Monk nás baví roky: Osudy hlavných hrdinov, takto sa zmenili... FOTO "Malá" Julie je ale šupa!

02.08.2019Herci a herečkyRoky nám robí spoločnosť pred televízou a aj tak neomrzí... Zvláštny detektív, trpiaci obsedantno-kompulzívnou poruchou a s nezabudnuteľným menom. Monk. Vedeli ste, že tento rok ubehne 10 rokov od vysielania poslednej časti tohto úspešného seriálu? Pozrite sa, ako sa hlavní hrdinovia zmenili a čo im osud priplietol do cesty.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Americký komediálno-dramatický krimi seriál Monk si získal množstvo fanúšikov. Začal sa natáčať a vysielať v roku 2002, dokopy išlo o osem sezón, natočilo sa 125 častí a posledná epizóda uzrela svetlo sveta koncom roka 2009. Všimli ste si, že originálny názov každej epizódy, okrem jednej (Všetko najlepšie, pán Monk), sa začína slovami "Pán Monk"? Alebo že meno Adrian Monk sa skladá z 10 písmen... Číslo 10 je Monkovo obľúbené číslo. Náhoda?

Tony Shalhoub vynikajúco stvárnil úlohu veľmi zvláštneho a obsesívneho detektíva Adriana Monka, ktorý trpí psychologickou poruchou, ktorá ho už pripravila o skvelú pozíciu policajného detektíva na oddelení vrážd v San Franciscu. Kvôli tragickej a nevyjasnenej vražde jeho manželky si vybudoval abnormálny odpor k davom, rušným uliciam, bakteriám, mlieku a ďalším veciam, čo mu ale v istých chvíľach veľmi napomáha k vyriešeniu prípadov. 

S jeho každodenným životom mu pomáha asistentka Sharona a neskôr Natalie, z ktorých sa stáva ženský Dr Watson. Adrian sa vo všetkých prípadoch stretáva s kapitánom Stottlemeyerom, jeho bývalým nadriadeným, ktorého Monkove schopnosti, rovnako tak i jeho slabosti, privádzajú k šialenstvu. Partiu vyšetrovateľov uzatvára kapitánov asistent, poručík Randy Disher. 

Tony Shalhoub - Adrian Monk

Libanonsko-americký herec Tony Shalhoub bol už od svojej rannej kariéry očarený divadlom, neskôr hviezdil aj na Brodwayi. Bravúrny predstaviteľ nezabudnuteľnej postavy Adriana Monka naskôr hlavnú úlohu v úspešnom seriáli odmietol, pretože si myslel, že to bude pre neho až príliš náročné.

Našťastie si to neskôr rozmyslel a môžeme povedať, že išlo o jedno z najlepších jeho rozhodnutí. Okrem toho, že si získal množstvo fanúšikov, ktorí si ani nevedia predstaviť, že by zvláštneho detektíva stvárnil niekto iný, mu to prinieslo aj tri ceny Emmy a Zlatý Glóbus za Najlepšieho herca v seriáli.

Popri natáčaní Monka stíhal vystupovať aj v niekoľkých filmoch, napríklad v hororovom thrilleri Izba 1408 (2007), po ukončení seriálu sa blysol v komédii Prvý alebo druhý (2010) alebo v akčnej komédii Pot a krv (2013). Čo sa týka seriálov, v roku 2015 hral v Sestričke Jackie a od roku 2017 hviezdi v komediálnej dráme The Marvelous Mrs. Maisel, za ktorú získal dve ocenenia Screen Actors Guild Award. Seriálové postavy Shalhoubovi jednoducho idú.

V osobnom živote mal dnes už 65-ročný Shalhoub tiež veľké šťastie. V roku 1992 sa oženil s herečkou Brooke Adamsovou, s ktorou spolupracoval na niekoľkých filmoch. Viete však o tom, že jeho manželka sa objavila aj v piatich epizódach Monka? Konkréne išlo o časti „ Pán Monk a lietadlo “, „Stý prípad pána Monka“, „Pán Monk a dieťa“, „Pán Monk na návšteve farmy “ a „ Pán Monk a policajný odznak “. Okrem filmov a seriálov spoločne manželia vystupovali aj na Broadwayi v roku 2010 v hre Lend Me a Tenor. V čase svadby si adoptovali dcéru Josie Lynn. O dva roky neskôr si osvojili ďalšiu dcéru Sophie. Je to jednoducho rodina, z ktorej si môžeme brať príklad.

Ted Levine - Leland Stottlemeyer

Ted Levine je herec, ktorého poznáme nie len vďaka Monkovi. Ted je umelec, ktorí bol úspešný ešte pred spomínaným seriálom. Začiatkom 80. rokov sa uchytil v známom seriáli Charlieho anjeli a rok 1991 bol pre neho prelomový. Levine vtedy totižto stvárnil sériového vraha Buffalo Billa v oscarovom trháku Mlčanie jahniat. Áno, hral ho naozaj Ted.

Vďaka jeho úspechu potom hviezdil hlavne ako záporák v ďalších slávnych snímkach, ako napríklad Niet úniku (1993), Rýchlo a zbesilo (2001), Jazda do pekiel (2001), Wonderland masaker (2003), Ali (2001) alebo Mandžuský kandidát (2004). Naopak, v dráme Georgia 1995) si zahral úprimného a sympatického manžela. Ďalšia pozitívna postava bola práve v seriáli Monk, kde sa objavil ako jediný po Tonym Shalhoubovi v každej jednej časti počas všetkých osem sezón.

Hral aj v ďalších filmoch, ako napríklad Gejša (2005), Hory majú oči (2006), Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom (2007), Americký gangster (2007), Prekliaty ostrov (2010) a za zmienku určite stoja snímky Krv šampióna (2016), či Jurský svet: Zánik ríše (2018). Čo sa týka seriálov, po Monkovi hrával najmä v The Bridge (2013-2014), Ray Donovan (2016), The Alienist (2018) a aktutálne hviezdi v seriáli On Becoming a God in Central Florida (2019).

Dnes už 62-ročný Ted Levine si súkromie aj manželský život drží ďaleko od médií, sociálnych sietí a verejnosti. Vieme však, že má manželku Kim Phillips, no rok ani miesto svadby neprezradili. Spolu majú dve deti, a to dcéru Melissu Levine a syna menom Mac Levine.

Jason Gray-Stanford - Randy Disher

Predstaviteľ Randyho Dishera je u nás známy najmä vďaka seriálu Monk. No v Amerike je úspešným dabérom a tým aj začal svoju kariéru. Zahral si vo vyše dvadsiatkach filmov, napríklad Čistá duša (2001), či Leto roku 84 (2018). V seriáloch hral okrem Monka najmä v Medzi životom a smrťou (2013) a Mistresses (2014).

49-ročný Jason Gray-Stanford je v súčasnosti rozvedený. Predtým bol ženatý s Jes Maxallan, s ktorou sa oženil v roku 2012 po krátkom randení. Ich manželstvo vydržalo 5 rokov, z ktorého vzišiel aj jeden potomok. Viac informácií nezverejnili.

Bitty Schram - Sharona Flemingová

Bitty Schram, v seriáli ako Sharona Flemingová, si zahrala prvú Monkovu asistentku. Seriál opustila v polovici tretej série. Producenti to okomentovali tak, že chceli v seriáli niečo zmeniť. Napriek tomu sa špekulovalo, že herečka nebola spokojná so zmluvou, a tak sa spolupráca ukončila. Jedno je však isté, seriáloví kolegovia jej odchod nechceli. Bitty si zahrala aj v niekoľkých filmoch, napríklad Marvinova izba (1996), Báječný den (1996), či Žiť naplno (2002).

Osobný život, rovnako ako jej seriálový šéf, si aj ona starostlivo stráži. Ak nie ešte viac. Raz však medzi rečou prezradila, že nemá priateľa a ani nebola vydatá. Možno je za tým kariéra alebo jednoducho len nenašla toho pravého.

Traylor Howard - Natalie Teegerová

Traylor Howard sa okrem role Natalie Teegerovej v Monkovi, v ktorom nahradila herečku Bitty Schram, preslávila aj úlohou Layly vo filme Ja, moje druhé ja a Irena /2000) a v seriáli Two Guys, a Girl and a Pizza Place (1998-2001). Po Monkovi sa stiahla do úzadia. Mnohí sa domnievajú, že sa rozhodla viac zamerať na starostlivosť o rodinu a preto sa už viac nezaujíma o hereckú prácu. V júni oslávila 53 rokov. 

Ćo sa týka osobného života, Howard sa v roku 1991 prvýkrát vydala za Camerona Halla, s ktorým sa o dva roky neskôr rozviedla. V roku 2003 sa opäť vydala, tentoraz za Christiana Navarroa, no ani toto manželstvo nebolo šťastné a tak sa o tri roky neskôr konal rozvod. V roku 2006 sa jej narodil synček menom Sabu. Brucho musela niekoľko epizód Monka maskovať novinami, škatuľami a podobne, aby skryla tehotenstvo. Od roku 2011 je vydatá za Jarela Portmana, s ktorým je doteraz a majú spoločného syna. Veď ako sa to hovorí, do tretice všetko dobré?

Emmy Clarke - Jullie Teegerová

Prvá herecká úloha Emmy Clarke bola v televíznom filme My House in Umbria v roku 2003, za ktorý získala v roku 2004 cenu Young Artist Award za najlepší výkon v televíznom filme. V seriáli Monk sa objavila ako štvrnásť ročná v tretej sérii, v ktorom si zahrala dcéru druhej asistenky Monka Natalie Teegerovej. 

Po skončení Monka sa Clarke zapísala na Fordham University , kde v roku 2014 získala bakalársky titul v odbore komunikačných a mediálnych štúdií. Následne začala kariéru v reklamnom priemysle. V súčasnosti má Emmy Clarke 27 rokov a vyzerá naozaj výborne. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť zmeny aj ďalších hercov, ako napríklad seriálového Benjyho, Trudy, Ambrosea či Harolda.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © USA Network, Video: YouTube/Luan Lope

Tagy: Monk Tony Shalhoub Ted Levine Bitty Schram

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov