Pamätáte si na seriál Smallville? Osudy hercov, sexškandál... FOTO Takto teraz vyzerajú!

31.05.2019Herci a herečkyPamätáte si na seriál Smallville? Tí, ktorí žijú už nejaké to štvrťstoročie, určite áno. Každý pracovný deň sme mohli sledovať dobrodružstvá mladého Clarca Kenta, predtým, ako sa z neho stal Superman. Prvú časť natočili už v roku 2001. Ale ten čas letí, že? Pozrite sa, ako sa podpísal zub času na hlavných hrdinoch seriálu a ako sa im darí.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jedného dňa postihne pusté mestečko Smallville dážď meteoritov, ktorý zmení život mnoho ľudí. Syn bohatého a bezohľadného Lionella Luthora, Lex, je ožiarený a príde o vlasy, malá Lana Langová stratí oboch rodičov a bezdetní a po dieťati márne túžiaci manželia Kentovci nájdu uprostred kukuričného poľa malého chlapčeka. Adoptujú ho, pričom už tušia, že malý Clark nepochádza z tejto planéty. 

Seriál, ktorý bol založený na komiksových postavách od DC Comicssa dočkal desať sérií a dokopy bolo natočených 218 epizód. Posledná časť uzrela svetlo sveta v roku 2011. Ako išiel čas s hlavnými postavami seriálu?

Tom Welling - Clark Kent

Asi pre nikoho nie je prekvapením, že predstaviteľ Clarka Kenta začal svoju kariéru ako model, keďže mal na to všetky predpoklady. Neskôr si zahral v reklamách a videoklipoch. Jeho prvá významnejšia herecká úloha prišla v seriáli Sudkyňa Amy. Zlom v kariére nastal však až v roku 2001, keď dostal hlavnú rolu Clarka Kenta v úspešnom seriáli Smallville o mladom Supermanovi. Čo možno veľa ľudí nevie, v seriáli tiež slúžil ako výkonný producent a režíroval tri diely.

Aktuálne 42-ročný Tom Welling sa blysol aj vo filmoch, ako napríklad Dvanásť do tucta (2003), v jeho pokračovaní (2005), vo filme Hmla (2005), či v snímke Veľký Draft (2014). V rokoch 2017 a 2018 si zahral v seriáli Lucifer. Čo sa týka osobného života, v roku 2002 si po štvorročnom vzťahu vzal priateľku Jamie, s ktorou bol ženatý 13 rokov. Na konci roka 2015 sa dvojica rozviedla.

Kristin Kreuk - Lana Langová

36-ročná herečka Kristin Kreuk vdačí za svoju krásu a črty rodičom, keďže jej otec je Holanďan a matka indonézska Číňanka. Svoju hereckú kariéru začala v roku 2000 seriálom Edgemont, kde hrala hlavnú rolu až do roku 2005. Aby toho nebolo málo, už o rok neskôr zahviezdila v obľúbenom seriáli Smallville. Ak si niekto nepamätá, zahrala si v ňom postavu Supermanovej prvej lásky - Lanu Langovú. A tak sa začala jej sláva. Vidieť ste ju mohli aj v (pre Slovensko nelichotivom filme) Eurotrip (2004), v snímke Hranice (2007) alebo napríklad v Ben Hur (2010). Čo sa týka seriálov, jej seriálová kariéra sa ukončením Smallville neskončila. Od roku 2012 hrala hlavnú postavu v seriáli Kráska a zviera počas všetkých štyroch sezón, až do roku 2016. Od roku 2017 hviezdi v seriálovej dráme Burden of Truth, kde je aj výkonným producentom.

Herečka minulý rok čelila veľkému škandálu. Na jej meno totiž dopadlo závažné obvinenie. Spolu s hereckou kolegyňou Allison Mack totiž mali do sexuálnej sekty známej ako NXIVMM privádzať nič netušiace ženy, ktoré potom zažívali psychický a fyzický teror. Kráska obvinenia poprela a dodala, že odišla zo sekty v roku 2013 a má minimálny kontakt s členmi. 

V osobnom živote tvorila od roku 2004 pár s hereckým kolegom Markom Hildrethom, s ktorým sa zoznámila pri nakrúcaní fantasy minisérie Čarodej Zememoria. V súčasnosti nevieme o žiadnom partnerovi... Alebo si ho len starostlivo stráži.

Michael Owen Rosenbaum - Lex Luthor

Herec Michael Owen Rosenbaum prekypoval talentom už na vysokej škole dramatických umení, kde dosahoval obdivuhodné výsledky. Po vyštudovaní herectva odišiel do New Yorku, kde hneď získal úlohy na Broadwayi. Jeho prvý skutočný zlom v kariére nastal, keď začal hrať v The Tom Tom Show spoločne so známym Tomom Arnoldom. Najväčší úspech a otvorenie dverí do sveta ďalších seriálov a filmov mu však priniesol seriál Smallville, kde stvárnil najlepšieho priateľa Clarka Kenta, holohlavého Lexa Luthora.

46-ročný herec si zahral v rôznych snímkach, ako napríklad Klub príšerných žien (2002), Neserte nám pestúnku (2003), Prekliatie (2005), Liga spravodlivých: Únik (2012), či dokonca aj v obľúbenej marvelovke Strážcovia galaxie 2. Čo sa týka seriálov, po účinkovaní v Smallville si zahral v seriáli Breaking In (2011) a Horrified (2015). Okrem toho sa venuje aj režírovaniu a produkcii. 

Aj keď v seriáli Smallville nevyzeral na to, že by sa ženy za ním otáčali, v súčasnosti patrí k väčším sympaťákom. V osobnom živote na lásku však veľké šťastie nemá, keďže je aktuálne sám a má za sebou množstvo nevydarených vzťahov. Rosenbaum tvoril pár s modelkou Angelou Steelman, s ruskou modelkou  Marinou Drujkovou, v roku 2010 s herečkami Candice King a Danielle Harrisovou a o dva roky neskôr s herečkou Laurou Vandervoortovou. 

Allison Mack - Chloe Sullivenová

Herečka Allison Mack si zahrala v Smallville jednu z najlepších priateľov Clarka Kenta, čo jej prinieslo úspech, mnoho nominácií a ocenení, napr. Teen Choice Award. Neskôr si zahrala v seriáloch ako Wilfred (2012-2014) a Americká odysea (2015) a blysla sa aj v niekoľkých filmoch.

Čo však nikto nečakal, bolo otrasné konanie herečky. Mack zatkli v Brooklyne 20. apríla 2018 na základe obvinenia z obchodovania s ľuďmi pre sexuálnu sektu NXIVM, zo sprisahania a nútenej práce. Mack sa k činom v apríli tohto roku priznala a v súčasnosti čaká na súd, ktorý bude v septembri 2019.

Annette O´Toole - Martha Kentová

Predstaviteľka matky Clarka Kenta Annette O´Toole začala s herectvom už v rannom veku. Pred účinkovaním v Smallville hrala v seriáli Detektív Nash Bridges a tiež zahviezdila vo veľkom množstve filmov, napríklad v snímke 48 hodín (1982) a tiež Supermanovi 3 (1983), kde stvárnila Lanu Langovú.

V roku 1983 sa vydala za herca Billa Geisslingera, s ktorým má dve dcéry. Pár sa rozviedol v roku 1993. Herečka však veľmi dlho sama nebola, O štyri roky neskôr spoznala herca Michaela McKeana, ktorého si v roku 1999 zobrala. V súčasnosti sa môže pýšiť dlhotrvajúcim manželstvom, ktorý sa medzi celebritami často nevidí. Herečka ma aktuálne 67 rokov. 

John Schneider - Jonathan Kent

Herec John Schneider si v epizódach o mladom Supermanovi zahral otca Clarka Kenta. Okrem herectva má však talent aj na spev a režírovanie. Pred účinkovaním v seriáli ste ho mohli vidieť v Doktorke Quinnovej, Lovcoch pokladov, či v obľúbenom JAGovi. Popri hraní v Smallville sa stíhal blysnúť aj v Kriminálke Miami a Kriminálke Las Vegas, v seriáli Dirty Sexi Money (2009), či v Zúfalých manželkách (2010). Neskôr účinkoval v seriáli Mistresses (2013) a Liga snov (2015).

Čo sa týka filmov, za sebou má desiatky väčších aj menších rolí. Medzi najznámejšie filmy, v ktorých si John Schneider zahral, patria Jazero 2 (2007), Zaklínač (2008), Sexi 40 (2009) a Nebezpečné hry 4 (2010). V osobnom živote bol dvakrát ženatý. S prvou manželkou Tawny Little bol zobratý 3 roky. S druhou manželkou, herečkou Elly Castle, ktorú si vzal v roku 1993, tvorí 59-ročný herec stále šťastný pár. 

Erica Durance - Lois Laneová

Erica Durance sa v Smallville objavila až v štvrtej sérii a zahrala si sesternicu Chloe Sullivanovej, Lois Laneovú, ktorá sa časom zaľúbila do Clarka Kenta. Po kamarátskom vzťahu sa v deviatej sérii stala jeho seriálovou partnerkou. Po účinkovaní v Smallville ju obsadili do seriálu Saving Hope, kde účinkovala od roku 2012 až do roku 2017. Po jeho konci hneď presedlala na ďalší, a to s názvom Supergirl. Kanadská kráska zahviezdila aj v niekoľkých filmoch, napríklad Veterná smrsť (2003), Osudový dotyk 2 (2006) alebo Tajomstvo Sherwoodskeho lesa (2009).

V rokoch 2006-2009 patrila podľa časopisu FHM medzi 100 najzvodnejších žien na svete. V roku 2012 ju časopis Hello! zaradil medzi 50 najkrajších ľudí v Kanade. Herečka bola vydatá tri roky za Wesleyho Parkera. Dva roky po rozvode začala chodiť s kanadským hercom a režisérom Davidom Palffym. Po štyroch rokoch randenia sa v roku 2005 vzali, narodili sa im dve spoločné deti a pár je spolu doteraz.

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © The WB Television Network, The CW Television Network

Tagy: Smallville

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov