išiel na konkurz do seriálu Stargate Atlantis, kde pôsobil štyri roky. Potom mal trochu prestávku, pretože utrpel nehodu. Rozbil si hlavu. "A následne som sa dostal do Game of Thrones," uviedol Jason.

Krásou tromfol svetoznáme mená, drží sa ale pri zemi

Napriek všetkému, aká zložitá bola jeho cesta na vrchol, nikdy o sebe nepochyboval. "Je to ťažké, ale väčšina hercov je zvyknutá byť nezamestnaná, je to povaha podnikania. Vedel som, že ak budem tvrdo pracovať a nevzdám sa, že sa nakoniec stane niečo dobré. A to sa stalo," prezradil pre Square Mile.

Od Hollywoodu a všetkého s ním spojeným sa snaží držať čo najďalej. "Teraz mám rodinu a deti a mám privilégium mať miesto, ktoré je vzdialené od všetkého bláznovstva," povedal Jason. Má päť akrový ranč a podľa neho je to skvelé miesto na to, aby sa dostali preč od celého toho zhonu.

A že rok 2018 bol pre herca Jasona Momou megaúspešný nehovorí len film Aquaman, ale aj získanie titulu Najkrajší muž sveta roku 2018 podľa ankety 100 Most Handsome Men. Porazil známych sexsymbolov, ako sú Chris Evans, Dwayne Johnson či David Beckham.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: SITA/Photo by Jordan Strauss/Invision/AP, Photo © Home Box Office (HBO), Photo © Discovery Channel / Netflix, SITA/Photo by Chris Pizzello/Invision/AP, Twitter/Piña, SITA/Warner Bros. Pictures via AP

Tagy: Jason Momoa Aquaman

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov