Speváčky s trápnou hereckou kariérou: Na TIETO filmy by radšej zabudli... Aj my!

07.08.2019Herci a herečkyExistujú speváci, ktorí popri svojej hudobnej kariére prerazili aj v herectve. Ide napríklad o Jennifer Lopez, Selenu Gomez či najnovšie Lady Gaga. Popri nich sú tu však aj takí, ktorým sa to vôbec nepodarilo a radšej by na to zabudli... A aj my!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Z nejakého dôvodu sú ľudia vo filmovom priemysle, ktorí si myslia, že keď je hudobník populárny, môže to byť aj dobrý herec. Samozrejme, niekoľko hudobníkov úspešne prešlo aj do filmového priemyslu ako David Bowie, Cher, Will Smith či Lady Gaga. Nie každý prechod z hudby na herectvo však išiel hladko. A niekedy to bol proste krok vedľa. A poriadny...

Beyoncé

Začneme tak zľahka. Beyoncé Knowles má v zásade dva typy hereckých rolí. Tie, v ktorých väčšinou spieva a iné, kde musí reálne hrať. Jeden typ určite funguje lepšie ako druhý. Reč je najmä o muzikáloch, napríklad ide o Pokušenie (2003), Cadillac Records (2008) či Dreamgirls (2006), pričom v poslednom bola dokonca nominovaná na Zlatý Glóbus. 

No úspešná speváčka má za sebou aj snímky, na ktoré nie je až tak hrdá. A niektoré sú vážne zlé. Napríklad, hranie Beyoncé vo filme Austin Powers bolo úplne neohrabané. Za ďalšie herecké predstavenie v dramatickom thrilleri Posadnutá (2009) bola dokonca nominovaná na Zlatú malinu. Aj keď v prípade tejto speváčky nejde vždy o herecký prepadák, minimálne posledné dva zmienené filmy by dnes už netočila.

Kelly Clarkson

V tomto prípade sa budeme baviť o absolútnom filmovom "odpade". Prvá sezóna súťaže American Idol bola kultúrnym fenoménom, najmä pre divákov vo veku 18 až 49 rokov. Ľudia z Foxu sa domnievali, že by z toho mohli vyťažiť ďalšie peniaze. Preto sa rozhodli obsadiť víťaza a semifinalistu ich speváckej súťaže do celovečerného filmu. Veď prečo by to nemalo vyjsť?

Film sa volal Láska medzi superstar (2003). Príbeh sa točí okolo čašníčky z Texasu, Kelly (Kelly Clarkson), ktorá stretne študenta z Pensylvánie, Justina (Justin Guarini) a majú spolu komplikovaný vzťah. Nič by na tom nebolo zlé, keby Kelly Clarkson a Justin Guarini mali nejaký herecký talent. Navyše ich chémia na obrazovke bola jednou z najhorších v histórii filmu. Bez servítky.

O tom, že bol film naozaj hrozný, svedčí aj deväť nominácií Zlatých malín, medzi ktoré boli zaradené cena za najhoršiu herečku, herca a najhorší pár. O rok neskôr, na 25. výročie udeľovania Zlatých malín, vyhral film Láska medzi superstar cenu Najhorší muzikál za prvých 25 rokov. Mnoho kritikov ho tiež považuje za jeden z najhorších filmov všetkých čias.

Mariah Carey

Speváčka Mariah Carey má krásny hlas a je výborná speváčka, no veľký talent na herectvo jej zhora nenadelili. Aj keď nie všetky filmy sú úpná hrôza, niektoré sa nedajú vôbec pozerať. Jasným príkladom je film Ostré kočky (2002), no snímka Stať sa hviezdou (2001) "vyhráva". Naň totižto len ťažko nájdeme nejaké pozitívum. Plytký scenár a herecký výkon speváčky je možné len ťažko opísať...

Britney Spears

Britney Spears sa v roku 1997 dostala na svetovú popovú scénu s provokatívnou skladbou a videom „Baby One More Time“. Po niekoľkých ďalších hitoch sa vyskytli veľké očakávania, že Britney Spears môže byť jednou z tých mega hviezd, ktorá by presiahla kariéru hudobníka. Každý, kto dokonca počul o filme Crossroads, vie, že Spearsovej herecký výkon bol horší ako akákoľvek pieseň, ktorú kedy vydala. 

Film, ktorý bol založený na myšlienke samotnej Spearsovej, bol uvedený do výroby v roku 2001 a do sveta bol vypustený v roku 2002: Spears získala Zlatú malinu za najhoršiu herečku a odniesla si domov aj ďalšiu cenu za najhoršiu pieseň. Aj keď film zarobil vyše 60 miliónov dolárov, určite to nebol odrazový mostík pre filmovú hviezdu, ako to niektorí ľudia očakávali. 

Madonna

Aj keď má Madonna niekoľko dobrých filmov, existuje dôvod, prečo je Madonna stále známa svojou hudbou a nie herectvom. Medzi jej menej než hviezdne filmy patria Šanghajské prekvapenie (1986), Hazardná hra (1993), Telo ako dôkaz (1993) či Kto je to dievča (1987)?. Ale film, v ktorom Madonin prejav je naozaj zlý, je z roku 2002 s názvom Stroskotanci. Ide o remake filmu z roku 1974.

No to, čo urobilo remake tak urážlivo zlým, je Madona, ktorá tam hrá. Mnoho kritikov uviedlo, že to bolo také zlé, že ide o trestné utrpenie pre kohokoľvek, kto to sleduje. Preto nie je prekvapujúce, že film vyhral päť Zlatých malín, z toho dva za výkon Madonny (najhoršia herečka a najhorší pár na obrazovke).

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA/Evan Agostini/Invision/AP, SITA/Joel C Ryan/Invision/AP, SITA/Jordan Strauss/Invision/AP; Video: YouTube

Tagy: Britney Spears Mariah Carey Madonna Kelly Clarkson Beyoncé

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov