Spomínate si na seriál Xena? FOTO Aha, ako herečky zrejú do krásy... Aresovi sa stala osudná veža!

13.08.2019Herci a herečkyPamätáte si na Xenu, princeznú bojovníčku? Seriál nášho detstva a dospievania, ktorý nám rúcal stereotyp o mužoch ako najsilnejších. Vedeli ste, že už je to 18 rokov od vysielania poslednej časti tohto dobrodružného seriálu? Pozrite sa s nami, ako zmenou prešli jeho hlavní hrdinovia...
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pre tých, ktorí americký televízny seriál Xena nevideli alebo si ho už nepamätajú, ho v krátkosti priblížime. Xena je princezná bojovníčka, ktorá bojuje za práva bezbranných a slabých. Xena bola vychovaná medzi amazonkami a dobre vie, ako skoliť protivníka. Za pomoci niekoľkých prudkých hmatov dokáže zastaviť prívod krvi do mozgu, za pomocou svojho lietajúceho disku odzbrojí všetkých nepriateľov. Xena má pomocnú silu v podobe Gabriely - dievčaťa, ktoré ju sprevádza na cestách. 

Seriál Xena je inšpirovaný z mytológií z celého sveta. V jednotlivých epizódach sme stretávali skutočné historické osobnosti, ale aj kentaurov, amazonky alebo medúzu. Natáčal sa šesť rokov, dokopy mal šesť sérií a konkrétne išlo o 134 epizód. Nakrúcal sa na čarovnom Novom Zélande. Posledná časť bola odvysielaná v roku 2001. Takto sa po rokoch zmenili hlavní hrdinovia, jedného osudová chyba pripravila o život.

Lucy Lawless - Xena

Predstaviteľka neprekonateľnej Xeny Lucy Lawless sa preslávila najmä rolou v rovnomennom seriáli. No tým sa jej účinkovanie pre kamerami neskončilo. Zahrala si v množstve seriálov, najmä v Hviezdnej lodi Galactica (2005 - 2009), v sérii Spartakus (2011-2012), v Rodinke úžasných (2011), Parks and Recreation (2012-2014), Ash vs Evil Dead (2015-2018) a najnovšie hviezdi v My Life is Murder (2019).

Okrem toho sa blysla aj v niekoľkých filmoch, napríklad v Spidermanovi (2002), EuroTripe (2003), v Príbehoch na dobrú noc (2008) či v Krvavej odplate (2009). Okrem herectva vyniká aj ako speváčka, v roku 1997 hrala v muzikáli Pomáda na Broadwayi. 

Čo sa týka jej osobného života, aj v súkromí veľmi dobre ovláda bojové umenie, rada jazdí na koni a tiež výborne zaobchádza s mečom. Prvú svadbu mala už ako 19-ročná, ked sa vydala za Gartha Lawlessa, s ktorým má dcéru Daisy. Po siedmich rokoch manželstva sa v roku 1995 rozviedli. Práve pri natáčaní Xeny našla svojho druhého manžela. Od roku 1998 je vydatá za producenta seriálu Roberta Taperta, s ktorými má dvoch synov. Dnes má Lucy 51 rokov a vyzerá skvele.

Renée O'Connor - Gabriella

Renée O'Connor si zahrala prvú hereckú rolu už ako osemročná a úplne ju to pohltilo. Ako šestnásťročná začala kariéru v reklamných spotoch a menších televíznych rolách. Do pozornosti producentov Xeny sa dostala, keď sa blysla v Herkulovi.

Po účinkovaní v seriáli hrala už len zriedka, najmä vo filmoch, ako napríklad v horore Boogeyman 2 (2007), Správna sexi trojka (2009) a v ďalších menej úspešných snímkach. Rovnako, ako Lucy Lawless, aj Renée má za sebou dve svadby.

Prvýkrát sa vydala za Stevea Muira v roku 2000, s ktorým má syna. Po piatich rokoch manželstva sa ale konal rozvod. V roku 2017 vliezla do chomúta druhýkrát, keď si vzala herca Jeda Sura. Spolu majú dcéru Iris. 48-ročná herečka sa môže pochváliť tým, že pribúdajúcim vekom len zreje do krásy.

Ted Raimi - Joxer

Úloha prihlúpleho bojovníka Joxera v Xene sadla Tedovi priamo na telo a zabezpečila mu popularitu, všeobecnú známosť a množstvo fanúšikov po celom svete. Predtým, ako zahviezdil v Xene, hral vo filmoch svojho brata Sama, najmä v snímke It's Murder! (1997), Spider-man 1, 2, 3, Lesný duch 1,2 , Darkman (1990), či Stiahni ma do pekla (2009). 

Okrem toho hral aj v ďalších desiatkach filmov, ako napríklad Živý terč (1993), Apollo 11 (1996), My name is Bruce (2007), Polnočný vlak (2011) alebo Cesta do krajiny Oz (2013). Čo sa týka seriálov, zahral si malé role v pár epizódach, za zmienku stojí seriál Ash vs Evil Dead, kde si opäť zahral po boku Lucy Lawlessovej. 

Osobný život si Ted Raimi stráži, preto ťažko povedať, či je slobodný, ženatý, či má priateľku alebo deti. 53-ročný herec je však aj dnes na pohľad rovnaký, ako sme ho videli v Xene... Len mu pribudlo viac vrások. 

Kevin Smith - Ares

Kevin Smith stvárnil v Xene gréckeho boha vojny Aresa. Okrem herca bol aj hudobník a miloval rugby, ktorému sa aj počas štúdia venoval. Smith sa objavil okrem Xeny aj v iných televíznych show a filmoch, najmä ako vietnamský veterán v celovečernom filme Channeling Baby a ako detektív John Lawless v troch televíznych filmoch: Lawless (1999), Lawless 2: Vražedné dôkazy (2000) a Lawless 3: Na pomedzí zákona (2001). 

Predstaviteľ seriálového Aresa si vzal svoju školskú lásku Suzanne, s ktorou mal tri deti. Keď sa začiatkom roku 2003 pripravoval na svoju prvú hollywoodsku úlohu v akčnom filme Slzy slnka s Bruceom Willisom, stala sa tragédia. V ten istý rok totiž odišiel na natáčanie americko-čínskeho filmu Warriors of Virtue: The Return to Tao do Číny.

Tam sa pri oslavách po ukončení natáčania snímky rozhodl prejsť okolo areálu filmového štúdia a vyšplhať sa na jednu z veží. Stratil však oporu, spadol z výšky niekoľkých metrov, utrpel vážne mnohopočetné poranenia hlavy a upadol do kómy a 15. februára 2002 zomrel vo veku 38 rokov v Pekingskej nemocnici.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © MCA Television/Anchor Bay Entertainment, Video: Youtube

Tagy: Xena Lucy Lawless Kevin Smith Renée O'Connor Ted Raimi

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov