Rozprávkový život hviezd? Ani nie. Týchto hercov trápia duševné problémy

koláž - herci a duševné problémy
22.05.2019Herci a herečkyRozprávať o svojich duševných problémoch nie je jednoduché, no o to viac je to potrebné. Mnohé svetové hviezdy preto o svojich trápeniach otvorene rozprávajú. Pozrite sa, ktorí herci a herečky si prešli týmito problémami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jim Carrey

Hercovi, ktorý je známy predovšetkým bláznivými filmovými postavami, by sme len ťažko priradili fakt, že trpí depresiami. Je to však naozaj tak. Jim Carrey dokonca priznal, že práve z toho dôvodu sa na istý čas aj stiahol do úzadia.


Mohlo by vás zaujímať: Choroby sa nevyhýbajú ani slávnym: Týmto hviezdam zachránila transplantácia život!


Selena Gomez

Niekdajšia Disney hviezdička sa nebojí rozprávať o svojich zdravotných problémoch, preto vieme napríklad o jej trápení s lupusom či o transplantácii obličky. Vo viacerých rozhovoroch však priznala aj problémy s depresiami a úzkosťou. Podľa jej slov je to boj, ktorému bude musieť čeliť do konca života: “Ale som v poriadku, lebo viem, že si vždy vyberiem samú seba pred všetkým ostatným.”

Brad Pitt

Ani hollywoodsky fešák nemá úplne ružový život. Svoje si v 90. rokoch prežil s depresiou. Pre hollywoodreporter.com prezradil, ako sa skrýval pred ľuďmi: “Príliš veľa som fajčil a sedel na gauči. Bol som podráždený sám zo seba.” Temné obdobie sa zmenilo vďaka výletu do Casablancy v Maroku: “Cítil som hroznú nespravodlivosť, že ľudia musia žiť v takých podmienkach. Veľmi to so mnou pohlo.”


Mohlo by vás zaujímať: Temná inšpirácia z filmov: Tieto horory sa stali desivou skutočnosťou


Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow sa zase priznala, že trpela popôrodnou depresiou. To si však vôbec nevedela vysvetliť, keďže pri prvom dieťati cítila veľkú radosť. Cítila sa vraj ako zombie: “Bábätko sa nemohlo dostať do môjho srdca, bola som bez emócií.”

Leonardo DiCaprio

Obsedantno-kompulzívna porucha sa nevyhýba ani úspešným hercom. V jednom z rozhovorov sa s tým, že trpí OCD, priznal aj Leonardo DiCaprio. Vraj má neustále nutkavé správanie. Prezradil, že pri nakrúcaní sa musel vrátiť naspäť, aby sa dotkol dverí, a potom to znovu zopakoval.


Mohlo by vás zaujímať: Je to definitívne: Najslávnejší herecký pár sa rozviedol, Angelina si dokonca zmenila meno


Angelina Jolie

Depresie trápia aj Angelinu Jolie. S pravdou o svojej duševnej poruche vyšla na svetlo sveta v roku 2007, kedy ju ranila smrť matky. S problémom sa rozhodla zatočiť po svojom - prácou. Okamžite vzala ponuku na film Wanted.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, SITA/Jordan Strauss/Invision/AP, SITA/Richard Shotwell/Invision/AP, SITA/Chris Pizzello/Invision/AP, SITA/AP Photo/Thibault Camus, SITA/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Tagy: Leonardo DiCaprio Brad Pitt Angelina Jolie Gwyneth Paltrow Jim Carrey Selena Gomeza

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov