DiCaprio opäť zachraňuje svet: S novou neziskovkou bude bojovať proti klimatickým zmenám

Leonardo DiCaprio
04.07.2019Herci a herečkyAmerický herec Leonardo DiCaprio sa spojil s miliardármi, investormi a filantropmi Laurene Powell Jobsovou a Brianom Shethom a spoločne založili novú neziskovú environmentálnu organizáciu, ktorá bude bojovať proti klimatickým zmenám a strate biodiverzity.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nová organizácia Earth Alliance "bude celosvetovo pracovať na ochrane ekosystémov a voľne žijúcich živočíchov, zabezpečení klimatickej spravodlivosti, podpore obnoviteľných zdrojov energie a zaistení práv domorodých obyvateľov v prospech všetkého života na Zemi," uvádza sa vo vyhlásení organizácie.


Mohlo by vás zaujímať: Hrdinovia aj v skutočnom živote: Tieto hviezdy vo veľkom zachraňujú svet


Earth Alliance v utorok uviedla, že bude poskytovať granty, príležitosti pre vzdelanie a finančne podporovať kampane a filmy, ako aj prácu so základnými organizáciami a jednotlivcami na miestach, ktoré sú najviac postihnuté stratou biodiverzity a klimatickou zmenou. Vo vyhlásení nazval DiCaprio Earth Alliance "novou, väčšou, pohotovou platformou, ktorá zdieľa zdroje a expertízy pri identifikácii najlepších programov, ktoré podporujú skutočnú zmenu na planéte".

DiCaprio sa ekológii venuje už dlho. Jeho nadácia Leonardo DiCaprio Foundation podporila granty v hodnote 100 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 88,5 milióna eur) zamerané na rôzne oblasti od záchrany levov a mangrovníka po ochranu práv domorodého obyvateľstva a lepší prístup k cenovo dostupnejšej solárnej energii. Jeho nadácia sa začlení do Earth Alliance.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/Photo by Jordan Strauss/Invision/AP

Tagy: Leonardo DiCaprio

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov