Herecká kráska z obľúbenej rozprávky žne úspechy, je žiadaná aj v zahraničí: Sladké tajomstvo!

Tereza Voříšková
29.06.2019Herci a herečkyČeská herečka Tereza Voříšková, ktorá dnes 29. júna oslavuje 30 rokov, má na svojom konte už desiatky rolí v divadle, vo filme aj v televíznych seriáloch. Nielen vďaka svojej angličtine sa presadila aj v zahraničných produkciách, hrala napríklad v seriáloch Borgiovci, Nezvestný a Clay's P.O.V.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pražská rodáčka Voříšková bola v detstve tanečnicou folklórneho súboru Valášek. Vo filme sa prvýkrát objavila, keď si ju režisér Karel Janák vybral do úlohy jednej z Vodáček pre svoj film Rafťáci (2005). 

Odvtedy hrala napríklad vo filmoch Venkovský učiteľ, Peklo s princeznou, Bobule, Laputa, Po strnisku bosý a Chata na predaj. Objavila sa aj vo viacerých televíznych seriáloch, okrem iného Súkromné ​​pasce, Znamení koně, Prípad pre exorcistu, Modré tiene alebo Dabing Street.

Absolventka pražského konzervatória sa presadila aj na divadelných doskách. Českí diváci sa s ňou mohli stretnúť napríklad v Divadle Komedie, vo Švandovom divadle či pri Letných shakespearovských slávnostiach. Voříšková nedávno prezradila, že je tehotná. Jej partnerom je tanečník Matyáš Ramba.

Zdroj: ČTK 

Foto: Photo © Česká televize / Pavla Černá

Tagy: Tereza Voříšková

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov