Filmová pocta Dubčekovi: Svetové obsadenie... Aha, koho si zahrá Gérard Depardieu!

06.04.2019Herci a herečkyV pripravovanej snímke Ľudská tvár o slovenskom politikovi Alexandrovi Dubčekovi si zahrajú francúzsky herec Gérard Depardieu a slovenská herečka žijúca v Taliansku Barbora Bobuľová. Rodák z francúzskeho Chateauroux stvárni Leonida Iľjiča Brežneva. Bobuľová, ktorá si v minulosti zahrala napríklad Coco Chanel, stvárni Dubčekovu matku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film Ľudská tvár vzniká za účasti známych filmárov. O réžiu sa postará Chorvát Lordan Zafranovič a poľský režisér Krzysztof Zanussi sa na ňom podieľa ako konzultant a supervízor. Predstaviteľ hlavnej postavy zatiaľ nie je známy, ale tvorcovia o tejto role rokujú.

Autorom a producentom projektu je Andrej Antonio Leca. "Z dôvodu medzinárodného charakteru, lokalizácií vo viacerých štátoch Európy, Ázii a v USA, v medzinárodnom obsadení so známymi hviezdami v hlavných úlohách má filmový projekt Ľudská tvár v histórii slovenskej kinematografie najväčší rozpočet. Z toho dôvodu zostavujeme silnú koprodukciu. Očakávame podporu nielen z audiovizuálnych fondov, od koprodukčných partnerov, ale aj zo štátnych inštitúcií doma i v zahraničí, mecenášov, podnikateľských skupín a investorov. Film má súčasníkovi a najmä mladej generácii pripomenúť, že boj proti skorumpovanej moci je v každej perióde dejín rovnako aktuálny. Na príklade udalostí roku 1968 vo vtedajšom Československu chceme ukázať, že túžba po spravodlivej spoločnosti je človeku prirodzená a nemožno ju potlačiť a udusiť ani tankmi," prezradil producent. Premiéra Ľudskej tváre je naplánovaná na rok 2021, k príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka.

Zdroj: SITA 

Foto: TASR/AP Photo/Axel Schmidt, TASR/AP Photo/Andrew Medichini

Tagy: Gérard Depardieu Alexander Dubček Ľudská tvár Barbora Bobuľová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov