Krásna herečka rozpútala sexuálny štrajk: Aha, čo tým chce dokázať!

Alyssa Milano
14.05.2019Herci a herečkyAmerická herečka Alyssa Milano vyzvala v sobotu na Twitteri ženy, aby sa pripojili k nej a vstúpili do časovo neobmedzeného "sexuálneho štrajku" na protest proti ďalšiemu sprísňovaniu protipotratovej legislatívy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Herečku, ku ktorej sa vzápätí pridala jej herecká kolegyňa Bette Midler a ďalšie ženy, vyprovokoval k tejto myšlienke nový zákon amerického štátu Georgia, podľa ktorého budú potraty zakázané od okamihu, keď sa v plode začne ozývať tep zárodku srdca. To môže byť už v šiestom týždni tehotenstva, keď ešte veľa žien nevie o tom, že sú tehotné.

Georgia je už štvrtým americkým štátom, kde prijali takúto legislatívu, a podľa Milano ide o veľmi nebezpečný vývoj. Práve odmietanie sexu sa jej zdá byť najlepším spôsobom boja proti takýmto iniciatívam. "Dáme tým ľuďom na známosť, že sme to my, kto rozhoduje o našich vlastných telách a o tom, ako ich používame," napísala herečka.


Mohlo by vás zaujímať: Krásna blondína má doma násilníka: Herečkin partner opäť v rukách polície!


Milano pripomína, že sexuálny štrajk sa využíval na presadzovanie určitých cieľov aj v minulosti. Už v 17. storočí si ním napríklad vymohli irokézske ženy od svojich mužov to, aby prestali nepretržite bojovať proti nepriateľským kmeňom. V roku 2003 zas do sexuálneho štrajku vstúpili ženy v africkej Libérii, čím požadovali ukončenie občianskej vojny.

Nápad sa však zatiaľ nestretol s veľkým porozumením na strane politikov, a to ako z konzervatívneho, tak ani z liberálneho tábora. Podľa reakcií mnohých liberálov sa takto iba vytvára dojem, ako keby ženy mali sex len preto, aby uľahodili mužom. Konzervatívci zas nápad zosmiešňujú s tým, že je vlastne z ich strany v poriadku, pretože podporuje sexuálnu zdržanlivosť.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/Jordan Strauss/Invision/AP

Tagy: Bette Midler Alyssa Milano

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov